0
18:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:55

Νίκη με μπόλικο άγχος για τον ΠΑΣ Γιάννινα που δεν ήταν καθόλου καλός παρά τα τρία γκολ. Ο Απόλλων Πόντου στεκόταν πολύ καλά, είχε δοκάρι και ευκαιρίες, αλλά έπρεπε να μείνει με δέκα παίκτες με την αποβολή του Πουρτουλίδη για να βρει ο ΠΑΣ τις ευκαιρίες και να πετύχει τρία γκολ για τη νίκη. Παμλίδης στο 79', Κρίζμαν στο 81' και Λεό στο 84' τα γκολ της νίκης για τον "Άγιαξ της Ηπείρου" που ανεβαίνει στη δεύτερη θέση με 11 βαθμούς. Παραμένει ουραγός χωρίς νίκη, γκολ και με το -6 στην πλάτη ο Απόλλων Πόντου.

18:55

Λήξη της αναμέτρησης στα Ιωάννινα, ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Πόντου 3-0.

18:54

90+4': Δυνατό σουτ του Αποστολόπουλου η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

18:50

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:48

88': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΣ, διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά. Ο Πίτου Γκαρσία το εκτελεί πλασαριστά με πάσα στον Μπουκουβάλα, αυτός πασάρει στον Κάστρο που κάνει το γέμισμα για να μπλοκάρει ο Πολίτης.

18:45

Το 3-0 για τον ΠΑΣ είναι γεγονός. Από λάθος των αμυντικών του Απόλλωνα, ο Μπουκουβάλας κερδίζει την μπάλα, την γυρίζει στον Λεό στην περιοχή ο οποίος κοντρολάρει άψογα και με σουτ κάνει το 3-0.

18:44

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

18:42

82': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κρίζμαν.

18:41

Δεύτερο γκολ μέσα σε δύο λεπτά για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κρίζμαν με κούρσα από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή και περνά Κοντοέ, Σαμαρά για να κάνει με σουτ το 2-0 για την ομάδα του.

18:41

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

18:39

Μετά την κλασική ευκαιρία με τον Κρίζμαν ο ΠΑΣ ανοίγει το σκορ. Ο Μπουκουβάλας από τα αριστερά κάνει την σέντρα, ο Παμλίδης κατεβάζει ωραία μέσα στην περιοχή και αφού αποφεύγει τον Κοντοέ, με ψύχραιμο σουτ κάνει το 1-0.

18:39

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

18:37

77': Πρώτη κλασική ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πίτου Γκαρσία να κερδίζει τις κόντρες να βγάζει τον Κρίζμαν απέναντι από τον Πολίτη, ο Κροάτης προσπαθεί να σκάψει την μπάλα, όμως ο πορτιέρο του Απόλλωνα διώχνει τον κίνδυνο.

18:34

74': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Απόλλωνα Πόντου με τον Δόρη να αντικαθιστά τον Λουφάκη.

18:33

73': Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί το φάουλ από τον άξονα, ο Σαμαράς για ακόμα μία φορά νικητής στον αέρα καθαρίζει τη φάση.

18:31

71': Κόκκινη στον Πουρτουλίδη, δεύτερη κίτρινη. Ο παίκτης του Απόλλωνα βλέπει τη δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Λεό.

18:29

69': Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί κόρνερ η μπάλα από την απόκρουση φτάνει στον Σιόντη ο οποίος έξω από την περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πολίτη.

18:28

Η κακή εικόνα του ΠΑΣ φέρνει και μουρμούρες στις κερκίδες.

18:27

67': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιαννίκης με τον Σκόνδρα να αφήνει τη θέση του στον Κάστρο.

18:25

Δεν έχει δημιουργήσει κλασική ευκαιρία ο ΠΑΣ σε 65 λεπτά. Αντίθετα ο Απόλλωνας στέκεται πολύ καλά και το 0-0 τον αδικεί.

18:19

59': Ακόμα μία διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Ξύδα.

18:17

57': Στο τρίτο συνεχόμενο κόρνερ η μπάλα απομακρύνεται.

18:17

57': Ίδιο σκηνικό κόρνερ Αποστολόπουλος και νέο κόρνερ ο Σαμαράς, από την άλλη πλευρά αυτή τη φορά.

18:16

56': Ο Αποστολόπουλος εκτελεί το κόρνερ, ο Σαμαράς διώχνει σε νέο κόρνερ.

18:16

56': Ο Πίτου Γκαρσία στη θέση του Λιάσου, δεύτερη αλλαγή για τους Γιαννιώτες.

18:13

53': Ο Χασομέρης από τα αριστερά βρίσκει τον Λουφάκη με τον Μπουκουβάλα να βάζει το σώμα του και τους φιλοξενούμενους να ζητούν πέναλτι. Σωστά δεν δόθηκε κάτι.

18:12

52': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καλογέρης και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς με τον Καλαϊτζίδη να περνά στο ματς.

18:10

50': Στο έδαφος ο Καλογέρης και διακοπή στο ματς.

18:09

49': Ο Αποστολόπουλος εκτελεί το κόρνερ η μπάλα φτάνει με κεφαλιά του Σαμαρά στον Πολίτη που την μπλοκάρει.

18:09

49': Προσπάθεια του Κρίσμαν, ο Σαμαράς παραχωρεί κόρνερ.

18:06

46': Ο Ξύδας από τα αριστερά κάνει ωραία προσπάθεια και σουτ στην κλειστή γωνία, η μπάλα άουτ.

18:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:06

46': Ο Κρίζμαν περνά στο ματς αντί του Νάουμετς στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΣ Γιάννινα.