0
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:11

Η Ξάνθη φτάνει στη νίκη μετά από έξι σερί παιχνίδια που την αγνοούσε και έτσι φτάνει τους 19 πόντους, ενώ ο Ατρόμητος μένει στους 14. Ισορροπημένο το ματς με τη νίκη των Ακριτών να έρχεται με πέναλτι του Εντουάρντο στο 59'.

19:09

Λήξη της αναμέτρησης στα Πηγάδια, νίκη με 1-0 για την Ξάνθη.

19:08

90+3': Ο Ρόσα πασάρει στον Γιακουμάκη, αυτός με πλάτη στο τέρμα γυρίζει το σώμα του κάνει το σουτ αλλά η μπάλα περνά άουτ από το δεξί δοκάρι.

19:05

Η Ξάνθη με νύχια και με δόντια προσπαθεί να κρατήσει το υπέρ της 1-0, ο Ατρόμητος ψάχνει τον τρόπο να φτάσει στο 1-1.

19:05

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα επιπλέον θα παιχτούν.

19:01

86': Κόρνερ κερδίζει ο Γιακουμάκης. Ο Γκάλο το εκτελεί περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

85': Κακό σουτ του Ρόσα η μπάλα ψηλά άουτ.

18:59

84': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σόσα για καθυστέρηση.

18:59

84': Τρίτη αλλαγή και για την Ξάνθη αποχωρεί καταχειροκροτούμενος ο σκόρερ Εντουάρντο και στη θέση του περνά ο Ντε Λούκας.

18:58

83': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Ουμπίντες στη θέση του Μπαένα.

18:57

82': Ο Γκάλο εκτελεί απευθείας η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι της Ξάνθης.

18:55

80': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Ατρόμητος με τον Μανούσο, ο Καρασαλίδης είναι ο παίκτης που το κάνει.

18:54

Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Ατρόμητος μετά το 1-0 της Ξάνθης.

18:53

Τίποτα το επιλήψιμο συνεχίζεται το ματς.

18:52

77': Διακοπή στο ματς για χρήση VAR σε μαρκάρισμα που δέχεται ο Ταλόσα στη περιοχή.

18:49

74': Ο Μπαριέντος εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Γιακουμάκης.

18:48

73': Ο Τζουρίτσκοβιτς εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, σε κόρνερ ο Γούτας.

18:47

72': Κόρνερ εκτελεί ο Γκάλο, στο πρώτο δοκάρι ο Ταλόσα απομακρύνει τη μπάλα.

18:44

69': Ο Στάρτζεον στην περιοχή για τον Εντουάρντο που δεν μπορεί να πιάσει καλά το σουτ με τον Μέγερι να μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα.

18:43

68': Ρόσα περνάει στο ματς, Ανδρούτσος αποχωρεί στη δεύτερη αλλαγή του Ατρόμητου.

18:40

65': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη ο Μπαριέντος στη θέση του Ρενέλα.

18:40

65': Κίτρινη κάρτα στον Κοβάτσεβιτς για δυνατό φάουλ στον Γιακουμάκη.

18:38

63': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο για φάουλ στον Στάρτζεον.

18:37

62': Μεγάλη ευκαιρία για το 1-1 χάνει ο Ατρόμητος με τον Μανούσο από κοντά να πιάνει την κεφαλιά και τον Άμπαντ να αποκρούει με δυσκολία.

18:37

62': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τζουρίτσκοβιτς.

18:34

Ο Εντουάρντο αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι και ευστοχεί για το 1-0.

18:34

59': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

18:33

Θα υπάρξει και έλεγχος από το VAR.

18:32

57': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ξάνθη! Ο Τζουρίτσκοβιτς μπαίνει στην περιοχή με τον Χαρίση να τον ανατρέπει, σωστή η υπόδειξη.

18:32

57': Ο Γκάλο εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται.

18:31

56': Ο Μανούσος κερδίζει κόρνερ παραχωρεί ο Κοβάτσεβιτς.

18:31

Δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, τίποτα το αξιόλογο.

18:30

55': Πρώτη αλλαγή και για την Ξάνθη στη θέση του Τερκί ο Καμαρά.

18:29

54': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, έξω ο Βέλλιος, μέσα ο Γιακουμάκης.

18:22

47': Πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος είναι για την Ξάνθη, το επιχειρεί ο Κοβάτσεβιτς, αλλά είναι απελπιστικά άστοχο.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.