2
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr

16:55

Πολύ μεγάλη νίκη για τον ΑΟΤ που τον διατηρεί στην πρώτη θέση με 19 βαθμούς και περιμένοντας το ματς του Ιωνικού με τον Ολυμπιακό Βόλου εκτός έδρας. Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη νίκησε με 2-1 τον Θεσπρωτό χάρις στα γκολ των Σταματή (54'), Παπαγεωργίου (77'). Προσωρινά είχε ισοφαρίσει ο Κολλάς για τον Θεσπρωτό, 59', με την ομάδα του Ρότσα να παραμένει στους 8 πόντους.

16:53

Λήξη της αναμέτρησης στην Ηγουμενίτσα, Θεσπρωτός - Τρίκαλα 1-2.

16:50

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Κολτσίδα για φάουλ στον Σανδραβέλλη.

16:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

90': Κλείνει τις αλλαγές του ο Περικλής Αμανατίδης με τον Πέλκα να περνά στο ματς αντί του Πελάεζ.

16:46

88': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι με τον Κολλά να κάνει την προσπάθεια η μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Βέρτζου, αλλά σωστά ο ρέφερι δείχνει παίζετε καθώς είναι ακούσιο.

16:45

87': Μεγάλη ευκαιρία για το 1-3 με τον Τσίπρα να φεύγει μπροστά αλλά με το σουτ που επιχειρεί στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κωνσταντάκου.

16:42

84': Κίτρινη κάρτα στον Κολλά.

16:41

83': Ο Πελάεζ το εκτελεί με πάσα στον Ριζογιάννη, εκείνος δίνει πάλι στον Πελάεζ με τον Μπίκα να του κλέβει την μπάλα και να απομακρύνει.

16:40

82': O Kωνσταντίνου παραχωρεί κόρνερ από προσπάθεια του Ριζογιάννη.

16:39

Φανερή η πρόθεση του Περικλή Αμανατίδη να κρατήσει το υπέρ του 1-2 με την είσοδο του έμπειρου αμυντικού.

16:38

80': Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα με τον Βέρτζο να αντικαθιστά τον πολύ καλό Σταματή.

16:37

79': Σουτ του Κολτσίδα από το ημικύκλιο, η μπάλα άουτ.

16:37

79': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Θεσπρωτό με τον Κάτση να περνά στο ματς αντί του Ραμίρεζ.

16:36

Προβάδισμα για τα Τρίκαλα, με τον Τσίπρα να βρίσκει με κάθετη τον Πελάεζ και αυτός από τα δεξιά βρίσκει με την μία τον Παπαγεωργίου που αυτή τη φορά σημαδεύει σωστά για το 1-2.

16:35

77': ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα!

16:30

Τα Τρίκαλα έχουν πάρει το κέντρο και για αυτό ο Ρότσα φρεσκάρει την ομάδα του με τις δύο αυτές αλλαγές.

16:29

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Θεσπρωτό, ο Γώγος περνά εκτός και ο Κωνσταντίνου μπαίνει στο ματς.

16:28

70': Νέα ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Σταματή να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια των γηπεδούχων.

16:26

68': Πρώτη αλλαγή και για τον Θεσπρωτό με τον Μπίκα να αντικαθιστά τον Ευθυμίου.

16:25

67': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα για το 1-2 με τον Πελάεζ να δίνει δεξιά στον Σανδραβέλλη ο οποίος βρίσκει τον Παπαγεωργίου και εκείνος πέφτοντας βρίσκει την μπάλα με τον Κωνσταντάκο να αποκρούει ενστικτωδώς.

16:23

65': Ο Σταματής από τα αριστερά κάνει το παράλληλο γύρισμα, με τον Παπαγεωργίου να μην μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

16:21

63': Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι για τα Τρίκαλα με τον Τσίπρα να αντικαθιστά τον Λώττα.

16:20

Να λοιπόν που στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου έχουμε δύο γκολ και από μία καλή φάση για Θεσπρωτό και Τρίκαλα.

16:18

Τρίτη και... φαρμακερή για τον Κολλά στο σημερινό ματς. Ο φορ του Θεσπρωτού βγαίνει μπροστά σε αντεπίθεση, με τον Οικονομόπουλο και τον Νιάρο να μην μπορούν να τον σταματήσουν, περνά και τον Γιακουμή και στην κενή εστία πλάσαρε για το 1-1.

16:17

59': ΓΚΟΛ για τον Θεσπρωτό!

16:13

Ανοίγει το σκορ στην Ηγουμενίτσα με τον Παπαγεωργίου να βρίσκει με κάθετη τον Σταματή, αυτός κάνει πολύ ωραία ενέργεια και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

16:12

54': ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα!

16:08

50': Νέα ευκαιρία για τον Θεσπρωτό με τον Γώγο να κερδίζει τις κόντρες να κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:07

49': Ο Ραμίρεζ με πάσα βρίσκει τον Κολλά που κάνει το σουτ λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιακουμή.

16:04

46': Ο Σανδραβέλλης από τα δεξιά κάνει την σέντρα ο Λώττας με ωραίο σουτ με τη μία, ο Κωνσταντάκος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

16:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.