1
19:23

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:22

Την τρίτη νίκη του πέτυχε ο Εργοτέλης που νίκησε με 2-1 την ομάδα της Πάτρας και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα φτάνοντας τους 10 βαθμούς, ενώ η Παναχαϊκή υπέστη την πρώτη της ήττα μένοντας στους 12 πόντους. Όλα τα γκολ στο πρώτο μέρος, Ροβίθης (17') το 1-0, Έφορντ (28') το 2-0 και Μωραΐτης (42') το 2-1. Από ένα δοκάρι οι δύο ομάδες στο δεύτερο μισό.

19:20

Λήξη της αναμέτρησης στο Παγκρήτιο, Εργοτέλης - Παναχαϊκή 2-1.

19:20

90+5': Ο Ιντζόγλου στην εκτέλεση, ο Κατσιμήτρος διώχνει με τις γροθιές.

19:19

90+4': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει η Παναχαϊκή προωθείται και ο Σούλης.

19:17

90+2': Μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους με το πλασέ του Έφορντ να περνά μόλις άουτ.

19:15

Όλα καλά με τον Μπούση που συνεχίζει στο ματς.

19:15

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:14

89': Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Μπούσης και μπαίνει μέσα το ιατρικό τιμ.

19:11

86': Παπατόλιος, Πέιος και Προβυδάκης βλέπουν κίτρινη κάρτα. Ο πρώτος και ο τελευταίος για συμμετοχή σε αψιμαχία, ενώ ο δεύτερος για διαμαρτυρία.

19:10

85': Μεγάλη ευκαιρία για το 3-1 με τον Σταθόπουλο να σεντράρει, τον Προβυδάκη να βρίσκεται στην πορεία της μπάλας αναγκάζοντας τον Σούλη σε μία δύσκολη απόκρουση.

19:08

83': Ο Κολ εκτελεί κόρνερ για την Παναχαϊκή πάλι διώχνει ο Προβυδάκης.

19:07

Προσπαθεί για το 2-2 η Παναχαϊκή αλλά ανεπιτυχώς.

19:06

81': Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή έξω ο Μαυριάς και ο Λινάρδος περνά στο παιχνίδι.

19:03

78': ΔΟΚΑΡΙ και για την Παναχαϊκή! Ο Πολίμος βρίσκει τον Μαυριά που από κοντά κάνει το σουτ με τον Κατσιμήτρο να βρίσκει την μπάλα και αυτή να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να περνά κόρνερ.

19:02

77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Μπουτσάκη να αντικαθιστά τον πολύ καλό σήμερα Μπουρσέλη.

19:01

76': ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη! Μεγάλη ευκαιρία για το 3-1 για τους γηπεδούχους με τον Προβυδάκη από τα δεξιά να κάνει την σέντρα, ο Ροβίθης να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο.

18:59

74': Στη φάση αυτή τραυματίζεται ο Κυνηγόπουλος και έτσι αναγκαστικά περνά εκτός με τον Μασούρα να τον αντικαθιστά.

18:58

73': Ο Κυνηγόπουλος μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, υπό την πίεση του Μπούση, κάνει το σουτ όμως η μπάλα περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:55

70': Ο Κολ πασάρει στον Μωραΐτη ο οποίος σουτάρει με την μπάλα να φεύγει μακριά από την εστία του Κατσιμήτρου.

18:54

69': Πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ του Τσέλιου η μπάλα περνά μακριά άουτ.

18:52

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη, μέσα ο Τσέλιος, έξω ο Γροντής.

18:50

65': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη βγαίνει ο σκόρερ του 2-0, Κουατένγκ και περνά στο ματς ο Σταθόπουλος.

18:44

59': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 2-2 χάνει η Παναχαϊκή με τον Πολίμο από τα δεξιά να σεντράρει και ο Μαυριάς σουτάρει με την μία για να περάσει η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:40

Όλα καλά με τον παίκτη των γηπεδούχων που συνεχίζει κανονικά.

18:39

55': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Μπουρσέλη.

18:33

48': Ο Κολ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται σε πλάγιο.

18:33

48': Ο Μωραΐτης κάνει το πρώτο σουτ στο δεύτερο ημίχρονο, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

18:31

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:16

Στα μισά της αναμέτρησης, ο Εργοτέλης προηγείται με 2-1 της Παναχαϊκής, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά να προηγούνται 2-0 με τους Ροβίθη (17'), Έφορντ (28'), όμως την Παναχαϊκή να ανεβάζει στροφές στο τελευταίο πεντάλεπτο και να μειώνει στο 42' με τον Μωραΐτη.

18:15

Ημίχρονο στο Ηράκλειο, Εργοτέλης - Παναχαϊκή 2-1.

18:15

45+1': Ο Κολ εκτελεί το κόρνερ, ο Προβυδάκης απομακρύνει και ημίχρονο...

18:14

45': Ο Μαυριάς κάνει το σουτ, σε κόρνερ ο Προβυδάκης.

18:11

Μειώνει σε 2-1 η Παναχαϊκή με ωραίο σουτ του Μωραΐτη που δεν μπορεί να αποκρούσει ο Κατσιμήτρος. Η φάση ξεκινά με σουτ του Κολ έξω από την περιοχή που αποκρούει ο Κατσιμήτρος, με την μπάλα να μην απομακρύνεται και ο Μαυριάς να την αφήνει στον 22χρονο επιθετικό που πετυχαίνει το 2-1.

18:10

42': ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή!

18:09

41': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ που εκτελεί ο Κολ καθώς απομακρύνει ο Προβυδάκης.

18:09

41': Πρώτο κόρνερ για την Παναχαϊκή το παραχωρεί ο Προβυδάκης μετά από προσπάθεια του Μαυριά.

18:08

39': Και δεύτερη ευκαιρία χάνει η Παναχαϊκή με τον Μαυριά από τα αριστερά να κάνει ωραίο σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ από το δεξί δοκάρι.

18:07

38': Ο Πολίμος για την Παναχαϊκή πασάρει στον Κυνηγόπουλο ο οποίος μέσα στην περιοχή γυρίζει στον Μαυριά που κάνει το σουτ για να στείλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:58

Δεύτερο γκολ για τον Εργοτέλη σε μία ιδανική επίθεση που ξεκινά με τον Μπουρσέλη να κάνει την κάθετη για τον Έφορντ ο οποίος από τα αριστερά γυρίζει στην περιοχή στον Κουατένγκ με τον Γκανέζο φορ να κάνει το 2-0 παρά την προσπάθεια του Σούλη που βρίσκει την μπάλα.

17:57

28': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!