Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:29

Αποθεώνονται οι παίκτες του Παναθηναϊκού από τον κόσμο τους.

21:27

Επική ανατροπή για τον Παναθηναϊκό σε ένα συγκλονιστικό ματς στο οποίο η ΑΕΚ βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο, είχε δοκάρι στο ξεκίνημα του β' μέρους για το 0-3, αλλά από εκεί και έπειτα ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός και έφτασε στη νίκη με 3-2. Μακέντα στο 67', Περέα στο 70' και Κολοβέτσιος στο 88' τα τέρματα νίκης της ομάδας του Δώνη.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης, μεγάλη νίκη για τον Παναθηναϊκό με 3-2.

21:24

Πολύ κοντά στην πρώτη του φετινή εντός έδρας νίκη ο Παναθηναϊκός.

21:23

90': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

21:23

Τρία λεπτά καθυστερήσεις θα έχουμε.

21:21

Απόλυτη ανατροπή στο ΟΑΚΑ και Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-2. Από την εκτέλεση κόρνερ του Ζαχίντ ο Κολοβέτσιος που μπήκε πριν λίγο στο ματς νικάει τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά κάνει το 3-2.

21:21

88': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:20

87': Νέο κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός

21:20

87': Προσπάθεια του Σένκεφελντ σε κόρνερ ο Μπακάκης.

21:19

86': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη να αφήνει τη θέση του στον Κολοβέτσιο.

21:15

82': Από ωραία κάθετη του Σιμάο στον Γιακουμάκη εκείνος απέναντι από τον Διούδη δεν μπορεί να τον νικήσει με τον Έλληνα κίπερ να μπλοκάρει την μπάλα.

21:12

80': Γιακουμάκης αντί του Βέρντε στην τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Νίκο Κωστένογλου.

21:08

76': Ο Γιόχανσον μπαίνει στην περιοχή από πλάγια, αλλά το πλασέ του περνά άουτ.

21:06

Να λοιπόν που μέσα σε τρία λεπτά ο Παναθηναϊκός επιστρέφει από το 0-2 και φτάνει στο 2-2. Και υπάρχει ακόμα γεμάτο εικοσάλεπτο και για τις δύο ομάδες.

21:05

73': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Αλμπάνη να περνά στο ματς αντί του Ολιβέιρα.

21:04

Περέα και 2-2 για το "τριφύλλι" με ολίγον περιπετειώδη τρόπο. Ο Χατζηγιοβάνης με ωραία προσπάθεια από τα δεξιά κάνει το γύρισμα και ο Περέα από κοντά κάνει το 2-2. Αρχικά το γκολ ακυρώθηκε, αλλά με το VAR μετρά κανονικά.

21:03

70': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:02

Ξεσηκώνεται και ο κόσμος εδώ στο ΟΑΚΑ με το γκολ του Παναθηναϊκού.

21:01

Ο Μακέντα είναι αυτός που μειώνει και ξαναβάζει τον Παναθηναϊκό στο ματς. Το γκολ ανήκει εξ ολοκλήρου στον Ιταλό στράικερ που κάνει ωραία ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και διαγώνιο σουτ που δεν μπορεί να διώξει ο Μπάρκας μειώνοντας σε 1-2.

20:59

67': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:58

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Σιμάο.

20:57

Στο ίδιο λεπτό και στην αμέσως επόμενη φάση στην επίθεση των γηπεδούχων, σουτ του Ζαχίντ η μπάλα περνά άουτ.

20:57

65': Ο Μάνταλος βρίσκει με ωραία κάθετη πάσα τον Λιβάγια που μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, όμως το σουτ του σταματά ο Διούδης.

20:56

Σύνθημα για τους παίκτες του Παναθηναϊκού από τον κόσμο.

20:55

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να μειώσει σε 1-2, αλλά ο Σένκεφελντ που κάνει το σουτ βλέπει την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα.

20:54

62': Πρώτη κίτρινη για παίκτη της ΑΕΚ την βλέπει Σιμόες.

20:54

Συστάσεις από τα μεγάφωνα για να μην χρησιμοποιεί λέιζερ.

20:52

60': Τρίτη κίτρινη στο ματς και αυτή για παίκτη του Παναθηναϊκού με τον Σένκεφελντ να την βλέπει για φάουλ στον Μάνταλο.

20:47

Προσπαθεί ο κόσμος με συνθήματα να εμψυχώσει την ομάδα του για να φτάσει σε ένα γκολ και να ξαναμπεί στο ματς.

20:44

52': Απίστευτη χαμένη τριπλή ευκαιρία με δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης με πάσα βρίσκει τον Ολιβέιρα ο οποίος στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Διούδη, στη συνέχεια εκείνη φτάνει στον Βέρντε που αποτυγχάνει δις να νικήσει τον Διούδη ο οποίος και μπλοκάρει την μπάλα.

20:41

49': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ, ο Λιβάγια με πάσα στον Μάνταλο, αυτός ξανά στον Λιβάγια η σέντρα του απομακρύνεται από την άμυνα των "πράσινων".

20:40

48': Φάουλ έχει κερδίσει ο Παναθηναϊκός ο Ζαχίντ αφήνει την εκτέλεση στον Χατζηγιοβάνη προκειμένου αυτός να βρει με τη μία τον Νορβηγό, αλλά η κομπίνα δεν έπιασε.

20:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:38

46': Σιμάο αντί του Κρίστισιτς στην πρώτη αλλαγή της ΑΕΚ.

20:38

46': Διπλή αλλαγή για τον Δώνη με τον Ινσούα να αφήνει την θέση του στον Χατζηθεοδωρίδη και στη θέση του Μπουζούκη ο Περέα.