3
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί στην Πάτρα της Παναχαϊκής με 3-1 και "ουσιαστικά" καπαρώνει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου. Σκόρερ για τους "πράσινους" ο Μπουζούκης στο 26', ο Μωραΐτης με αυτογκόλ στο 45+2' και ο Κουρμπέλης στο 72', έχοντας μειώσει στο 64΄σε 1-2 ο Μωραΐτης. Με δέκα παίκτες από το 71' οι Πατρινοί λόγω αποβολής του Ρουγκάλα με δεύτερη κίτρινη.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης, νίκη του Παναθηναϊκού με 3-1.

21:24

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Μολό.

21:22

Τα πάντα έχουν κριθεί στην Πάτρα με τους παίκτες των δύο ομάδων να περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι Βάτσιου.

21:20

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, άλλα πέντε θα παιχθούν.

21:15

85': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Σπύρο Μπαξεβάνο με τον Μασούρα να αντικαθιστά τον Σιατραβάνη.

21:09

79': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιώργος Δώνης με τον Σέχου να αντικαθιστά τον Μακέντα.

21:07

77': Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή με τον Μαυριά να αντικαθιστά τον Κυνηγόπουλο.

21:06

76': Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.

21:04

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, μέσα ο Περέα, έξω ο Κουρμπέλης. Στο ίδιο λεπτό πρώτη αλλαγή για τους Πατρινούς με τον Κολ να αφήνει την θέση του στον Λινάρδο.

21:03

Οι κακοί στο δεύτερο μέρος, "πράσινοι" κάνουν το 1-3 και βάζουν τις βάσεις νίκης τους. Από την εκτέλεση φάουλ του Δώνη, ο Μαυρομμάτης έκανε την κεφαλιά πάσα προς τον Κουρμπέλη και ο κάπταιν του Παναθηναϊκού με νέα κεφαλιά την στέλνει στα δίχτυα για το 1-3.

21:02

72': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:01

71': Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα για την Παναχαϊκή, την βλέπει ο Ρουγκάλας για δυνατό μαρκάρισμα στον Κουρμπέλη.

20:58

69': Νέα ευκαιρία για την πολύ καλή στο δεύτερο μέρος Παναχαϊκή με τον Μωραΐτη να πιάνει ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή όμως η μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

20:57

68': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κολοβός για μαρκάρισμα στον Κολ.

20:56

67': Κίτρινη κάρτα στον Ρουγκάλα για φάουλ στον Μολό.

20:55

66': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπουζούκη να αποχωρεί και τον Φάουστο να μπαίνει στο ματς. Ντεμπούτο για τον Φαούστο.

20:54

Και... γκολ για τον Μωραΐτη. Μετά το αυτογκόλ του Έλληνα άσου με το οποίο ο Παναθηναϊκός έκανε το 0-2, ο Μωραΐτης μειώνει και ξαναβάζει την ομάδα του στο παιχνίδι. Μετά από οργανωμένη επίθεση ο Πολίμος από τα δεξιά με παράλληλο γύρισμα στον Μωραΐτη του δίνει τη δυνατότητα στην κενή εστία να μειώσει σε 1-2.

20:53

64': ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή!

20:44

55': Φάουλ κερδίζει η Παναχαϊκή λίγο έξω από την περιοχή του Διούδη με τον Κολ να εκτελεί απευθείας με φάλτσο και την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

20:42

53': Ευκαιρία να μειώσει σε 1-2 χάνει η Παναχαϊκή με τον Σιατραβάνη να είναι έτοιμος να σκοράρει, όμως σωτήρια ο Μαυρομμάτης απομακρύνει σε κόρνερ.

20:38

49': Η... απάντηση του Παναθηναϊκού με τον Μολό από τα δεξιά να σεντράρει, τον Δώνη να πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα να περνά άουτ.

20:36

47': Πρώτη καλή φάση στο δεύτερο μέρος και ανήκει στην Παναχαϊκή με τον Ιντζόγλου να κάνει το σουτ όμως ο Διούδης μπλόκαρε την μπάλα.

20:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στη σέντρα ο Παναθηναϊκός.