0
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Δίκαιο αποτέλεσμα, ήταν ανώτεροι οι τυπικά γηπεδούχοι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

16:52

Η Νίκη Βόλου επικρατεί με 2-0 του Ολυμπιακό Βόλου στο ντέρμπι της Μαγνησίας.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:47

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:47

90': Κίτρινη κάρτα στον Ντούνη για διαμαρτυρία.

16:44

88': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Τσιώλης αφήνει τη θέση του στον Μασκουνιάν.

16:43

87': Μακρινό σουτ του Μπουτζίκου, σε κόρνερ με υπερένταση ο Αποστολίδης που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:40

83': Από μία κίτρινη κάρτα σε Σ. Κυριακίδη και Πόζογλου που είχαν μία αψιμαχία.

16:39

83': Εκτελείται το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:39

83': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στεβάνοβιτς αντί Κουτσιανικούλη.

16:39

82': Ο Ροχάνο φεύγει στην κόντρα κάνει το σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, με τον Γιδόπουλο να διώχνει σε κόρνερ,

16:37

80': Κίτρινη κάρτα στον Κόλα.

16:32

Ο Τσιώλης προλαβαίνει τον Μπουτζίκο και περνά τη μπάλα στον Κρουθ, που μπαίνει στην περιοχή και με σκαφτο πλασεδάκι πάνω από το σώμα του Γιδόπουλου γράφει το 2-0.

16:32

75': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:26

70': Κίτρινη κάρτα στον Καπό.

16:25

69': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Έξω ο Βοσνακίδης, μέσα ο Τσίτας.

16:24

68': Διαγώνιο σουτ του Κουτσιανικούλη μέσα από την περιοχή και δεξιά, αποκρούει ο Αποστολίδης.

16:23

66': Κίτρινη κάρτα στον Μπουτζίκο.

16:18

60': Ογσάιντ ο Φαζός, ήταν λίγο πιο μπροστά.

16:15

59': Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη που διαμαρτυρήθηκε.

16:14

58': Φωνάζει ο Ολυμπιακός Βόλου για πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Ντούνη. «Παίζετε», λεεί ο Μπαΐλης. Έπεσαν πάνω και στον βοηθό οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου, που ήταν κοντά στη φάση.

16:13

57': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Καμπαγιέρο αντί Γκαρσία.

16:12

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου από τα δεξιά, διώχνει σε πλάγιο ο Βοσκόπουλος.

16:11

55': Μακρινό σουτ του Φαζού, χωρίς καμί τύχη.

16:08

Ο Καπός κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Κρουθ με προσποίηση αφήνει τη μπάλα να περάσει για τον επερχόμενο Τσιώλη ο οποίος με ένα καλοζυγισμένο διαγώνιο σουτ σκοράρει για το 1-0.

16:08

52΄: ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:06

Συνεχίζεται εκ νέου στο λεπτό το παιχνίδι.

16:05

48': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Τσιάρας και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

16:03

46': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:01

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

15:58

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Κόλα αντί Σκοπελίτη.

15:46

Νίκη Βόλου και Ολυμπιακός Βόλου πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

15:46

Λήξη πρώτου μέρους.

15:44

Δύο τα έξτρα λεπτά για το πρώτο ημίχρονο.

15:43

45': Οφσάιντ ο Πόζογλου, σωστή υπόδειξη.

15:42

43': Μακρινό σουτ του Ντούνη, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:41

42': Πολλά τα λάθη από τους αμυντικούς του Ολυμπιακό Βόλου. Ευτυχώς για αυτούς, δεν τα έχουν εκμεταλλευτεί οι παίκτες της Νίκης Βόλου.

15:35

35': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Λάσκαρη στον Καπό.

15:30

32': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ο Κρουθ εκτελεί το κόρνερ, ο Ροχάνο πιάνει την καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Γιδόπουλος κάνει μεγάλη επέμβαση.

15:30

31': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά.

15:29

30': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ο Βοσνακίδης κάνει κακή απομάκρυνση στον άξονα, ο Ροχάνο γίνεται κάτοχος της μπάλας, μπαίνει στην περιοχή και επιχειρεί το διαγώνιο πλασέ αλλά αστοχεί για λίγο.

15:26

27': Πλασαριστό σουτ από τον Τσιώλη, λίγο μέσα από την περιοχή, στα χέρια του Γιδόπουλου.

15:23

24': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ο Ροχάνο σουτάρει έξω από την περιοχή, ο Γιδόπουλος αποκρούει και στην επαναφορά ο Κρουθ μόνος απέναντι από τον γκολκίπερ των τυπικά φιλοξενούμενων αστοχεί. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο Ισπανός υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Πάντως καλυπτόταν καθαρά...

15:18

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά, με τη Νίκη Βόλου να έχει μία σχετική πρωτοβουλία.

15:14

15': Από μία κίτρινη κάρτα σε Τσιάρα και Μπιτσάκο.

15:09

10': Σέντρα του Μπουτζίκου από τα αριστερά, κεφαλιά του Σκοπελίτη, αδύναμη, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αποστολίδη η μπάλα.

15:05

7': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Σέντρα του Καπού από τα αριστερά, ο Κρουθ παίρνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά αστοχεί. Δεν έβαλε καλά το κορμί του Ισπανός επιθετικός.

15:02

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο γήπεδο της Νεάπολης.

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:54

Ήλιος με αραιή συννεφιά αυτή την ώρα στον Βόλο, με τη θερμοκρασία στους 20 βαθμούς Κελσίου.

14:50

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη, στον αντίποδα, καίγεται για τη νίκη καθώς με μόλις 5 βαθμούς ισοβαθμεί μαζί με τον Ιάλυσο στην τελευταία θέση.

14:45

Οι φιλοξενούμενοι, που μετρούν ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων, είναι τρίτοι στον βαθμολογικό πίνακα με 12 βαθμούς.

14:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το ντέρμπι της Μαγνησίας ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Ολυμπιακό Βόλου, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Football League, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.