1
19:15

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:14

Πολύ μεγάλη νίκη πετυχαίνει η ΑΕΛ απέναντι στον Βόλο με 2-1 παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο ημίχρονο. Οι "βυσσινί" ήταν καλύτεροι του Βόλου και έφτασαν τους 18 βαθμούς, ενώ ο Βόλος παρέμεινε στους 13. Η ομάδα της Μαγνησίας προηγήθηκε 0-1 με τον Τόρες στο 37', για να ισοφαρίσει στο 57' με πέναλτι ο Φατιόν. Το τελικό 2-1 έκανε στο 84' ο Ντάουντα που είχε περάσει ως αλλαγή. Δύο δοκάρια είχε η ΑΕΛ με Φατιόν (8') και Καρανίκα (45+1').

19:13

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - Βόλος 2-1

19:11

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για το 3-1 χάνει ο Ουάρντα ο οποίος από κοντά δεν μπορεί να νικήσει με σουτ τον Μελίσσα που αποκρούει.

19:09

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:07

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Βόλο μπαίνει στο ματς ο Ατιάτ και αποχωρεί ο Μαξ.

19:03

Ανατροπή δεδομένων στη Λάρισα και μπροστά στο σκορ η ΑΕΛ. Ο Κρίστινσον με απευθείας βολέ βρίσκει τον Ντάουντα ο οποίος φεύγει στη πλάτη της άμυνας του Βόλου και με ωραίο πλασέ δίνει προβάδισμα στην ομάδα του, 2-1.

19:03

84': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:01

82': Ωραίο σουτ του Μουνίθ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον.

19:01

Έχουμε ήδη μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο ασφυκτική η πίεση της ΑΕΛ για το δεύτερο γκολ.

18:58

80': Αλλαγή δεύτερη για τον Βόλο, έξω ο Μάντζης, μέσα ο Λύρατζης.

18:57

79': Σουτ του Μυστακίδη, ο Κρίστινσον μπλοκάρει τη μπάλα. Πρώτη τελική του Βόλου στην επανάληψη.

18:56

78': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Μιλοσάβλιεβιτς να περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και τον Μπούστος να μπαίνει στο ματς.

18:55

77': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΛ, με ωραία ατομική προσπάθεια του Ουάρντα όμως η μπάλα περνά άουτ στο σουτ που επιχειρεί ο Αιγύπτιος.

18:52

74': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μυστακίδης για θέατρο.

18:49

71': Ασφυκτική πίεση της ΑΕΛ, ο Κάτσε κάνει την σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Μόρα η μπάλα πάνω από την εστία.

18:48

70': Ζοάο βγαίνει, Μυστακίδης μπαίνει στην πρώτη αλλαγή του Βόλου.

18:47

69': Νέα χαμένη ευκαιρία για τους "βυσσινί" που πιέζουν για το 2-1 με τον Ασούμπρε να πασάρει στον Ντάουντα ο οποίος από πλάγια δεξιά κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

18:46

68': Ο Ουάρντα κάνει το σουτ, ο Μελίσσας αποκρούει την μπάλα, εκείνη φτάνει στον Καρανίκα που σεντράρει, κεφαλιά του Ντάουντα νέα εντυπωσιακή επέμβαση του πορτιέρο του Βόλου.

18:45

67': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ, με τον Ντάουντα να αντικαθιστά τον Νούνιτς.

18:41

63': Κόρνερ κερδίζει ο Βόλος, εκτελείται αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

18:40

62': Κίτρινη κάρτα για Δημόπουλο, Κάτσε για μεταξύ τους αψιμαχία.

18:36

Ο Φατιόν ευστοχεί στο πέναλτι και ισοφαρίζει σε 1-1.

18:35

57': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:34

56': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν θα έχουν οι "βυσσινί" που κερδίζουν πέναλτι σε χέρι του Μαξ μετά από σέντρα του Ασούμπρε.

18:32

Έχει μπει πολύ δυνατά η Λάρισα στο δεύτερο μέρος και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ.

18:28

51': Νέο φάουλ κερδίζει η ΑΕΛ, με τον Κάτσε να το εκτελεί, η μπάλα περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Μελίσσα.

18:25

48': Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κάτσε να σημαδεύει τον Μπράλιτς, όμως η κεφαλιά του τελευταίου περνά άουτ.

18:23

46': Με αλλαγή ξεκινά το δεύτερο μέρος η ΑΕΛ, ο Ασούμπρε αντικαθιστά τον Ζίζιτς.

18:23

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.