-
1
21:25

21:24

Ο Ολυμπιακός με τα δύο γκολ του Σουντανί νικά 2-1 τον ΟΦΗ και με 19 βαθμούς διατηρείται στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας 1.

21:24

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-1.

21:22

90'+3: Κίτρινη στον Σα για καθυστερήσεις.

21:20

90'+1: Κόρνερ παραχωρεί ο Γιαννούλης για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:19

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

90': Κίτρινη στον Ναμπί για επικίνδυνο παιχνίδι στον Καμαρά.

21:17

88': Κίτρινη στον Κοροβέση για φάουλ στον Ποντένσε.

21:16

87': Βαζ αντί Τσιλιανίδη, τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

21:11

83': Σουτ του Λισάντρο Σεμέδο από θέση έξω αριστερά, μπλοκάρει ο Σα.

21:10

82': Καμαρά αντί Σουντανί, τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:07

79': Μακρινό συρτό σουτ του Τσιλιανίδη, άουτ.

21:06

78': Σουτ στην κίνηση του Γκερέρο και από καλή θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:03

75': Ατομική προσπάθεια και συρτό σουτ του Ποντένσε από το ημικύκλιο της περιοχής, άουτ.

20:59

71': Μάνος αντί Φιγκεϊρέδο, δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος, ως γνωστόν, αγωνίζεται ως δανεικός στους Ηρακλειώτες από τον Ολυμπιακό και χειροκροτείται από τους οπαδούς των γηπεδούχων.

20:58

Kαι δεν υπάρχει γκολ γιατί ο Σουντανί ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

20:57

Ο διαιτητής Παπαδόπουλος, πάντως, έχει ειδοποίηση από το VAR.

20:55

Χάθηκε η μπάλα! Ποντένσε, Σουντανί, Γκασπάρ και Μασούρας συνδυάζονται άψογα στην αντεπίθεση, τελικός αποδέκτης ο Γκερέρο, που από κοντά γράφει το 3-1.

20:55

66': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:53

64': Κουτρουμπής αντί Νάστου, πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

20:51

62': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, έχει τραυματιστεί ο Τοροσίδης και κάνει ντεμπούτο με τα ερυθρόλευκα ο Γκασπάρ.

20:50

61': Ο Λισάντρο Σεμέδο κάνει το σουτ από αριστερά της περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Σα.

20:46

Ο Γκερέρο πασάρει στον Σουντανί, που κατεβάζει την μπάλα και με υπέροχο δυνατό σουτ από θέση μέσα αριστερά γράφει το 2-1.

20:46

57': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:45

56': Μασούρας αντί Λοβέρα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:44

56': Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κούτρη, άουτ.

20:44

55': Ποντένσε και Σουντανί «κρύβουν» την μπάλα, ο πρώτος δίνει έτοιμο γκολ στον Γκερέρο, αλλά θα διώξει την τελευταία στιγμή ο Μαρινάκης. Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

20:42

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Ναμπί πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, στο αριστερό δοκάρι και άουτ η μπάλα.

20:42

53': Σουτ του Γκερέρο από πλάγια δεξιά και υπό πίεση, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

20:41

52': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Λισάντρο Σεμέδο.

20:40

51': Εκτελεί από δεξιά ο Λοβέρα, κεφαλιά του Τοροσίδη, άουτ.

20:39

51': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα πόδια του Κοροβέση.

20:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.