2
16:54

Από το a-sports.gr, καλό απόγευμα!

16:53

Η ΑΕΛ πέτυχε την ολική ανατροπή, όπως και στο ματς με τον Άρη, γυρίζοντας από 0-2 σε 3-2. Έκτο σερί ματς που οι Θεσσαλοί μένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 1.

16:53

ΑΕΛ - ΟΦΗ 3-2

16:53

90+5': Λήξη β' ημιχρόνου.

16:52

90+4': Κεφαλιά του Στάικου, η μπάλα φεύγει άουτ.

16:52

90+4': Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

16:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Στάνκοβιτς για καθυστέρηση.

16:48

90+1': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:48

89': Κεφαλιά του Φιγκεϊρέδο, η μπάλα περνάει άουτ.

16:47

Δεν αποφέρει κάτι.

16:46

88': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

16:45

Καθαρίζει τη φάση ο Κρίστινσον.

16:44

87': Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

16:40

82': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κάτσε παραχωρεί τη θέση του στον Φατιόν. Καταχειροκροτούμενος αποχωρεί ο Αλβανός αμυντικός μέσος που ήταν από τους κορυφαίους.

16:39

81': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος περνάει στη θέση του Κοροβέση.

16:37

Ο Ουάρντα βγάζει κάθετη πάσα στο χώρο και ο Ντάουντα που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τρία λεπτά νωρίτερα, με άψογο συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Γουάλι για το 3-2.

16:37

79': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:35

77': Οφσάιντ ο Ντάουντα.

16:34

76': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Νούνιτς παραχωρεί τη θέση του στον Ντάουντα.

16:34

76': Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

16:33

75': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Σακόρ.

16:27

Δεξί σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Γιαννούλη και αλλάζει πορεία, αιφνιδιάζοντας τον Γουάλι για το 2-2. Το γκολ χρεώνεται ως αυτογκόλ του Γιαννούλη.

16:26

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:25

Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο.

16:24

66': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

16:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Γουάλι.

16:22

Απομακρύνει ο Σακόρ.

16:21

64': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

16:20

62': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ασούμπρε στη θέση του Μπράλιτς.

16:18

Περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:17

60': Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

16:11

53': Κίτρινη κάρτα στον Μπράλιτς.

16:10

52': Σουτ του Τσιλιανίδη αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

16:09

51': Σουτ του Ναμπί από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.

16:07

Χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

16:06

48': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

16:03

15:48

Η ΑΕΛ μετά το γρήγορο 0-2 του ΟΦΗ, κατάφερε να μειώσει με τον Μόρα και στη συνέχεια να απειλήσει σε αρκετές περιπτώσεις με την ισοφάριση. Το δεύτερο ημίχρονο αναμένεται να "σπάσει καρδιές".

15:48

ΑΕΛ - ΟΦΗ 1-2

15:47

45+2': Λήξη α' ημιχρόνου.

15:45

45': Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου στο πρώτο ημίχρονο.

15:43

43': Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.

15:41

Ο Νούνιτς στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Μόρα με το στήθος, όμως είναι ξεκάθαρα εκτεθειμένος και το γκολ σωστά δε μέτρησε.

15:40

41': Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ.

15:39

39': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

15:37

Για οφσάιντ του Μιλοσάβλιεβιτς πριν το σουτ του Ουάρντα. Παραμένει το 1-2.

15:37

Το ακύρωσε ο Κομίνης μέσω VAR.

15:35

Ο Ουάρντα με εκπληκτικό μονοκόμματο σουτ λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, γράφει το 2-2.

15:35

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:33

33': Μακρινό συρτό σουτ του Κοροβέση, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα άουτ.

15:31

31': Σουτ του Ναμπί έξω από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Κρίστινσον.

15:27

27': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη.