2
18:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:54

Ο Πανιώνιος φεύγει με ένα μεγάλο διπλό (1-2) από την έδρα της Ξάνθης και σβήνει το -6, φτάνοντας πλέον τους 2 βαθμούς.

18:54

Λήξη του αγώνα.

18:52

Εκνευρισμός επικρατεί στον πάγκο των γηπεδούχων.

18:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον για σκληρό μαρκάρισμα στον Οικονομίδη. Είναι η δεύτερη για τον ποδοσφαιριστή της Ξάνθης που αποβάλλεται.

18:49

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σαραμαντάς αντί Λυμπεράκη.

18:48

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:47

89': Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει ο Καμαρά από το μαρκάρισμα του Στάρτζεον.

18:46

88': Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον.

18:45

87': Μακρινό σουτ του Ντε Λούκας, μπλοκάρει ο Μαλέρμπ.

18:42

83': Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου για λίγο ο Στάρτζεον καθώς έχει ματώσει η μύτη του. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο άσος των Θρακιωτών.

18:40

82': Πιέζει για την ισοφάριση η Ξάνθη.

18:38

81': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρτσε αφήνει τη θέση του στον Τσιλούλη.

18:36

79': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα για ένα φάουλ στον Αραμπούλι.

18:35

78': Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο.

18:33

75': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τερκί αντικαθιστά τον Μουλέν.

18:28

69': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:25

Ο Παπανικολάου βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Ξάνθης εντός περιοχής, δίνει στον Αραμπούλι κι αυτός σπρώχνει τη μπάλα στην κενή εστία γράφοντας το 1-2. Δεύτερο τέρμα για τον Γεωργιανό επιθετικό των Νεοσμυρνιωτών.

18:25

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:23

65': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Γύρισμα του Καμαρά από τα δεξιά, ο Λισγάρας κάνει το τσαφ, ο επωφελείται και σουτάρει από τη μικρή περιοχή αλλά ο Αραμπούλι αποκρούει σωτήρια.

18:21

63': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Λούκας αντί Κοβάτσεβιτς.

18:20

63': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Καμαρά να συγκλίνει και να πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:19

61': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, διώχνει ο Μουλέν στο πρώτο δοκάρι.

18:17

61': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μασούρα, ο Καμαρά.

18:13

Εκτελείται το κόρνερ από τον Τζουρίτσκοβιτς, ο Λισγάρας ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής πιάνει την κεφαλιά, κάτω από τα πόδια του Μαλέρμπ η μπάλα και μέσα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι γηπεδούχοι.

18:13

55' ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:13

55': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά.

18:12

53': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Αμορίμ αντί Ρενέλα.

18:10

Ο Μασούρας βγάινει στην κόντρα, φτάνει στα όρια της περιοχής, πασάρει στον Αραμπούλι ο οποίος με υποδειγματικό τελείωμα απέναντι από τον Άμπαντ σκοράρει για το 0-1.

18:10

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:08

51': Εκτελείται με γέμισμα ένα φάουλ για τον Πανιώνιο, κεφαλιά του Αραμπούλι, στα χέρια του Άμπαντ.

18:04

47': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας διασχίζει το μισό γήπεδο, φτάνει μέχρι το ημικύκλιο, εξαπολύει ένα συρτό σουτ αλλά ο Άμπαντ πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει δύσκολα.

18:03

46': Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο...

17:47

Ξάνθη και Πανιώνιος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

17:47

17:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:42

41': Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη.

17:41

41': Σουτ του Κόρμπου κεντρικά εκτός περιοχής, δεν ανησυχει ο Άμπαντ.

17:40

39': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης πασάρει στον Άρτσε, που πιάνει ένα τζούφιο σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Άμπαντ.

17:39

38': Ο Άρτσε εκτελεί ένα φάουλ, ο Αραμπούλι κάνει τη γυριστή κεφαλιά, στα χέρια του Άμπαντ.

17:36

35': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, κεφαλιά Στάρτζεον, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία και καταλήγει άουτ.

17:34

34': Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Μαλέρμπ διώχνει με υπερένταση κεφαλιά του Λισγάρα από το δεύτερο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Τζουρίτσκοβιτς είδε κίτρινη κάρτα για θέατρο.

17:32

31': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά Λισγάρα άουτ.

17:31

Σηκώνεται ο χαφ της Ξάνθης, έχοντας δεχθεί τις πρώτες βοήθειες.

17:30

29': Μικρή διακοπή καθώς ο Τζουρίτσκοβιτς έπεσε στο έδαφος μετά από σύγκρουση με αντίπαλο και φαίνεται να έχασε τις αισθήσεις του.

17:26

72%-28% υπέρ των γηπεδούχων η κατοχή στα πρώτα 25 λεπτά.

17:24

23': Εκτελεί απευθείας ο Κοβάτσεβιτς, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:23

22': Φάουλ έξω από την περιοχή για την Ξάνθη.

17:18

18': Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με τον Ρενέλα να κάνει την παράλληλη σέντρα - σουτ από θέση μέσα δεξιά, τον Στάρτζεον ολομόναχο στη μικρή περιοχή να προσπαθεί να πλασάρει αλλά να πιάνει... αέρα.

17:14

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα στα Πηγάδια, με την Ξάνθη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

17:10

10': Το εκτελεί απευθείας ο Κοβάτσεβιτς αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:09

9': Φάουλ για την Ξάνθη λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά.

17:07

8': Ο Τζουρίτσκοβιτς κοντρολάρει μέσα στην περιοχή και πάει να πιάσει το γυριστό, υπό την πίεση του Σταυρόπουλου αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ. Έπεσε στο έδαφος και ζήτησε πέναλτι ο άσος της Ξάνθης αλλά ο Γκορτσίλας σωστά δεν είδε παράβαση.

17:04

4': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:02

1'. Μακρινό σουτ του Οικονομίδη, άστοχο.

17:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

16:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:55

Συννεφιά στην Ξάνθη, με τη θερμοκρασία τους 19 βαθμούς.

16:51

Ο ουραγός Πανιώνιος, στην αντίπερα όχθη, την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Άρη στη Νέα Σμύρνη.

16:47

Οι Θρακιώτες, που αγνοούν τη νίκη εδώ και τρία ματς, προέρχονται από το 0-0 απέναντι στον Ολυμπιακό στα Πηγάδια.

15:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι Ξάνθη - Πανιώνιος για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.