0
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:57

Ο Παναθηναϊκός κερδίζει με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης και παραμένει για τέταρτο σερί ματς αήττητος.

16:56

Λήξη του αγώνα.

16:55

90+4': Σκοράρει ο Μπαράλες αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν ξεκάθαρα εκτεθειμένος ο Αργεντινός επιθετικός.

16:52

90+1': Μακρινό σουτ του Κρέσπι, μπλοκάρει ο Διούδης.

16:51

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:50

89': Σουτ του Καπίγια από το ύψος του πέναλτι, στα... ουράνια.

16:48

88': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κολοβέτσιος αντικαθιστά τον Χατζηγιοβάνη.

16:46

84': Στο μισό γήπεδο παίζουν οι Αρκάδες τον Παναθηναϊκό.

16:42

80': Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον.

16:40

79': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ιγκλέσιας αντί Μαρτίνεθ.

16:40

79': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Μπουζούκης, μέσα ο Κολοβός.

16:39

78': Ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης, απειλεί περισσότερο για το γκολ...

16:37

76': Επικίνδυνο γύρισμα του Μαρτίνεθ από τα αριστερά, με τον Κρέσπι να μην προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή.

16:33

72': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μπαράλες.

16:31

70': Διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Διαγώνιο σουτ του Λουίς Φερνάντεθ από τα αριστερά, ο Διούδης κάνει δύσκολη επέμβαση και στην επαναφορά το πλασέ του Κρέσπι καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:30

69': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κρέσπι σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, πέφτει στα δεξιά και αποκρούει ο Διούδης.

16:28

67': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Κρέσπι αντί Χαουρέγκι.

16:26

65': Μακρινό ευθύβολο σουτ από τον Δώνη, άουτ.

16:24

63': Εκτελεί απευθείας ο Λουίς Φερνάντεθ, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

16:23

62': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για ένα φάουλ στον Λουίς Φερνάντεθ 10-12 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

16:21

61': Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να αντικαθιστά τον Περέα.

16:20

60': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Σίτο αντί Σουάρεθ.

16:19

58': Κίτρινη κάρτα στον Καπίγια.

16:15

54': Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί απευθείας ένα φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, αλλά στέλνει τη μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

16:11

51': Οφσάιντ ο Περέα, ήταν οριακά λίγο πιο μπροστά.

16:08

48': Φαλτσαριστό σουτ του Δώνη έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

16:07

46': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καπίγια εκτελεί το κόρνερ, ο Σουάρεθ παίρνει την κεφαλιά στην «καρδιά» της άμυνας του Παναθηναϊκού, με τον Διούδη να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να μπλοκάρει.

16:07

46': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά.

16:06

Ξεκινάει το β' ημίχρονο...

15:48

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης. Καλύτεροι οι «πράσινοι» που είχαν ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ, εντελώς ακίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι.

15:48

15:47

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:45

43': Ο Μπουζούκης το εκτελεί με πάσα στα αριστερά στον Χατζηθεοδωρίδη που σεντράρει αλλά η άμυνα των φιλοξενούμενων απομακρύνει.

15:43

42': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, μεταξύ κέντρου και περιοχής.

15:39

37': Οφσάιντ ο Καπίγια αλλά καλυπτόταν.

15:37

35': Οφσάιντ ο Σουάρεθ, σωστή υπόδειξη.

15:35

34': Μακρινό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, ψηλά άουτ.

15:33

31': Ο Χατζηγιοβάνης συγκλίνει προς τα μέσα από τα αριστερά και κάνει το σουτ, με τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει σταθερά.

15:31

29': Ο Μακέντα δοκιμάζει το δεξί του πόδι αρκετά έξω από την περιοχή και δεξιά, αλλά αστοχεί.

15:28

27': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μακέντα κάνει την κάθετη στον Περέα, που προλαβαίνει την έξοδο του Παπαδόπουλου και πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του Αστέρα Τρίπολης βάζει την κόντρα και διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:27

25': Ο Μακέντα κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει. Ως μη γενόμενη η φάση όμως καθώς ο Ιταλός επιθετικός υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.

15:24

23': Κίτρινη κάρτα στον Μπόρχα Φερνάντεθ επειδή εκβίασε πέναλτι. Έπεσε μόνος του μέσα στην μεγάλη περιοχή ο άσος του Αστέρα Τρίπολης.

15:21

19': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης κλέβει από τον Ματρικάρντι στα αριστερά, κάνει την την παράλληλη σέντρα για τον Περέα που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα παίρνει φάλτσα και καταλήγει άουτ.

15:19

18': Σουτ του Γιόχανσον έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

15:16

13': Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες τα τελευταία λεπτά.

15:11

Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί ψηλά το πέναλτι στο κέντρο της εστίας, πέφτει δεξιά ο Παπαδόπουλος και... 1-0.

15:09

8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:08

7': Και δίνει πέναλτι ο διαιτητής. Τράβηξε τον «πράσινο» άσο ο Ισπανός και βλέπει και την κίτρινη κάρτα. Σωστή απόφαση...

15:07

Πάει να δει το VAR ο Σέζος καθώς υπάρχει υποψία για πέναλτι του Σουάρεθ στον επιθετικό του Παναθηναϊκού στην αρχή της φάσης.

15:07

5': Οφσάιντ ο Περέα, ήταν εκτεθειμένος.

15:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ΟΑΚΑ.

15:01

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Είναι χαρακτηριστικό πως σε 14 επισκέψεις δεν έχει κάνει ποτέ νίκη.

14:50

Από την πλευρά τους οι Αρκάδες, που προέρχονται επίσης από ισοπαλία 0-0 κόντρα στον Βόλο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», θα προσπαθήσουν να φύγουν με βαθμό ή βαθμούς από μία παραδοσιακά για αυτούς δύσκολη έδρα.

14:45

Οι «πράσινοι», που την προηγούμενη αγωνιστική «κόλλησαν» στο μηδέν με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες και παράλληλα να πανηγυρίσουν το δεύτερο «τρίποντο» στο ΟΑΚΑ μετά από εκείνο με την ΑΕΚ.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και καλό μήνα! Το παιχνίδι Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Δώνης, Μπουζούκης, Χαζτηγιοβάνης, Περέα, Μακέντα
Αναπ: Ξενόπουλος, Κολοβέτσιος, Κολοβός, Αποστολάκης, Μπεκ, Νούνες, Καμπετσής
Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Μαρτίνεθ, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Καπίγια, Λουίς Φερνάντεθ, Χαουρέγκι, Μπαράλες
Αναπ: Μιχαήλ, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Κρέσπι, Σίτο, Παναγιώτου, Πασαλίδης
Ρέφερι: Σέζος (Κιλκίς) Βοηθοί: Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής), Σάββας (Σερρών) VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) AVAR: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)