0
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:12

Ο ΟΦΗ κερδίζει με 2-0 την Ξάνθη και την προσπερνάει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

19:10

Λήξη του αγώνα.

19:10

90+5': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ μετά από κεφαλιά του Ρενέλα από το ύψος του πέναλτι.

19:09

90+4': Από μία κίτρινη κάρτα σε Νάστο και Μπαριέντος, που είχαν μία αψιμαχία.

19:07

Ο Νέιρα με νέα υπέροχη πάσα βγάζει τετ α τετ με τον Άμπαντ τον Σεμέντο, που πλασάρει εύστοχα για το 2-0.

19:06

90': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:06

Πέντελ λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

86': Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη.

19:01

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας.

18:57

81': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Φιγκεϊρέντο, μέσα ο Βαζ.

18:56

Δεν υπάρχει κάτι λέει ο ρέφερι και όντως το ριπλέι δείχνει ότι δεν έγινε επαφή.

18:55

Πάει να δει το VAR o Βάτσιος καθώς νωρίτερα στην ευκαιρία της Ξάνθης, ο Στάρτζεον φαίνεται να ανατρέπεται από τον Κοροβέση.

18:53

78': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σωτηρίου κάνει αβίαστο λάθος στη μικρή περιοχή, διώχνοντας πάνω στον Στάρτζεον ο οποίος δεν μπορεί να σουτάρει και στην επαναφορά ο Ρενέλα πλασάρει άουτ.

18:51

76': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, περνά από όλους η μπάλα και καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

18:50

75': Εκτελεί με γέμισμα το φάουλ ο Μουλέν, απευθείας άουτ η μπάλα.

18:49

74': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για ένα φάουλ στον Μουλέν λίγο εκτός περιοχής και δεξιά.

18:46

71': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ρενέλα αντί Φοσέ.

18:46

71': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Τσιλιανίδης, μέσα ο Μάνος.

18:41

66': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Νάστο.

18:38

63': Κεφαλιά του Μουλέν, στο ύψος του πέναλτι, η μπάλα σκάει κάτω και καταλήγει στην αγκαλιά του Σωτηρίου

18:37

62': Αδύναμο σουτ του Ναμπί έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Άμπαντ.

18:36

61': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:34

59': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Γιαννουλης.

18:30

56': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Μπαριέντος αντί Εντουάρντο και Μουλέν αντί Κοβάσεβιτς.

18:27

51': Σουτ του Φιγκεϊρέντο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει λίγο σε αντίπαλο και στη συνέχεια καταλήγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ήταν κόρνερ αλλά ο ρέφερι έδειξε άουτ.

18:24

Ο Νέιρα βρίσκει υπέροχα τον Φιγκεϊρέντο, που πρώτα αποφεύγει τον Άμπαντ και στη συνέχεια με ψύχραιμο πλασέ κάτω από τα πόδια του σκοράρει για το 1-0.

18:22

47': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:21

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:04

ΟΦΗ και Ξάνθη πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

18:04

18:03

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:02

45': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί βλέπει τον Άμπαντ εκτός εστίας, σουτάρει αρκετά πίσω από το κέντρο αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης σώζει με υπερένταση.

18:01

43': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης πιάνει ένα μακρινό σουτ, αλλά ο Άμπαντ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

17:55

37': Ο Εντουάρντο μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει το σουτ υπό την πίεση του Μπράουν αλλά αστοχεί.

17:52

35': Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει φάσεις.

17:48

30': Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση.

17:46

29': Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον.

17:45

28': Σουτ του Σεμέντο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Άμπαντ.

17:41

Δεν ήταν κακή η εκτέλεση του άσου του ΟΦΗ, αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ τον... ψώνισε.

17:39

22': Εκτελεί το πέναλτι ο Ναμπί, ο Άμπαντ πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει.

17:38

21': Εμμένει στην απόφασή του ο Βάτσιος, δείχνει και την κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

17:37

Πάει να δει τη φάση και στο VAR ο διαιτητής.

17:36

Ο Ναμπί εκτελεί το φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κοβάσεβιτς, ο οποίος ήταν στο τείχος, και ο Βάτσιος δείχνει την άσπρη βούλα.

17:36

19': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ!

17:35

18': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΟΦΗ, λίγο έξω από το ημικύκλιο και στην ευθεία με το τέρμα.

17:31

14': Ο Στάρτζεον σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

17:30

13': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Νέιρα πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:26

9': Κίτρινη κάρτα στον Εντουάρντο.

17:25

7': Ο Στάρτζεον δέχεται ένα μαρκάρισμα από τον Μεγιάδο μέσα στην περιοχή και ζητάει πέναλτι, «παίζετε» λέει ο Βάτσιος. Από το ριπλέι δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι...

17:23

Οι γηπεδούχοι κυκλοφορούν τη μπάλα στο πρώτο πεντάλεπτο.

17:19

1': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Στάρτζεον εκτελεί απευθείας το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, με τον Σωτηρίου να κάνει μεγάλη επέμβαση.

17:18

1': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά.

17:17

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Καλοκαρινός ο καιρός στο Ηράκλειο, με ηλιοφάνεια και τη θερμοκρασία στους 24 βαθμούς.

17:05

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι είναι τρίτοι με 15 βαθμούς και την προηγούμενοι αγωνιστική ηττήθηκαν στα Πηγάδια από τον Άρη με 0-1.

17:01

Οι Κρητικοί, που προέρχονται από ήττα (2-1) στην έδρα του Ολυμπιακού, βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης με 13 βαθμούς.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ανάμεσα στον ΟΦΗ και την Ξάνθη, για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.