2
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:52

Ο Ιωνικός επικρατεί με 1-2 της Νίκης Βόλου και πιάνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα την Καλαμάτα.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:50

90+4': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Τιεντσέ ξεχύνεται στην κόντρα, κάνει την κάθετη στον Σμυρλή που βγαίνει τετ α τετ με τον Αποστολίδη αλλά πλασάρει πάνω του και στην επαναφορά κάνει νέο πλασέ αλλά ο Βοσνιάδης σώζει πάνω στη γραμμή.

16:46

90': Τρίτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Καλογέρης αντί Κρητικού.

16:45

Συνεχίζεται εκ νέου το ματς...

16:44

Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μουστάκη.

16:41

85': Τρίτη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Αποχωρεί ο Παγώνης, μπαίνει ο Βοσνιάδης.

16:39

83': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία ξανά για διαμαρτυρία και αποβολή. Με 10 και η Νίκη Βόλου.

16:39

83': Μακρινό σουτ του Καμπαγιέρο, μπλοκάρει σταθερά στο κέντρο της εστίας ο Τάφας.

16:35

79': Εκτελεί το φάουλ ο Ντομίνγκεθ, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τάφα η μπάλα.

16:34

78': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για διαμαρτυρία.

16:33

77': Φάουλ για τη Νίκη Βόλου σε πολύ καλό σημείο, ελάχιστα έξω από την περιοχή και δεξιά από το ημικύκλιο.

16:30

75': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Σμυρλής αντί Καλλέργη.

16:29

73': Δυνατό σουτ του Τσιώλη έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

16:28

73': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

16:26

70': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Αλιατίδης αφήνει τη θέση του στον Τσιώλη.

16:26

70': Κίτρινη κάρτα στον Μασκουνιάν για «θέατρο». Εκβίασε το πέναλτι ο άσος της Νίκης Βόλου.

16:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Γκούφα, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται. Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Ιωνικός.

16:20

64': Σουτ του Γκαρσία έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:18

62': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ η άμυνα των γηπεδούχων που δεν αποφέρει κάτω.

16:12

Ο Καλλέργης, έξω από την περιοχή, πασάρει στον Μάναλη που αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και με κοντινό σουτ σκοράρει για το 1-2.

16:12

56': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:09

53': Οφσάιντ ο Μασκουνιάν, αλλά καλυπτόταν.

16:06

Ο Μασκουνιάν βρίσκει με τακουνάκι τον Καπό, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1. Φέρει ευθύνη ο Τάφας που δέχθηκε το γκολ στην κλειστή του γωνία.

16:06

50': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:02

16:01

Αλλαγή για τον Ιωνικό. Έξω ο Τσιριγώτης, μέσα ο Μάναλης.

15:47

Ο Ιωνικός προηγείται με 0-1 της Νίκης Βόλου χάρις στο γκολ του Γκούφα στο 23'.

15:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

15:47

45+1': Μακρινό σουτ του Ιορδανίδη, μπλοκάρει ο Τάφας.

15:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:45

45': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Τάφα η μπάλα.

15:43

42': Έχει γίνει πολύ δυνατό το παιχνίδι.

15:41

41': Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ.

15:40

40': Αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ντομίνγκεθ αντί Μπιτσάκου, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

15:39

38': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Σουτ του Καμπαγιέρο από πολύ πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, αποκρούει με υπερένταση στην κλειστή του γωνία ο Τάφας.

15:36

36': Τρία σερί κόρνερ για τη Νίκη Βόλου περνούν ανεκμετάλλευτα.

15:34

34': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Γίνεται η μπαλιά από τα δεξιά, λάθος της άμυνας της Νίκης Βόλου, ο Κρητικός επωφελείται, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

15:31

31': Κίτρινη κάρτα στον Γκούφα.

15:30

30': Εκτελεί ο Γκαρσία, αλλά ο διαιτητής καταλογίζει επιθετικό φάουλ.

15:30

30': Φάουλ για τη Νίκη Βόλου από τα αριστερά, κοντά στην τελική γραμμή.

15:25

Ο Καλλέργης μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει το σουτ, ο Αποστολίδης αποκρούει, νέο σουτ του Γκούφα, ο γκολκίπερ των γηπεδούχων λέει ξανά «όχι» και με νέα προσπάθεια από κοντά ο Γκούφας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

15:23

23': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:19

19': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:17

17': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

15:17

17': Κίτιρνη κάρτα στον Γκοτσούλια.

15:13

13': Κίτρινη κάρτα στον Μπιτσάκο.

15:12

11': Πιέζουν ψηλά οι παίκτες της Νίκης Βόλου.

15:06

5': Σουτ του Καμπαγιέρο έξω από την περιοχή, άουτ.

15:02

2': Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Καμπαγιέρο, που δέχεται ένα μαρκάρισμα και πέφτει στο έδαφος. Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι, «παίζετε» λέει ο διαιτητής.

15:02

2': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα αριστερά.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Ηλιόλουστος ο καιρός στον Βόλο.

14:54

Η αναμέτρηση διεξάγεται στο γήπεδο της Νεάπολης, λόγω εργασιών που πραγματοποιούνται στη φυσική έδρα της Βολιωτών το «Παντελής Μαγουλάς».

14:47

Στην όγδοη θέση της κατάταξης με 7 βαθμούς βρίσκονται οι φιλοξενούμενοι, στην ενδέκατη, ισόβαθμοι με Ιάλυσο και Θεσπρωτό στους 4, οι «κυανόλευκοι» της Μαγνησίας.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Ιωνικό, με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Football League, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.