Τεράστια πρόκριση της Καλαμάτας, η οποία άντεξε στην ασφυκτική πίεση της ΑΕΛ και πέρασε στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

21:27

ΑΕΛ - Καλαμάτα 1-0

21:26

90+8': Λήξη β' ημιχρόνου.

21:23

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Στεφανάκο.

21:20

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις του αγώνα.

21:16

88': Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα.

21:15

87': Γκολ του Ντάουντα ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον επόπτη, οριακή φάση αλλά σωστή απόφαση.

21:13

85': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Ράκιτς στη θέση του Βουκμίροβιτς.

21:12

84': Εντυπωσιακό γυριστό σουτ του Ουάρντα, η μπάλα περνάει άουτ.

21:10

81': Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Δήμος αντί του Τζόκιτς.

21:08

81': Κεφαλιά του Ντάουντα μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάτσε από τα δεξιά, η μπάλα ψηλά άουτ.

21:06

78': Σέντρα του Μπούστος, κεφαλιά του Μόρα από το ύψος του πέναλτι, εξαιρετική επέμβαση του Στεφανάκου στην αριστερή του γωνία.

21:04

76': Ακόμα μία κλασική ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μπούστος κάνει το γύρισμα στην καρδιά της περιοχής της Καλαμάτας, αλλά το σουτ του Στάνκοβιτς από πλεονεκτική θέση καταλήγει άουτ.

21:01

72': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς αντί του Σεσέροβιτς.

20:58

70': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Γυριστό σουτ του Μιχαήλ χωρίς δύναμη, μπλοκάρει εύκολα ο Στεφανάκος.

20:57

68': Κόρνερ για την ΑΕΛ, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Καλαμάτας.

20:55

67': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την ΑΕΛ.

20:54

66': Κίτρινη κάρτα στον Τζόκιτς.

20:52

64': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Καρανίκας σεντράρει από τα δεξιά, ο Κάτσε υποδέχεται την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και σουτάρει δυνατά, με τον Στεφανάκο να κάνει εξαιρετικά δύσκολη σωτήρια επέμβαση, κρατώντας το 1-0.

20:48

60': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Στάνκοβιτς σουτάρει δυνατά από καλό σημείο από τα αριστερά μέσα στην περιοχή της Καλαμάτας, με τον Στεφανάκο να αποκρούει στην κλειστή του γωνία με τα πόδια. Στη συνέχεια της φάσης ο Μπούστος με δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής θα σημαδεύσει την εξωτερική πλευρά των διχτύων της Καλαμάτας.

20:45

57': Πρώτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Οσμάναγκιτς παραχωρεί τη θέση του στον Μπάμπη.

20:44

56': Μακρινό συρτό σουτ του Κάτσε, δεν ανησυχεί ο Στεφανάκος.

20:39

Ο Ουάρντα εκτελεί στον ουρανό των διχτύων της εστίας της Καλαμάτας και ανοίγει το σκορ.

20:39

50': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:37

Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τσιβελεκίδη μετά από σέντρα του Καρανίκα, σωστή απόφαση.

20:36

48': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ!

20:34

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

20:33

Δύο αλλαγές για την ΑΕΛ με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. Ο Καρανίκας αντί του Μπέρτου και ο Νούνιτς αντί του Ασούμπρε. Όλα για όλα από τον Μιχάλη Γρηγορίου.