1
21:24

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:23

Πανιώνιος και Άρης αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. Μετά το 85' και το γκολ που πέτυχαν οι Θεσσαλονικείς είχαν αρκετές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη αλλά δεν τα κατάφεραν.

21:22

Λήξη του αγώνα.

21:21

Σέντρα του Ματίγια από τα δεξιά, κεφαλιά του Τόνσο η μπάλα στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριά και έξω.

21:21

90+4': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ!

21:18

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

90': Ο Τόνσο κάνει το σουτ, με τον Μαλέρμπ και πάλι να διώχνει με επέμβαση στην αριστερή του γωνία.

21:16

Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Βέλεθ η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μαλέρμπ. Στη συνέχεια της φάσης ο Λάρσον γίνεται αποδέκτης της μπάλας και επιχειρεί το σουτ με τον γκολκίπερ του Πανιωνίου να διώχνει.

21:15

87': ΔΟΚΑΡΙ γι τον ΑΡΗ!

21:14

87': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

21:12

Ο Ρόουζ αποφεύγει τον Οικονομίδη, κάνει ένα πλασέ έξω από το ημικύκλιο και στέλνει τη μπλάλα στα δίχτυα για το 1-1.

21:12

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:10

83': Τρίτη αλλαγή και για τον Άρη. Μαντσίνι αντί Σούντγκρεν.

21:10

83': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Παπανικολάου, μέσα ο Ρέντζας.

21:05

78': Αλλαγή για τον Άρη. Λάρσον αντί Ντιγκινί.

21:03

76': Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη.

20:59

72': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Κόρμπος.

20:58

71': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός γηπέδου ο Άρτσε, μέσα ο Τσιλούλης.

20:57

70': Κίτρινη κάρτα στον Αραμπούλι.

20:53

Ο Κόρμπος πασάρει με τακουνάκι στον Άρτσε, που σουτάρει από το ημικύκλιο, κόντρα στον Κόρχουτ και μέσα. 1-0 για τους «κυανέρυθρους».

20:53

66': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:52

65': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκάμα παραχωρεί τη θέση του στον Τόνσο.

20:51

Διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι που ζήτησαν να δοθεί κίτρινη στον Πορτογάλο για θέατρο που θα ήταν και η δεύτερη.

20:50

Δεν υπάρχει παράβαση του λένε και από το VAR.

20:49

62': Πέφτει στην περιοχή ο Γκάμα, «τίποτα» λέει ο Μανούχος.

20:47

59': Πιέζει για το γκολ ο Άρης, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα.

20:42

55': Εκτελείται πλασαριστά, η μπάλα φτάνει στον Φετφατζίδη που κάνει το γύρισμα, σουτ του Ντιγκινί αποκρούει ο Μαλέρμπ και στη συνέχεια ο Ρόουζ σουτάρει ψηλά άουτ.

20:42

54': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

20:41

53': Οφσάιντ ο Αραμπούλι, σωστή υπόδειξη.

20:36

48': Κίτρινη κάρτα στον Μιλόγεβιτς για θέατρο. Είναι η δεύτερη και αποβάλεται ο μέσος του Πανιωνίου. Η αλήθεια είναι πως βούτηξε για να πάρε πέναλτι.

20:33

46': Κίτρινη κάρτα στον Μιλόγεβιτς.

20:32

Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

20:18

Πανιώνιος και Άρης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

20:18

20:17

45+2': Ο Μιλόγεβιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Κόρμπος παίρνει ανενόχλητος την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Έμαν.

20:17

45+2': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά.

20:15

Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

20:14

Θα μεταφερθεί άμεσα στο νοσοκομείο ο Μαξίμοβιτς.

20:11

41': Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μιλόγεβιτς αντί Μαξίμοβιτς.

20:10

Αποχωρεί με το φορείο ο Μαξίμοβιτς, που δείχνει να έχει σοβαρό πρόβλημα.

20:09

39': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Μαξίμοβιτς και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Δένουν το πόδι του χαφ των Νεοσμυρνιωτών.

20:06

37': Ο Αραμπούλι σκοράρει για τον Πανιώνιο αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ξεκάθαρα ήταν πιο μπροστά ο επιθετικός των γηπεδούχων.

20:04

34': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγιε δέχεται την κάθετη από τον Φετφατζίδη, κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει αλλά ο Μαλέρμπ αποκρούει.

20:03

33': Ο Φετφατζίδης πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαλέρμπ η μπάλα.

19:59

30': Στο 60-40 υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.

19:55

26': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά με τον Ματίγια, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:53

24': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Γέμισμα του Μαξίμοβιτς από τα δεξιά, ο Ευαγγέλου παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

19:53

23': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:52

22': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγιε κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στα σώματα και στη συνέχεια φτάνει στον Ντιγκινί που την στέλνει ψηλά άουτ.

19:48

19': Άλλη μία κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά τη βλέπει ο Βέλεθ.

19:44

15': Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα για θέατρο.

19:43

13': Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο.

19:40

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς χωρίς κάποια μεγάλη φάση έως τώρα.

19:38

8': Κίτρινη κάρτα στον Μαξίμοβιτς.

19:34

5': Σουτ του Άρτσε έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Έμαν.

19:33

4': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μαξίμοβιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Παπαγεωργίου πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Ματίγια βάζει το πόδι του και απομακρύνει σωτήρια.

19:33

4': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά.

19:30

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Μετά από διαβουλεύσεις με την αστυνομία και τη διοίκηση του Πανιωνίου, βρέθηκε η «χρυσή τομή» και άναψε το πράσινο φως για την είσοδο περίπου 150 φίλων του Άρη στη Θύρα 1 του γηπέδου, παρά την αρχική άρνηση των «κυανέρυθρων» για την παρουσία τους στις εξέδρες.

19:17

Στην αντίπερα όχθη οι «κίτρινοι», που ισοβαθμούν με την ομάδα του Περιστερίου στην έβδομη θέση (11 βαθμοί), κέρδισαν την προηγούμενη αγωνιστική με 2-0 τον Παναιτωλικό στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

19:13

Οι Νεοσμυρνιώτες, που είναι ουραγοί στον βαθμολογικό πίνακα, προέρχονται από εκτός έδρας ήττα (4-0) από τον Ατρόμητο.

19:11

Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά το παιχνίδι Πανιώνιος - Άρης, το οποίο είναι το εναρκτήριο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.