1
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Ο Αστέρας Τρίπολης κερδίζει με 4-1 τη Λαμία και κατακτά το τρίτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα. Παραμένουν χωρίς νίκη οι Φθιώτες.

21:24

Λήξη του αγώνα.

21:23

90+2': Κίτιρνη κάρτα στον Λούκας Ράμος.

21:22

Ο Μουνάφο κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τασουλής με κεφαλια γράφει το 4-1.

21:22

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:21

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

88': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός γηπέδου ο Μπεχαράνο, μπαίνει ο Λούκας Ράμος.

21:17

86': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.

21:16

86': Ο Ο Καπίγια πλασάρει από το σημείο του πέναλτι, ο Κατσίκας αποκρούει με αστάθεια αλλά δέχεται φάουλ από τον Μπαράλες.

21:16

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας.

21:13

82': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:12

82': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Βλάχος παραχωρεί τη θέση του στον Κώτσιρα.

21:08

77': Κίτρινη κάρτα στον Καπίγια.

21:07

75': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Ρόμανιτς, μέσα ο Σάλιακας.

21:06

75': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Σίτο και Ιγκλέσιας αντί Ριέρα και Μπόρχα Φερνάντεθ αντίστοιχα.

21:04

74': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Σέντρα του Βλάχου από τα δεξιά, ο Μαρκ Φερνάντεθ μόνος στο δεύτερο δοκάρι πλασάρει στη κίνηση αλλά αστοχεί.

20:59

68': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για ένα επικίνδυνο φάουλ στον Βαλιέντε και αποβολή. Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι.

20:58

Ο Βάντερσον εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Ρόμανιτς παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στην δεξιά κάθετη δοκό του Παπαδόπουλου.

20:58

68': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:53

62': Αλλαγή για τη Λαμία. Μπουλούλης αντί Ταϊρόν.

20:51

60': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

20:44

Ο Τασουλής ανοίγει τη μπάλα, πιάνει ένα τρομερό βολέ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά και νικά τον Κατσίκα, γράφοντας το 3-1! Φοβερό γκολ από τον αμυντικό των Αρκάδων που εξιλεώνεται για το λάθος του στο τέρμα της Λαμίας.

20:42

51': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:35

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:31

Στην ανάπαυλα ο Δημούτσος είδε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

20:20

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 2-1 της Λαμίας.

20:20

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:19

Ο Ριέρα εκτελεί ένα φάουλ από θέση έξω αριστερά, ο Μπαράλες κάνει τη γυριστή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και σκοράρει. 2-1 οι Αρκάδες.

20:19

45+2': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:17

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:16

44': Οφσάιντ ο Ταϊρόν, σωστή υπόδειξη.

20:13

Ακυρώνεται το γκολ καθώς ο Μπαράλες, που ήταν εκτεθειμένος, έκανε κίνηση για να αποφύγει τη μπάλα στο σουτ του Μουνάφο.

20:12

Πάει να τσεκάρει το VAR ο ρέφερι.

20:11

Διαμαρτύρονται για οφσάιντ οι Φθιώτες.

20:10

Ο Ριέρα εκτελεί το κόρνερ, διώξιμο της άμυνας των φιλοξενούμενων, η μπάλα φτάνει στον Μουνάφο που πιάνει ένα σουτ εκτός περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

20:10

38': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:10

38': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά.

20:08

Ο Τασουλής κάνει τραγικό λάθος του Τασουλή, που πήγε να ντριμπλάρει μέσα στην περιοχή, ο Ασίγκμπα κλέβει, αποφεύγει τον Παπαδόπουλο και ισοφαρίζει σε 1-1.

20:07

35': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:06

34': Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή.

20:02

28': Εκτελεί το κόρνερ ο Ριέρα, κεφαλιά του Μπαράλες, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:01

28': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά.

19:58

25': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, διώχνει ο Μπαράλες.

19:54

22': Ο Ρόμανιτς πέφτει μέσα στην περιοχή και ζητά πέναλτι. Κίτρινη κάρτα για «θέατρο» του δείχνει ο Τάσης. Τίποτα του λένε και οι VARίστες... Όντως από το ριπλέι δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.

19:53

Ο Ριέρα εκτελεί το κόρνερ, ο Σουάρεθ βρίσκει τη μπάλα με το μπούτι, εκείνη παίρνει ψηλοκρεμαστή τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα.

19:53

21': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:52

20': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά.

19:50

18': Χλιαρό διαγώνιο σουτ του Ταϊρόν μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Παπαδόπουλος.

19:46

14': Ο Βασιλόγιαννης φεύγει στην αντεπίθεση αλλά υποπίπτει σε επιθετικό φάουλ.

19:41

8': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ριέρα εκτελεί το κόρνερ, ο Μπαράλες αμαρκάριστος κάνει την σκαστή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσίκα.

19:39

7': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά.

19:38

Πιο κινητικοί οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο πεντάλεπτο.

19:33

1': Οφσάιντ ο Μπαράλες, σωστή υπόδειξη.

19:32

1': Πρώτο σφύρισμα στο παιχνίδι.

19:29

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Ο Άκης Μάντζιος πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στον πάγκο της Λαμίας.

19:18

Από την πλευρά τους οι «κυανόλευκοι», που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα είναι δωδέκατοι με 4 βαθμούς.

19:14

Οι Αρκάδες, που προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη (0-1) επί του Πανιωνίου, βρίσκονται στην ενδέκατη θέση της κατάταξης με 6 βαθμούς.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και Χρόνια πολλά! Το παιχνίδι Αστέρας Τρίπολης - Λαμία, με το οποίο πέφτει η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Βλάχος, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Τασουλής, Μουνάφο, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Καπίγια, Μπαράλες
Αναπ: Μιχαήλ, Χαουρέγκι, Κώτσιρας, Ιγκλέσιας, Σίτο, Κρέσπι, Αντζουλάς