0
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:27

Δίκαιο αποτέλεσμα το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες σε ένα ματς αρκετά κακό με λίγες φάσεις. Στις σημαντικότερες ο Απόλλωνας είχε δοκάρι στο 3' με τον Τασιούλη, ενώ η Δόξα απείλησε με τους Κρητικό (34') και Ιωαννίδη (47'). Φωνάζουν δικαίως για πέναλτι οι Δραμινοί στο 40'.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας 0-0.

21:22

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:22

90': Ευκαιρία για τη Δόξα με τον Ρόβα να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ.

21:21

89': Μάλιστα ο φορ του Απόλλωνα απειλεί με σουτ το οποίο μπλοκάρει ο Μένκα.

21:20

Όλα καλά με τον Μπαστακό που συνεχίζει στο ματς.

21:20

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Λίταινα να αποχωρεί και τον Σιφναίο να μπαίνει στο παιχνίδι.

21:17

85': Στο έδαφος ο Μπαστακός και διακοπή στο ματς.

21:13

81': Κίτρινη κάρτα στον Σουλιώτη του Απόλλωνα απόλυτα δικαιολογημένη για δυνατό μαρκάρισμα στον Ιωαννίδη.

21:11

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα.

21:09

77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή, αναγκαστική για τον Ανυφαντάκη και τη Δόξα Δράμας. Ο Αποστολίδης που πέρασε αλλαγή στο 67' δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Αναστασίου τον αντικαθιστά.

21:08

Μίνι διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Αποστολίδη.

21:06

74: Δεύτερη αλλαγή και για τον Απόλλωνα με τον Ναζίμ να αποχωρεί και τον Μπρέμπο να περνά στο ματς.

21:05

73': Ο Ρόβας αντί του Κόντου στη δεύτερη αλλαγή της Δόξας Δράμας στο παιχνίδι.

21:03

71': Κίτρινη κάρτα στον Καψάλη για δυνατό μαρκάρισμα στον Σουλιώτη.

20:59

67': Πρώτη αλλαγή για την Δόξα με τον Αποστολίδη να αντικαθιστά τον Κρητικό.

20:59

67': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για γκολ χάνει ο Απόλλωνας με τον Σκούπρα από τα δεξιά να κάνει την σέντρα τον Γκουστάβο να πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε άουτ αφού "έσκασε" και στο έδαφος.

20:54

61': Κίτρινη κάρτα για τον Πινδώνη για φάουλ στον Χατζή.

20:53

60': Ωραία προσπάθεια του Χάμοντ ο οποίος αποφεύγει Σουλιώτη και Γκουστάβο, όμως το σουτ που επιχειρεί δεν είναι καλό και η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

20:43

51': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Νύκταρη να αντικαθιστά τον Τασιούλη.

20:42

50': Πρώτη κίτρινη και την βλέπει ο Σκούπρα του Απόλλωνα.

20:39

47': Πρώτη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος και ανήκει στη Δόξα με τον Παπαργυρίου με ωραία κούρσα να πασάρει στον Ιωαννίδη ο οποίος κάνει το σουτ με τον Γκέκα να αποκρούει δύσκολα.

20:39

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:23

Στο 0-0 το πρώτο ημίχρονο στη Δράμα σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι με τον Απόλλωνα να έχει δοκάρι στο 3' με τον Τασιούλη, ενώ στο 40' η Δόξα φωνάζει δικαίως για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κωστούλα στον Κόντο.

20:21

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, στο 0-0 Δόξα Δράμας και Απόλλων Λάρισας.

20:20

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, ένα επιπλέον θα παιχτεί.

20:15

40': Ο Χάμοντ από τα δεξιά κάνει την πάσα στον Κόντο ο οποίος δέχεται το μαρκάρισμα του Κωστούλα μέσα στην περιοχή με τον Τσιμεντερίδη να μην δείχνει κάτι, σε μία φάση που ο παίκτης του Απόλλωνα ανέτρεψε τον Κόντο.

20:09

34': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 1-0 χάνει η Δόξα όταν ο Χάμοντ πάσαρε στον Σιώπη από τα δεξιά και εκείνος με σέντρα βρήκε τον Κρητικό που πιάνει την κεφαλιά για να διώξει εντυπωσιακά ο Γκέκας.

20:06

31': Από εκτέλεση κόρνερ του Κρητικού, ο Ιωαννίδης γίνεται αποδέκτης της μπάλας, όμως αδρανεί με συνέπεια ο Γκουστάβο να του την κλέψει.

20:04

29': Ο Ιωαννίδης με ωραία προσπάθεια από τα δεξιά περνά δύο παίκτες του Απόλλωνα, όμως λίγο πριν γυρίσει την μπάλα, ο Γκουστάβο παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:03

Πολλές οι δυνατές μονομαχίες και σε ορισμένες περιπτώσεις θα μπορούσε να βγει η κίτρινη κάρτα όμως ο Τσιμεντερίδης αρκείται σε παρατηρήσεις.

20:01

26': Λάθος εκτίμηση της μπάλας από τον Κωστούλα ο Ιωαννίδης γίνεται αποδέκτης και με σουτ στέλνει την μπάλα στο σώμα του αμυντικού του Απόλλωνα. Στη φάση αυτή ο παίκτης των Δραμινών διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, όμως ο ρέφερι σωστά έδειξε "παίζεται".

19:53

18': Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή κερδίζει η Δόξα, το εκτελεί ο Κόντος, ο Κουκόλης πιάνει την κεφαλιά, όμως ο Γκέκας μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

19:48

13': Πρώτο σουτ από πλευράς Δόξας με τον Πινδώνη, είναι άστοχο και η μπάλα περνά μακριά από την εστία του Γκέκα.

19:47

12': Σουτ του Λίταινα από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Μένκα.

19:41

6': Ο Μπαστακός από τα δεξιά γυρίζει την μπάλα στον Τασιούλη, το σουτ όμως που επιχειρεί εκείνος είναι άστοχο με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

19:38

3': Δοκάρι, στην πρώτη φάση του ματς για τον Απόλλωνα. Ο Τασιούλης από τα δεξιά κάνει την σέντρα-σουτ με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και ενώ την βρίσκει και ο Μένκα, από την απόκρουση φτάνει στον Λίταινα που σουτάρει για να αποκρούσει ο πορτιέρο της Δόξας.

19:36

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα η Δόξα Δράμας.

19:34

Λίγος κόσμος στο γήπεδο, ρόλο ίσως παίζει το εργάσιμο της ημέρας, αλλά και η τηλεοπτική κάλυψη της αναμέτρησης.

19:33

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

19:28

Στις 19:35 θα ξεκινήσει η αναμέτρηση στο γήπεδο της Δράμας μετά από αίτημα της ΕΡΤ, λόγω της μετάδοσης του αγώνα της Φόρμουλα 1.