-
0
19:56

19:55

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει δίκαια την ΑΕΛ με 1-0 και πιάνει στην κορυφή τον Ολυμπιακό και τους 27 βαθμούς, μία εβδομάδα πριν το μεταξύ τους ντέρμπι στο «Γ. Καραϊσκάκης». Παραμένει 6η η ΑΕΛ με 15 πόντους.

19:55

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-0.

19:55

90'+3: Κεφαλιά του Μπίσεσβαρ, αποκρούει ο Κρίστινσον.

19:54

90'+3: Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ, Μπάλλας αντί Σετσέροβιτς.

19:53

90'+2: Δεύτερη κίτρινη στον Μιχαήλ για φάουλ με το χέρι στον Λημνιό και κόκκινη.

19:52

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:47

87': Ο Λημνιός κάνει το γύρισμα από δεξιά, Μπίσεσβαρ και Άκπομ δεν μπορούν να μπουν στην πορεία της μπάλας.

19:44

«4 μαρκαρίσματα από πίσω σε δικούς μας παίκτες, ούτε μια κίτρινη κάρτα ο Κομίνης-Τάσσης… Τώρα κατ' εντολή του Κρέσπο, στον οποίο πρέπει να δείξει κίτρινη κάρτα γιατί του υποδεικνύει τι να κάνει, δείχνει κίτρινη κάρτα στον Μπόυστος. Πόσο Κομίνης είσαι ρε Τάσση!». Αυτό αναφέρεται σε άλλη μία ανακοίνωση της ΑΕΛ.

19:44

84': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μαουρίσιο αντί Ελ Καντουρί.

19:43

83': Ντάουντα αντί Ασούμπρε, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ.

19:37

76': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί φάουλ, κεφαλιά του Μάτος και ο Κρίστινσον διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:37

76': Κίτρινη στον Μπούστος.

19:33

71': Κίτρινη στον Μιχαήλ.

19:32

71': Λημνιός αντί Βιεϊρίνια, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

19:30

69': Πρώτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, Άκπομ αντί Σβιντέρσκι.

19:30

69': Μπούστος αντί Μιλοσάβλιεβιτς, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

19:27

66': Καλό μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, λίγο άουτ περνά η μπάλα.

19:25

64': Σουτ του Νούνιτς, πέφτει και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

19:22

62': Σουτ του Ελ Καντουρί, πολύ άστοχο.

19:21

61': Δυναμώνει η βροχή και ίσως δυσκολέψει τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.

19:17

57': Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα και σε αυτά τα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου.

19:12

52': Σουτ του Μπίσεσβαρ από το ύψος του πέναλτι, δεν είναι καλό, άουτ.

19:08

48': Μακρινό σουτ του Γιαννούλη, χωρίς τύχη.

19:06

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:49

Ανώτερος ο ΠΑΟΚ, είχε την υπεροχή και προηγείται με 1-0, με τους Θεσσαλούς, πάντως, να φωνάζουν για πέναλτι στη φάση του 5'.

18:48

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

18:48

45'+1: Ο Σβιντέρσκι σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ περνά η μπάλα, καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

18:47

45'+1: Κίτρινη στον Φατιόν.

18:44

43': Αδύναμο σουτ του Σβιντέρσκι από ευνοϊκή θέση, στην αγκαλιά του Κρίστινσον η μπάλα, σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

18:41

40' Σουτ του Ασούμπρε από καλή θέση, μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

18:39

38' Κίτρινη στον Σετσέροβιτς.

18:38

36': Σουτ του Μπίσεσβαρ, άουτ.

18:33

«Α ρε Βρακά με τα κατορθώματα σου! Από την ΑΕ Γιάννενα σε βλέπω Πρόεδρο της UEFA και το γιο σου στη Γιουβέντους…», αναφέρει σε προσωπική του δήλωση ο μεγαλομέτοχος της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας.

18:31

29': Ο Σβιντέρσκι σκοράρει, το γκολ δεν μετρά, καθώς δόθηκε επιθετικό φάουλ στον Μάτος. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους ότι είχε βρει πρώτα την μπάλα ο Μάτος και μετά τον αντίπαλό του, οπότε έπρεπε να μετρήσει το τέρμα του Πολωνού.

18:30

29': Σουτ του Μίσιτς εκτός περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Κρίστινσον. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:26

25': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεβιτς.

18:25

24': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Μπίσεσβαρ ύστερα από κάθετη του Ελ Καντουρί και προβολή του Σβιντέρσκι υπό την πίεση του Μπράλιτς, άουτ.

18:22

21': Μακρινό σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, χωρίς τύχη.

18:17

Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από δεξιά, προβολή του Σβιντέρσκι στην κίνηση και η μπάλα στα δίχτυα, 1-0.

18:17

16': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:15

14': Πλασέ του Μπίσεσβαρ από καλή θέση, είναι κακό όμως, άουτ.

18:14

«Τι κάνετε ρε; Αν δεν είναι αυτό πέναλτι, ποιο είναι; Θα το καταστρέψετε εντελώς το ποδόσφαιρο; Θα φύγουν και οι τελευταίοι; Ποιος είναι στο VAR που δεν ζήτησε ανασκόπηση;», αναφέρεται σε ανακοίνωση που εξέδωσε πριν λίγο η διοίκηση της ΑΕΛ.

18:13

12': Ο Μάτος πιάνει την κεφαλιά, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Περνά κι αυτό χωρίς κάτι αξιοσημείωτο.

18:12

11': Δυνατό σουτ του Ντάγκλας Αουγκούστο, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Κρίστινσον. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:07

6': Δύο σερί κόρνερ προκύπτουν τελικά για την ΑΕΛ, δίχως κάτι σημαντικό.

18:06

5': Μακρινό σουτ του Ασούμπρε, κόντρα στον Ίνγκασον και κόρνερ για την ΑΕΛ. Ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Ισλανδού οι Θεσσαλοί, ο διαιτητής Τάσσης συμβουλεύθηκε το VAR και δεν προέκυψε παράβαση.

18:04

3': Κόρνερ παραχωρεί ο Καρανίκας για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:01

17:57

Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

17:49

Πέφτει ένα ψιλόβροχο στη Θεσσαλονίκη αυτή την ώρα.

17:46

Οι «βυσσινί» μοιράζονται την έκτη θέση με τον Άρη στους 15 βαθμούς.

17:44

Στους 24 βαθμούς ο «Δικέφαλος του Βορρά» έναντι 27 των πρωτοπόρων «ερυθρόλευκων».

17:42

Από την πλευρά τους, οι Θεσσαλοί προσδοκούν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα, για να παραμείνουν στην πρώτη 6άδα.

17:41

Στην Τούμπα οι «ασπρόμαυροι» χρειάζονται τη νίκη, προκειμένου να πιάσουν στην κορυφή τον Ολυμπιακό.

17:40

Kαλησπέρα σας, ο αγώνας του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Ζίβκοβιτς, Μάτος, Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Μίσιτς, Ντάγκλας Αουγκούστο, Ελ Καντουρί, Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.
Αναπ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Εσίτι, Μαουρίσιο, Λημνιός, Πέλκας, Άκπομ.
ΑΕΛ
Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Καρανίκας, Φατιόν, Σετσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Στάνκοβιτς, Ασούμπρε, Νούνιτς.
Αναπ: Σουλούκος, Μπέρτος, Ζίζιτς, Μπάλλας, Γιάκος, Μπούστος, Ντάουντα.
Διαιτητής: Τάσσης (Ηπείρου). Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Χατζηνάκος (Δράμας). 4ος: Βρέσκας (Πιερίας). VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας). ΑVAR: Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής).