0
21:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Η Λαμία επικρατεί με 1-0 του Βόλου και κατακτά την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Πέμπτη διαδοχική ήττα των φιλοξενούμενων.

21:53

Λήξη του αγώνα.

21:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρόπουλο για καθυστέρηση.

21:51

90+2': Σουτ του Δημόπουλου εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.

21:50

21:48

89': Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ.

21:47

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Λαμία. Βύντρα αντί Ρόμανιτς.

21:44

85': Ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτελείται το κόρνερ, σουτ του Τουράμ αποκρούει με τις γροθιές ο Μελίσσας.

21:43

85': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά.

21:41

81': Τρίτη αλλαγή για το Βόλο. Έξω ο Τσοκάνης, μέσα ο Μάντζης.

21:39

Ο Τουράμ δέχεται την πάσα του Ταϊρόν, αδειάζει με κοφτή ντρίμπλα τον Τσίκα και με ωραίο, διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή και δεξιά νικά τον Μελίσσα για το 1-0.

21:39

80': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:38

79': Αλλαγή για τη Λαμία. Σάλιακας αντί Βασιλόγιαννη.

21:37

79': Κόρνερ για τη Λαμία, τίποτα.

21:34

Όλα καλά με τον γκολκίπερ των Βολιωτών,συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

21:34

75': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μελίσσας.

21:33

74': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Αντέτζο.

21:30

71': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Ταϊρόν πασάρει στον Ρόμανιτς, που κάνει ένα σκαστό μέσα από την περιοχή και αρκετά πλάγια αριστερά αλλά ο Μελίσσας αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:27

69': Αλλαγή για το Βόλο. Αποχωρεί ο Ζοάο, στη θέση του ο Μυστακίδης.

21:27

68': Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.

21:21

61': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Καραμάνος, μέσα ο Ταϊρόν.

21:19

61': Αλλαγή για το Βόλο. Μπαλογιάννης αντί Μαξ.

21:19

60': Ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτελείται το κόρνερ, ολομόναχος ο Μπεχαράνο παίρνει την κεφαλιά, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μελίσσα η μπάλα.

21:19

60': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά.

21:17

59': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα της Λαμίας, σουτ του Σκόνδρα στο κεφάλι του Ζοάο και νέο κόρνερ.

21:13

55': Σουτ του Ρόμανιτς εκτός περιοχής, απελπιστικά άστοχο.

21:08

49': Ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτελείται το κόρνερ, ο Καραμάνος πηδά ψηλότερα και κάνει την κεφαλιά, με τον Μελίσσα να του λέει ξανά «όχι».

21:07

49': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Δημούτσος κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Καραμάνoς πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας εκτινάσσεται και παραχωρεί κόρνερ.

21:05

47': Ευκαιρία για το Βόλο. Ο Γέντρισεκ στο πρώτο δοκάρι κάνει την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, η μπάλα έξω.

21:04

20:49

Λαμία και Βόλος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ.

20:49

20:48

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

20:48

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

20:46

45': Ευκαιρία για το Βόλο. Σέντρα του Ντεντάκη από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά Τσοκάνη από το ύψος του πέναλτι, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει με υπερένταση και στη συνέχεια ο Σκόνδρας παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:41

39': Πλασαριστό σουτ του Βασιλόγιαννη λίγο μέσα από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

20:40

39': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς γυρίζει από τα αριστερά, ο Τουράμ κάνει την προβολή από την μικρή περιοχή με τη μπάλα να φεύγει πλάγια.

20:39

38': Σουτ του Ζοάο, υπό την πίεση του Πλιάτσικα, από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωρόπουλος.

20:37

36': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, απομακρύνει ο Τσίκα.

20:34

33': Κόρνερ για το Βόλο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:33

Δεν βλέπει παράβαση ο ρέφερι, συνεχίζεται το ματς.

20:32

Πάει να δει το VAR ο Τσαμούρης.

20:31

30': Εκτελείται το κόρνερ, με τους φιλοξενούμενους να ζητούν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σκόνδρα πάνω στον Γέντρισεκ.

20:31

29': Κόρνερ για το Βόλο από τα αριστερά.

20:27

26': Το εκτελεί απευθείας ο Μουνίθ, ψηλά άουτ.

20:26

25': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για το Βόλο, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

20:24

23': Ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα του Ρόμανιτς από τα αριστερά, κεφαλιά Τουράμ από το ύψος της μικρής περιοχής, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μελίσσα η μπάλα.

20:19

17': Ευκαιρία για τους Φθιώτες. Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί το κόρνερ, ο Τουράμ παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας μπλοκάρει.

20:17

16': Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Δημούτσος προσποιείται και κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Μελίσσα να αποκρούει σε κόρνερ.

20:14

12': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται και ο Καραμάνος, αλλά καλυπτόταν.

20:13

11': Οφσάιντ ο Τουράμ, ήταν εκτεθειμένος.

20:09

7': Οι φιλοξενούμενοι έχουν μια ελαφρά υπεροχή στο ξεκίνημα του αγώνα.

20:04

2': Κίτρινη κάρτα στον Βασιλόγιαννη για ένα σκληρό φάουλ στον Μαξ.

20:02

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:54

Ψύχρα στη Λαμία, με τη θερμοκρασία στους 15 βαθμούς Κελσίου,

19:50

Οι Βολιώτες, από την πλευρά τους, μετρούν τέσσερις σερί ήττες με τελευταία αυτή από τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό με 0-2.

19:45

Οι Φθιώτες, που προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα με 4-1 από τον Αστέρα Τρίπολης, αναζητούν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

19:41

Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Το παιχνίδι ανάμεσα στη Λαμία και τον Βόλο, με το οποίο πέφτει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.