Στην τρίτη θέση ανεβαίνει η Ένωση, παραμένουν όγδοοι οι φιλοξενούμενοι.

Σε ένα ματς θρίλερ, η ΑΕΚ κερδίζει με 3-2 τον Ατρόμητο.

21:27

Λήξη του αγώνα.

21:25

Ο Λόπες εκτελεί το κόρνερ, ο Μάνταλος παίρνει την κεφαλιά και ο Ολιβέιρα με προβολή στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 3-2.

21:25

90+3': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:25

90+3': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

21:23

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Γούτα.

21:23

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:21

Σέντρα του Στρούγγη από τα δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Π. Γιακουμάκη στον Ανδρούτσο που πλασάρει από κοντά για το 2-2.

21:21

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

21:20

87': Κίτρινη κάρτα στον Ανδρούτσο.

21:18

86': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

21:17

85': Διαγώνιο σουτ Μάνταλου μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Μανδάς.

21:15

83': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, κεφαλιά Μάνταλου στο πρώτο δοκάρι έξω.

21:13

81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αποχωρεί ο Κρίστιτσιτς, μπαίνει ο Γαλανόπουλος.

21:13

Συμπληρώθηκαν 80 λεπτά αγώνα στο ΟΑΚΑ.

21:11

79': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Βέλλιου.

21:09

77': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Μανούσος, μέσα ο Π. Γιακουμάκης.

21:08

76': Ευκαρία για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Βέλλιος πλασάρει στην κίνηση από το μικρή περιοχή, με τον Τσιντώντα να κάνει μεγάλη επέμβαση.

21:06

74': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, κεφαλιά Γούτα ψηλά άουτ.

21:04

Απαρηγόρητος ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων για το γκολ που δέχτηκε.

21:03

Ο Γούτας γυρίζει τη μπάλα στον Μανδά που πάει να διώξει αλλά κάνει... τσαφ, ο Ολιβέιρα επωφελείται, τον αποφεύγει και σκοράρει στην κενή εστία για το 2-1,

21:03

71': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:01

68': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ρόσα αντί Ενσικουλού.

20:58

67': Αλλαγή για την ΑΕΚ. 'Εξω ο Βέρντε, μέσα ο Αλμπάνης.

20:56

65΄: Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτελεί το κόρνερ ο Βέρντε, κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι στο δεύτερο δοκάρι, ο Οικονόμου πιάνει το γυριστό αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:56

64': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

20:54

Ο Ολιβέιρα κάνει ένα διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα βρίσκει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μανδά, μετά στην πλάτη του και καταλήγει στα δίχτυα. Αυτογκόλ και... 1-1.

20:54

62': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:51

59': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος αντί Ντέλετιτς.

20:49

57': Οφσάιντ ο Ντέλετιτς, σωστή υπόδειξη.

20:49

56': Το εκτελεί ο Λόπες, δύσκολη κεφαλιά Τσιγκρίνσκι και ο Μανδάς βγαίνει και καθαρίζει.

20:48

56': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

20:47

55': Ο Κρίστιτσιτς ζυγίζει το πόδι του και σουτάρει έξω από την περιοχή, λίδο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μανδά η μπάλα.

20:41

49': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπαένα αντιμετωπίζει πρόβλημα και αφήνει τη θέση οτυ στον Στρούγγη.

20:39

47': Κίτιρνη κάρτα στον Μπαένα για καθυστέρηση σε ελεύθερο.

20:37

20:20

Ο Ατρόμητος προηγείται με 0-1 της ΑΕΚ χάρις στο γκολ του Μανούσου στο 20'.

20:20

20:19

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:14

40': Σουτ του Ολιβέιρα έξω από την περιοχή, η μπάλα παίρνει φάλτσα και βγαίνει... πλάγιο.

20:10

36': Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση.

20:08

35': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ντέλετιτς βγάζει τον Λιβάγια τετ α τετ με τον Μανδά, ο Κροάτης πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων αποκρούει. Στην επαναφορά ο Βέρντε κάνει το σουτ, με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να σκάει πάνω στη γραμμή της εστίας.

20:05

32': Κίτρινη κάρτα στον Ταλόχα.

20:03

29': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε αποφεύγει με προσποίηση τον Γούτα, σουτάρει με το δεξί από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Μανδάς μπλοκάρει.

20:01

27': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια εκτελεί το κόρνερ, ο Τσιγκρίνσκι σουτάρει στην κίνηση, με τον Μανδά να αποκρούει ασταθώς και στη συνέχεια τον Σιμόες να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

19:59

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

19:54

Ο Μανούσος εκτελεί το πέναλτι, ο Τσιντώτας αποκρούει και στην επαναφορά ο μεσοεπιθετικός του Ατρόμητου σκοράρει για το 0-1.

19:53

20': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

19:52

Ο Ανδρούτσος αδειάζει με ωραία ντρίμπλα τον Οικονόμου μέσα στην περιοχή, με τον στόπερ της ΑΕΚ να τον ανατρέπει. Υπάρχει επαφή, είναι σωστή η απόφαση του Φωτιά.

19:51

18': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

19:48

14': Ο Λιβάγια αλλάζει το παιχνίδι για τον Παουλίνιο, που κάνει την παράλληλη μπαλιά πάνω στον Μανδά.

19:44

10': Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Μπαένα, κεφαλιά Γούτα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

19:41

8': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, κεφαλιά του Βέλλιου, κόντρα και νέο κόρνερ, με τον Ολιβέιρα να απομακρύνει.

19:38

5': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:37

4': Η ΑΕΚ έχει την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα του αγώνα.

19:33

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:31

Ενός λεπτού σιγή για τον παλαίμαχο άσο της ΑΕΚ, Τάσο Κωνσταντίνου, που έφυγε από τη ζωή.

19:30

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος του διαιτητικού τιμ και των ποδοσφαιριστών στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Σε εξαιρετική κατάσταση ο χλοοτάπητας μετά και το πέρας των εργασιών αντικατάστασής του.

19:20

Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

19:17

Περίπου 7.000 είναι αυτή την ώρα ο κόσμος που βρίσκεται στις εξέδρες, με την προσέλευση να συνεχίζεται.

19:11

Στην αντίπερα όχθη οι «κυανόλευκοι», οι οποίοι προέρχονται από το άνετο 4-0 επί του Πανιωνίου στο Περιστέρι, θα προσπαθήσουν να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα στο ΟΑΚΑ όπως και πέρσι που είχαν κερδίσει με 0-2.

19:08

Η Ένωση καλείται να βγάλει αντίδραση και να επιστρέψει στα τρίποντα μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

19:06

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 19:30.

19:05

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Είμαι ο Σταύρος Ιωαννάτος και θα σας μεταφέρω λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ - Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.

Τσιντώτας, Παουλίνιο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Κρίστιτσιτς, Σιμόες, Ντέλετιτς, Βέρντε, Λιβάγια, Ολιβέιρα
Αναπ: Αθανασιάδης, Σβάρνας, Βασιλαντωνόπουλος, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Γ. Γιακουμάκης, Αλμπάνης