1
16:57

Από το a-sports.gr, καλό απόγευμα!

16:56

Ο Άρης με νύχια και με δόντια κράτησε το νικηφόρο αποτέλεσμα, αν και ο Αστέρας ήταν καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο. Στους 15 βαθμούς ανεβαίνουν οι κίτρινοι, ενώ ο Αστέρας παραμένει στους 10.

16:56

Άρης - Αστέρας Τρίπολης 2-1

16:56

90+6': Λήξη β' ημιχρόνου.

16:53

90+2': Ο Τσιλιγγίρης απέκρουσε την εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ και στη συνέχεια η μπάλα πέρασε άουτ.

16:52

5 λεπτά έξτρα χρόνου.

16:52

Γνωρίζει την αποθέωση από τον κόσμο ο νεαρός τερματοφύλακας.

16:51

90+2': Ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Τσιλιγγίρης αντί του Ντιγκινί.

16:50

90': Κόκκινη κάρτα στον Έμαν μετά τον επανέλεγχο στο VAR.

16:50

Αλλάζει την απόφαση του ο διαιτητής!

16:49

Πάει στο VAR ο Κατσικογιάννης για να δει ο ίδιος τη φάση του Έμαν.

16:48

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Αστέρα Τρίπολης.

16:47

Βρήκε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής.

16:47

87': Κίτρινη κάρτα στον Έμαν.

16:42

82': Κίτρινη κάρτα στον Ιντέγε.

16:39

79': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης παραχωρεί τη θέση του στον Τόνσο.

16:37

77': Εκτελεί απευθείας ο Ματίγια, μπλοκάρει εύκολα ο Παπαδόπουλος.

16:36

76': Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.

16:35

76': Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τον Άρη, στο όριο της περιοχής.

16:33

73': Διαγώνιο σουτ του Φετφατζίδη, λέει "όχι" ο Παπαδόπουλος.

16:30

71': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Μπρούνο Γκάμα και μπαίνει ο Αμπού Μπα.

16:24

65': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα περνάει στη θέση του Μαρκ Φερνάντεθ.

16:24

64': Κόρνερ για τον Άρη.

16:23

Ενδεικτικό της υπεροχής του Αστέρα στο δεύτερο ημίχρονο το 81% κατοχή της μπάλας.

16:20

61': Δυνατό αριστερό σουτ του Τασουλή, απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ ο Έμαν.

16:17

58': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σίτο περνάει στη θέση του Μουνάφο.

16:17

57': Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί.

16:12

Πατάει καλύτερα ο Αστέρας στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

16:11

51': Ο Ρόουζ απομάκρυνε την μπάλα σε κόρνερ σχεδόν πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα μετά από σουτ του Μουνάφο. Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα.

16:10

50': Κόρνερ για τον Αστέρα.

16:06

47': Σουτ από πλάγια θέση του Μαρκ Φερνάντεθ, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

16:04

15:48

Ο Άρης είναι πολύ καλύτερος και δίκαια προηγείται στο σκορ. Ο Αστέρας δεν είναι ιδιαιτέρως απειλητικός, ωστόσο όπως έδειξε και στη φάση της μείωσης του σκορ με τον Λουίς Φερνάντεθ, μπορεί να γίνει επικίνδυνος αν βρει την ευκαιρία.

15:48

15:47

45+1': Λήξη α' ημιχρόνου.

15:47

45': 1 λεπτό επιπλέον χρόνου στο πρώτο ημίχρονο.

15:42

Ο Μαρκ Φερνάντεθ βγάζει τη σέντρα από θέση μέσα αριστερά στην περιοχή του Άρη και ο Λουίς Φερνάντεθ με κεφαλιά αιφνιδιάζει τον Έμαν και μειώνει σε 2-1.

15:42

41': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

15:41

Περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:40

39': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

15:35

Ο Ρόουζ κλέβει την μπάλα και ξεκινάει κούρσα από την άμυνα, περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του και την κατάλληλη στιγμή μοιράζει στον αμαρκάριστο Ντιγκινί ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 2-0.

15:35

34': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:30

30': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.

15:29

28': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα πολύ νωρίς. Ο Ματρικάρντι παραχωρεί τη θέση του στον Μπόρχα Φερνάντεθ.

15:27

26': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Παπαδόπουλος αποκρούει ενστικτωδώς κοντινή προβολή του Ντιγκινί σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής.

15:23

21': Κίτρινη κάρτα στον Ματρικάρντι.

15:19

18': Αδύναμο σουτ του Λουίς Φερνάντεθ από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Έμαν.

15:15

14': Οφσάιντ ο Γκάμα.

15:14

13': Ο Φετφατζίδης από το ύψος του πέναλτι δεν καταφέρνει να σουτάρει.