0
21:24

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:22

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κερδίζει 1-0 την Βέροια και κάνει το πρώτο βήμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Σκόρερ για τους Γιαννιώτες ο Παμλίδης στο 47', δοκάρι με τον Λιάσο στο 86' είχε ο ΠΑΣ. Με δέκα παίκτες η Βέροια από το 61' λόγω αποβολής του Πασά.

21:21

Λήξη της αναμέτρησης, νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 απέναντι στην Βέροια.

21:18

90+1': Πρώτο κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΣ, το εκτελεί ο Πίτου Γκαρσία, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:17

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, θα παιχθούν άλλα τέσσερα.

21:13

86': Δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον νεοεισελθώντα Λιάσο να πιάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μπλατσιώτη!

21:09

82': Σοβαρός μάλλον είναι ο τραυματισμός του Κάστρο ο οποίος αποχωρεί υποβασταζόμενος από τον αγωνιστικό χώρο και τον Λιάσο να τον αντικαθιστά στην τρίτη και τελευταία αλλαγή των Ηπειρωτών.

21:07

80': Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Κάστρο του ΠΑΣ Γιάννινα.

21:06

79': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Βέροια με τον Πέντα να αντικαθιστά τον Πολύζο. Όλα για όλα από τον Θεοδοσιάδη.

21:05

78': Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για την Βέροια να φέρει το ματς στα ίσια. Ο Ζούρκος εκτελεί το κόρνερ ο Μεληκιώτης με κεφαλιά βλέπει τον Χουτεσιώτη να του αρνείται το γκολ κάνοντας εντυπωσιακή απόκρουση, με την μπάλα να φτάνει στον Κανούλα ο οποίος με κοντινό σουτ την έστειλε στο σώμα του Έλληνα τερματοφύλακα.

21:04

77': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπουκουβάλας προ του Σκαθαρούδη.

21:02

75': Δεύτερη αλλαγή για τους Γιαννιώτες, έξω ο Νάουμετς, μέσα ο Νικολιάς.

21:01

74': Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία από τα δεξιά και μακριά από την περιοχή, η μπάλα περμά ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπλατσιώτη.

20:54

Στο ίδιο λεπτό η δεύτερη αλλαγή της Βέροιας με τον Ταΐρη να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και τον Ζούρκο να αποχωρεί.

20:54

67': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Λεό να αντικαθιστά τον Ξύδα.

20:49

Δυσκολεύουν τα πράγματα για την ομάδα του Θεοδοσιάδη.

20:48

61': Κόκκινη κάρτα στον Πασά για σκληρό μαρκάρισμα στον Ξύδα. Ο άσος της Βέροιας μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, δέχτηκε την πρώτη κίτρινη στο 51' και τη δεύτερη στο 61' με συνέπεια να αποβληθεί.

20:47

Μία ώρα αγώνα στα Ιωάννινα, έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ.

20:45

58': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία έξω από την περιοχή και από δεξιά, η μπάλα μπλοκάρεται από τον Μπλατσιώτη.

20:40

53': Πολύ ωραία ενέργεια του Μπουκουβάλα από τα αριστερά με τον αμυντικό του ΠΑΣ να μπαίνει στην περιοχή να κάνει το σουτ από πλάγια, όμως η μπάλα περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Μπλατσιώτη.

20:38

51': Από μία κίτρινη σε Πασά και Ξύδα.

20:34

Γκολ με το... καλησπέρα στην επανάληψη με τον Νάουμετς από τα δεξιά να περνά τον Μουρατίδη να κάνει την σέντρα προς την περιοχή εκεί που ο Παμλίδης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπλατσιώτη για το 1-0.

20:33

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

20:32

46': Πρώτη αλλαγή για την Βέροια με τον Πασά να αντικαθιστά τον Πεταυράκη.

20:32

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με την Βέροια στη σέντρα.

20:17

Ημίχρονο στο "Ζωσιμάδες", ΠΑΣ Γιάννινα - Βέροια 0-0 σε ένα κακό παιχνίδι.

20:16

45+1': Από την εκτέλεση φάουλ του Ζούρκου Ν., ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει την μπάλα με διπλή προσπάθεια.

20:15

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, ένα επιπλέον οι καθυστερήσεις.

20:15

45': Κίτρινη στον Ζιούλη για χέρι.

20:14

44': Από την εκτέλεση του φάουλ με τον Πίτου Γκαρσιά, κεφαλιά του Κάστρο μπλοκάρει την μπάλα ο Μπλατσιώτης.

20:13

43': Τρίτη κίτρινη για τους φιλοξενούμενους την αντικρίζει ο Πεταυράκης για φάουλ στον Ξύδα.

20:11

41': Τρίτο κόρνερ κερδίζει η Βέροια, το εκτελεί ο Μουρατίδης με τον Μελικιώτη να πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα άουτ.

20:06

36': Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Βέροια, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Ζούρκος το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

20:02

32': Δεύτερη κίτρινη για την Βέροια την βλέπει ο Μπλέτσας για μαρκάρισμα στον Καρτάλη.

19:59

29': Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ξύδα να περνά την κάθετη στον Παμλίδη ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή κάνει το πλασέ με τον Μπλατσιώτη να διώχνει με το πόδι.