-
1
19:11

19:10

Στους 17 βαθμούς οι «κίτρινοι» και στην 7η θέση, σημαντικός πόντος για τους Φθιώτες, που με 14 βαθμούς πιάνει τον Ατρόμητο στην 9η θέση.

19:10

Πίεσε ο Άρης στο β' ημίχρονο, αλλά δεν βρήκε λύσεις στην καλά οργανωμένη άμυνα της Λαμίας.

19:09

90'+3: Λήξη του αγώνα, 1-1.

19:07

90'+1: Κίτρινη στον Ματίγια.

19:06

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:01

86': Σάλιακας αντί Καραμάνου, τρίτη αλλαγή για τη Λαμία.

18:59

83': Ο Γκάμα μπαίνει απειλητικά στην περιοχή από δεξιά και πλασάρει πέφτοντας, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει.

18:57

81': Σουτ στην κίνηση του Ματίγια, άουτ.

18:52

77': Κόρνερ κερδίζει για τον Άρη ο Γκάμα, περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

18:46

71': Βασιλόγιαννης αντί Μπεχαράνο, δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία.

18:44

69': Υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Γκάμα από θέση έξω αριστερά, δύσκολα θα διώξει με τις γροθιές ο Θεοδωρόπουλος.

18:42

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Ο Ματίγια εκτελεί απευθείας φάουλ από αριστερά, πολύ κακή αντίδραση από τον Θεοδωρόπουλο, αλλά από κοντά ο Μπα σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

18:40

65': Μαντσίνι αντί Φετφατζίδη, Μαρτίνες αντί Ντιγκινί, δύο αλλαγές για τον Άρη.

18:38

62': Μακρινό σουτ του Ρόουζ, στην αγκαλιά του Θεοδωρόπουλου η μπάλα.

18:37

61': Σέντρα του Γκάμα από αριστερά, δύσκολη κεφαλιά του Ρόουζ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

18:36

60': Σουτ του Φετφατζίδη, κόντρα στον Σκόνδρα και κόρνερ για τον Άρη. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:31

55': Πίσω από την μπάλα οι παίκτες της Λαμίας, ο Άρης πιέζει για να βρει το 2-1.

18:24

48': Φαλτσαριστό σουτ του Φετφατζίδη από θέση μέσα δεξιά, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα. Σημαντική ευκαιρία για τον Άρη.

18:23

47': Δυνατό σουτ του Μπεχαράνο εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Τσιλιγγίρης.

18:21

46': Βυντρα αντί Τιρόνε, πρώτη αλλαγή για τη Λαμία.

18:21

18:03

Ανώτερη η Λαμία μέχρι το 30' και δίκαια προηγήθηκε, αλλά το τελευταίο τέταρτο ανήκε στους γηπεδούχους που ισοφάρισαν και πίεσαν και για ένα δεύτερο τέρμα.

18:03

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-1.

18:01

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:58

42': Δυνατό σουτ του Μπα εντός περιοχής, αλλά πολύ άστοχο.

17:55

40': Μακρινό σουτ του Ρόουζ, κοντράρει η μπάλα, κόρνερ για τον Άρη που περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

17:53

37': Ωραίο σουτ του Φετφατζίδη λίγο έξω από την περιοχή, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

17:52

36': Ο Ματίγια εκτελεί απευθείας φάουλ από αριστερά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:47

Ο Φετφατζίδης κάνει ωραία ατομική ενέργεια, την κατάλληλη στιγμή πασάρει αριστερά στον Γκάμα, που με τη σειρά του δίνει ιδανικά στον Λάρσον και ο Σουηδός με πλασέ από δεξιά της περιοχής γράφει το 1-1.

17:47

31': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:46

30': Εκτελεί από αριστερά ο Τιρόνε, κεφαλιά του Μπεχαράνο, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:45

30': Ο Τουράμ κερδίζει κόρνερ για τη Λαμία.

17:41

26': Κερδίζει κόρνερ ο Φετφατζίδης για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Ματίγια.

17:41

25': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματίγια από μακρινή απόσταση, μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωρόπουλος.

17:39

23': Μακρινό σουτ του Δημούτσου, πολύ άστοχο.

17:37

22': Κίτρινη στον Πλιάτσικα για φάουλ στον Μπα.

17:36

20': Σουτ του Ντιγκινί, δεν είναι καλό, άουτ.

17:31

Ο Δημούτσος πασάρει στον Τουράμ, που ξεφεύγει υπέροχα από τον Βέλεθ και με σουτ από μέσα δεξιά νικά τον Τσιλιγγίρη στην κλειστή του γωνία, 0-1. Πανέμορφο γκολ από τον Βραζιλιάνο φορ.

17:31

16': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!