0
21:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:51

Λαμία και Παναιτωλικός αναδεικνύονται ισόπαλοι 0-0. Παραμένουν χωρίς νίκη οι δύο ομάδες στο πρωτάθλημα.

21:50

Λήξη του αγώνα.

21:50

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.

21:46

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:45

88': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι συγκλίνει από τα αριστερά και κάνει ένα συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βελλίδη η μπάλα.

21:43

87': Ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Βασιλόγιαννη από το ύψος του πέναλτι, πέφτει και μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

21:40

84': Τρίτη αλλαγή και για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας αφήνει τη θέση του στον Σάλιακα.

21:35

77': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Ντίας, μέσα ο Ντουάρτε.

21:33

76': Κίτρινη κάρτα στον Μπάλμπι.

21:31

74': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραμάνος πασάρει στον Ρόμανιτς που πλασάρει από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά αλλά ο Γιαννακόπουλος λέει ξανά «όχι».

21:30

73': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μιμίτο αντικαθιστά τον Μαρσιάλ.

21:29

72': Ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα του Ρόμανιτς από τα δεξιά, κεφαλιά του Καραμάνου από τη μικρή περιοχή, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει και στην επαναφορά ο Τουράμ αστοχεί σε κενό τέρμα.

21:27

70': Σουτ του Μπεχαράνο έξω από την περιοχή, αρκετά άουτ.

21:25

69': Κίτρινη κάρτα στον Σανιά.

21:23

67': Ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα του Βασιλόγιαννη από τα δεξιά, ο Αντέτζο κάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:22

65': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Βύντρα, μέσα ο Βασιλόγιαννης.

21:19

Ο Βάντερσον σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε παίκτη του Παναιτωλικού και χτυπά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαννακόπουλου που είχε μείνει... άγαλμα.

21:19

62': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:18

61': Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ.

21:17

60': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αριγίμπι αντί Ρομάν.

21:14

58': Ο Καραμάνος κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει το σουτ αλλά ο Γιαννακόπουλος πέφτει και μπλοκάρει.

21:09

53': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, απομακρύνει ο Καραμάνος στο πρώτο δοκάρι.

21:08

52': Μακρινό σουτ του Πλιάτσικα, πολύ άστοχο.

21:07

50': Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τουράμ αντικαθιστά τον Ταϊρόν που αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον προσαγωγό.

21:06

50': Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

21:06

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά με τον Ταχάρ, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

21:05

48': Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

21:02

20:46

Λαμία και Παναιτωλικός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

20:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

20:44

44': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μαρσιάλ κάνει λάθος έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, ο Ρόμανιτς επωφελείται και πάει να βγει τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο αλλά ανοίγει το κοντρόλ, με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να βγαίνει στα όρια της περιοχής και να μαζεύει τη μπάλα.

20:39

38': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

20:36

36': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί με φάλτσα το κόρνερ ο Μπάλμπι και φέρνει τη μπάλα στη μικρή περιοχή, ο Βελλίδης τη βρίσκει ελάχιστα και ο Σκόνδρας παραχωρεί νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

20:35

36': Σουτ εκτός περιοχής και δεξιά από τον Μοράρ, η μπάλα βρίσκει στον Αντέτζο και περνά κόρνερ.

20:31

30': Πολύ καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, παρά τη συνεχή βροχόπτωση.

20:28

28': Ευκαιρία για τη Λαμία. Κεφαλιά πάσα του Καραμάνου στον Ρόμανιτς, που ξεμαρκάρεται με προσποίηση και σουτάρει με δύναμη λίγο μέσα από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:27

27': Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ.

20:22

23': Ο Δημούτσος παίρνει την πάσα από τον Ταϊρόν και σουτάρει από πολύ πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Γιαννακόπουλος αποκρούει χαμηλά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:21

21': Κίτρινη κάρτα στον Ταϊρόν.

20:18

19': Σουτ του Ρόμανιτς από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

20:17

Αρκετά βαρύς από τη βροχή ο αγωνιστικός χώρος αλλά η μπάλα για την ώρα κυλά χωρίς πρόβλημα.

20:14

14': Εκτελεί απευθείας ο Μοράρ, κατευθείαν στην αγκαλιά του Βελλίδη η μπάλα.

20:12

12': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Παναιτωλικό, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

20:10

10': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εκτελείται το κόρνερ από τον Μπάλμπι, κεφαλιά του Λουσέρο στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Βελλίδης αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:09

9': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά.

20:05

Στις εξέδρες του γηπέδου υπάρχουν και περίπου 30 φίλοι του Παναιτωλικού.

20:01

1': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραμάνος κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά ο Γιαννακόπουλος διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

19:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:53

Βρέχει αυτή την ώρα στη Λαμία.

19:51

Οι γηπεδούχοι μετρούν μέχρι στιγμής τρεις ισοπαλίες, όλες στην έδρα τους, ενώ οι Αγρινιώτες δεν έχουν ούτε βαθμό.

19:43

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας Λαμία - Παναιτωλικός, με τον οποίο πέφτει η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.