2
23:52

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν μαζί σας για το a-sports.gr, καλό βράδυ.

23:51

Ο Ολυμπιακός δεν άντεξε στην ασφυκτική πίεση της Τότεναμ στο β' ημίχρονο και γνώρισε την ήττα με 4-2. Βέβαια, τα νέα από το Βελιγράδι είναι καλά για τους Πειραιώτες, αφού η Μπάγερν διέλυσε με 6-0 τον Ερυθρό Αστέρα, κάτι που σημαίνει ότι στην 6η και τελευταία αγωνιστική του 2ου ομίλου θέλουν νίκη με οποιοδήποτε σκορ στο «Γ. Καραϊσκάκης» ενάντια στους Σέρβους για να βρεθούν στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

23:51

90'+3: Λήξη του αγώνα, 4-2.

23:48

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:45

88': Εκτελεί από αριστερά ο Βαλμπουενά, δεν είναι καλή η κεφαλιά του Σεμέδο, άουτ.

23:45

88': Κόρνερ παραχωρεί ο Οριέ για τον Ολυμπιακό.

23:42

85': Γκερέρο αντί Ελ Αραμπί στην τρίτη αλλαγή του Ολυμπιακού.

23:40

83': Τρίτη αλλαγή για την Τότεναμ, Ντομπελέ αντί Άλι.

23:36

78': Ραντζέλοβιτς αντί Ποντένσε, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

23:34

Ο Έρικσεν εκτελεί το φάουλ από αριστερά, ο Κέιν με κεφαλιά νικά κατά κράτος Σεμέδο και Μεριά, ο Σα δεν μπορεί να αντιδράσει και 4-2.

23:34

77': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:33

75': Κίτρινη στον Ποντένσε για φάουλ στον Άλι.

23:32

74': Βαλμπουενά αντί Μπουχαλάκη, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

23:31

Ο Άλι σεντράρει από αριστερά της περιοχής, ο Σον με κεφαλιά ουσιαστικά «σερβίρει» στον αφύλακτο Οριέ, που με δυνατό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά γράφει το 3-2.

23:30

73': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:28

71': Κίτρινη στον Τσιμίκα.

23:27

70': Εκτελεί ο Έρικσεν, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σα η μπάλα.

23:25

68': Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Άλι στο ημικύκλιο της περιοχής... Βλέπει και κίτρινη ο χαφ του Ολυμπιακού.

23:22

65': Ο Μεριά διώχνει σε κόρνερ για την Τότεναμ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:19

61': Κίτρινη στον Αλντερβάιρελντ για φάουλ με το χέρι στον Ελ Αραμπί.

23:18

61': Δεύτερη αλλαγή για την Τότεναμ, Σισοκό αντί Λούκας Μόουρα.

23:15

58': Κόρνερ από το κεφάλι του Οριέ για τον Ολυμπιακό, εκτελεί ο Μασούρας, ο Γκασανίγκα με τα πολλά καθαρίζει τη φάση.

23:13

56': Θα πρέπει να κοντρολάρει το ρυθμό ο Ολυμπιακός, καθώς η Τότεναμ έχει μπει πολύ πολύ δυνατά στο β' ημίχρονο...

23:08

Υπήρχε φάουλ του Μόουρα στον Τσιμίκα σε φάση που κατέληξε σε πλάγιο άουτ. Αυτό εκτελέστηκε γρήγορα και προέκυψε μετά η φάση του γκολ, θα πρέπει αυτό να επισημανθεί...

23:08

Ο Μόουρα κάνει το γύρισμα από δεξιά, από το ύψος της μικρής περιοχής ο αφύλακτος Κέιν πλασάρει εύστοχα και 2-2.

23:07

50': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:06

48': Εκτελεί φάουλ ο Έρικσεν από δεξιά, ο Σάντσες βρίσκει την μπάλα με τον ώμο και φεύγει ψηλά άουτ.

23:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.