2
17:09

Από το a-sports.gr, καλό απόγευμα!

17:08

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός παραμένει χωρίς νίκη στο γήπεδο του τη φετινή περίοδο.

17:07

Η ΑΕΛ πετυχαίνει μεγάλη νίκη στην έδρα του Παναθηναϊκού, πρώτη μετά το 1991 και δεύτερη στην ιστορία της στην έδρα των πράσινων, και ανεβαίνει στους 12 βαθμούς.

17:06

90+9': Λήξη β' ημιχρόνου, Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 1-2

17:06

Τσέκαρε το VAR ο Σιδηρόπουλος για σπρώξιμο του Μόρα στον Κουρμπέλη.

17:04

90+8': Κεφαλιά του Διούδη -ο οποίος είχε περάσει μπροστά- από τη μικρή περιοχή της ΑΕΛ, η μπάλα φεύγει άουτ.

17:02

90+7': Κίτρινη κάρτα στον Στάνκοβιτς. Τελευταία φάση στο ματς.

17:01

90+6': Σουτ του Χατζηγιοβάνη στην κίνηση από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή της ΑΕΛ, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

16:56

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:51

86': Κλείνει τις αλλαγές της και η ΑΕΛ. Ο Ουάρντα παραχωρεί τη θέση του στον Καρανίκα.

16:50

84': Κίτρινη κάρτα στον Σετσέροβιτς.

16:48

Η μπάλα μετά από την εκτέλεση του Μπουζούκη βρίσκει στο τείχος και απομακρύνεται.

16:47

81': Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό.

16:44

78': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός. Κολοβός στη θέση του Σένκεφελντ.

16:42

77': Πολύ καλό σουτ του Κουρμπέλη έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κρίστινσον.

16:40

74': Δυνατό σουτ του Κουρμπέλη έξω από την περιοχή της ΑΕΛ, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα.

16:39

71': Κεφαλιά του Πούγγουρα στην περιοχή της ΑΕΛ περνάει άουτ.

16:36

71': Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μακέντα με πλασέ από τη μικρή περιοχή δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Κρίστινσον να αποκρούει ενστικτωδώς με το δεξί πόδι.

16:36

70': Πολύ καλό σουτ του Χαλκιαδάκη ελάχιστα άουτ.

16:34

69': Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ από πλεονεκτική θέση στην περιοχή της ΑΕΛ στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Άγαλμα ο Κρίστινσον.

16:32

67': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Χαλκιαδάκης στη θέση του Ντάουντα.

16:32

Πολλά νεύρα στο ΟΑΚΑ και από τις δύο ομάδες.

16:31

65': Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ.

16:30

65': Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα.

16:28

Ο Ζαχίντ με καλό σουτ από θέση στα όρια της περιοχής της ΑΕΛ, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσον για το 1-2

16:27

62': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

16:26

60': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Δώνης για να μπει ο Μπεκ.

16:23

Λάθος εκτίμηση του Χατζηθεοδωρίδη, ο Ουάρντα φεύγει φάτσα με την εστία του Διούδη, κάνει εξαιρετική ντρίμπλα πάνω στον Αποστολάκη και με εύστοχο πλασέ γράφει το 0-2 για την ομάδα του.

16:23

57': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:22

Αποχωρεί καταχειροκροτούμενος ο νεαρός.

16:21

56': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπετσής παραχωρεί τη θέση του στον Μακέντα.

16:19

53': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από επέμβαση του Κρίστινσον σε σουτ του Ζαχίντ.

16:15

49': Απροσδόκητα καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα από μακριά και πλάγια, η μπάλα περνάει από όλους και σκάει κάτω με αποτέλεσμα να χρειαστεί επέμβαση του Διούδη στην αριστερή του γωνία.

16:14

49': Κίτρινη κάρτα στον Ζαχίντ.

16:12

46': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπουζούκη να πλασάρει από θέση μέσα δεξιά και τον Κρίστινσον να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.