0
19:11

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:11

Ο Άρης κερδίζει με 2-0 τον Παναιτωλικό με δύο εκτελέσεις πέναλτι από το πρώτο ημίχρονο.

19:09

Ο Μπαΐροβιτς σκοράρει σε κενή εστία και μειώνει για τον Παναιτωλικό, ενώ απομένει ενάμιση λεπτό στο ματς. Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Αριγίμπι, ίσως να είναι οριακά οφσάιντ ο σκόρερ.

19:08

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:08

90+2': Σουτ του Φετφατζίδη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

19:07

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:06

90': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγιε κλέβει από τον Γιοβάνοβιτς, μπαίνει στην περιοχή φάτσα με τον Γιαννακόπουλο, κάνει ένα σουτ με το εσωτερικό αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:06

90': Μακρινό σουτ του Ντουάρτε, άουτ.

18:59

81': Τριπλή ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ντουάρτε να μην μπορεί να βρει δύο φορές εστία και τον Ιντέγιε να βλέπει το σουτ του να σταματάει στον Λουσέρο πριν καταλήξει στα δίχτυα.

18:57

80': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Ντίας, μέσα ο Μπαΐροβιτς.

18:53

77': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Τόνσο αντί Γκάμα.

18:49

73': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Ταχάρ, μέσα ο Αριγίμπι.

18:47

71': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Τάχαρ, ψηλά άουτ.

18:46

70': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Παναιτωλικό, 2-3 μέτρα έξω από το ημικύκλιο. Το έκανε ο Ντουάρτε που βλέπει και την κίτρινη κάρτα.

18:43

67': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ντουάρτε και Μπα αντί Ντιγκινί και Σάσα αντίστοιχα.

18:37

61': Ατομική προσπάθεια από τα δεξιά και σουτ του Σανιά, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:36

60': Ο Μοράρ αψυχολόγητα σπρώχνει και πετάει κάτω τον Βέλεθ και αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. Είναι η δεύτερη για τον Ρουμάνο που αποβάλλεται.

18:34

58': Μακρινό σουτ με φάλτσα από τον Ταχάρ, πολύ κακό.

18:31

55': Κίτρινη κάρτα στον Ιντέγιε για διαμαρτυρία.

18:30

53': Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ.

18:30

Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Μαρσιάλ πιάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή και η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

18:28

52': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:28

52΄:Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά.

18:25

49': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, βγαίνει αλλά χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια ο Έμαν και ο Ντιγκινί παραχωρεί νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:21

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:20

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μιμίτο αντί Τσιγγάρα.

18:03

Ο Άρης προηγείται με 2-0 του Παναιτωλικού χάρις σε δύο έυστοχες εκτελέσεις πέναλτι από Γκάμα και Ιντέγιε.

18:03

18:02

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Σάσα.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:57

40': Οφσάιντ ο Μοράρ, σωστή υπόδειξη.

17:54

37' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγιε κόβεται την τελευταία στιγμή πριν... εκτελέσει τον Γιαννακόπουλο, με τον Σάσα να παίρνει το ριμπάουντ αλλά να σουταρει άουτ από το ύψος της περιοχής.

17:50

34': Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ.

17:48

Ο Ιντέγιε σημαδεύει τη δεξιά γωνία, ο Γιαννακόπουλος πέφτει από την άλλη και... 2-0.

17:48

32': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:47

Ο Σούντγκρεν δέχεται μαρκάρισμα από τον Ντίας και κερδίζει το πέναλτι. Υπάρχει παράβαση, βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο άσος του Παναιτωλικού.

17:46

31': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ!

17:42

Ο Γκάμα στέλνει τη μπάλα στην αριστερή γωνία και τον Γιαννακόπουλο στη δεξιά, 1-0 οι Θεσσαλονικείς.

17:42

26': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:42

25': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ! Ο Γκάμα μπαίνει στην περιοχή, ανατρέπεται καθαρά από τον Ταχάρ και ο Τσαγκαράκης δείχνει την άσπρη βούλα.

17:36

20': Φάουλ για τον Άρη από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Ματίγια αλλά διώχνει ο Σανιά.

17:30

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά, με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

17:24

8': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κόρχουτ κάνει την παράλληλη μπαλιά από το αριστερά, με τον Γιοβάνοβιτς να κάνει την προβολή προ του Ιντέγιε και να στέλνει την μπάλα προς την εστία της ομάδας του αλλά ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

17:20

4': Ο Ντιγκινί σκοράρει για τον Άρη αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ στον Φετφατζίδη.

17:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

17:15

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Ο Άρης προέρχεται από το διπλό (0-1) επί της Ξάνθης ενώ οι Αγρινιώτες από την εντός έδρας ισοπαλία (2-2) κόντρα στην ΑΕΛ.

16:59

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά ο αγώνας ανάμεσα στον Άρη και τον Παναιτωλικό , στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.