3
16:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:56

Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο ο οποίος επικράτησε με 3-2 του Βόλου, παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0. Δυνατό ξεκίνημα για τους Θεσσαλούς που με δύο γκολ του Τόρες (7' και 36') προηγήθηκαν 2-0 με το δεύτερο γκολ να είναι για highlights και έδειχναν να έχουν τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση. Ο Ανδρούτσος στο 39' μείωσε σε 2-1, ενώ στο 45' ο Ατρόμητος έφτασε στο 2-2 με πέναλτι του Μανούσου σε φάση που ο ρέφερι Γκορτσίλας συμβουλεύτηκε το VAR. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος εκμεταλλευόμενος μία από τις λίγες φάσεις που δημιουργήθηκαν σκόραρε στο 62' με τον Γιακουμάκη φτάνοντας στη μεγάλη νίκη με 2-3.

16:54

Λήξη της αναμέτρησης στο Βόλο, Βόλος - Ατρόμητος 2-3.

16:50

90': Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία επιπλέον θα έχουμε.

16:48

88': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ουγκράι ο οποίος έβαλε φάλτσα στη μπάλα, η οποία περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γκαραβέλη.

16:46

86: Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Ατρόμητο με τον Ενσικουλού να αντικαθιστά τον Γιακουμάκη.

16:43

Προσπαθεί παίζοντας με τρεις επιθετικούς (Μυστακίδη, Μάντζη, Γέντρισεκ) ο Βόλος, αλλά ο Ατρόμητος κρατά σχετικά εύκολα το υπέρ του 2-3.

16:40

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

16:36

76': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για φάουλ στον Μάντζη.

16:34

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Γκάλο να μπαίνει στο ματς στη θέση του Μανούσου.

16:30

70': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Γέντρισεκ που πιάνει την κεφαλιά και τον Ρισβάνη να διώχνει πάνω στη γραμμή.

16:29

69': Από σέντρα του Φεράρι ο Γούτας στη προσπάθειά του να διώξει σε κόρνερ παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ, με την μπάλα να περνά τελικά κόρνερ.

16:26

66': Στο ίδιο λεπτό και η πρώτη αλλαγή του Ατρόμητου με τον Ουγκράι να μπαίνει στο ματς αντί του Ρόσα.

16:26

66': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Μουνίθ να αποχωρεί και τον Μυστακίδη να περνά στο ματς. Όλα για όλα πλέον από τον Φεράντο.

16:23

Απόλυτη ανατροπή για τον Ατρόμητο και 2-3. Από γέμισμα του Ρόσα στη περιοχή, ο Γιακουμάκης υπό την πίεση του Μπασόνγκ με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη κάνοντας το 2-3.

16:22

62': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

16:18

58': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο με τον Έρικ Γέντρισεκ να αντικαθιστά τον Ατιγιάτ. Με δύο επιθετικούς πλέον οι γηπεδούχοι.

16:13

53': Πρώτο σουτ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Φεράρι να δοκιμάζει από μακριά το δεξί του πόδι, αλλά την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Μανδά.

16:08

48': Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη για φάουλ στον Ρόσα.

16:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:50

Σε ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο Βόλος και Ατρόμητος το ολοκλήρωσαν με 2-2. Δυνατό ξεκίνημα για τους Θεσσαλούς που με δύο γκολ του Τόρες (7' και 36') προηγήθηκαν 2-0 με το δεύτερο γκολ να είναι για highlights. Ο Ανδρούτσος στο 39' το 2-1, ενώ στο 45' ο Ατρόμητος έφτασε στο 2-2 με πέναλτι του Μανούσου σε φάση που ο ρέφερι Γκορτσίλας συμβουλεύτηκε το VAR.

15:49

Λήξη του ημιχρόνου, Βόλος - Ατρόμητος 2-2.

15:49

45+4': Ο Βόλος κερδίζει κόρνερ με τον Μουνίθ να εκτελεί, γυριστή κεφαλιά του Μάντζη λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μανδά.

15:46

45+1: Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο με τον Δημόπουλο να αποχωρεί και τον Διαμαντή να περνά στο ματς.

15:45

Ο Μανούσος ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 2-2.

15:45

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

15:45

45': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

15:44

44': Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο.

15:43

43': Από εκτέλεση κόρνερ του Ρόσα, ο Δημόπουλος ανατρέπει τον Γούτα μέσα στη περιοχή. Ο διαιτητής με την βοήθεια του VAR δίνει πέναλτι.

15:40

Τρία λεπτά μετά το 2-0 του Βόλου ο Ατρόμητος μειώνει σε 2-1. Ο Ανδρούτσος μετά από εντυπωσιακή προσωπική ενέργεια μέσα στην περιοχή και ιδανικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη για το 2-1.

15:39

39': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

15:37

Πραγματικά γκολ για highlights από τον Τόρες που κάνει το 2-0. Από πάσα του Λύρατζη στον Ισπανό άσο εκείνος ξεκινά μία κούρσα από τα δεξιά και αρκετά πίσω από τον χώρο του κέντρου, περνά τους Μπαένα και Χαρίση σαν να μην υπάρχουν και "τρυπώντας" το κεντρικό αμυντικό δίδυμο των Γούτα, Ρισβάνη με ωραίο σουτ κάνει το 2-0.

15:36

36': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

15:32

32': Κίτρινη κάρτα στον Μπαένα για φάουλ στον Μουνίθ.

15:30

30': Κίτρινη κάρτα στον Μπασόνγκ.

15:29

29': Από πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια του Βόλου ο Ατιγιάτ από αριστερά κάνει τη σέντρα με στόχο τον Μάντζη ο οποίος κάνει την προβολή αλλά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μανδά.

15:21

21': Ο Ρόσα εκτελεί το κόρνερ με τον Γούτα να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γκαραβέλη.

15:20

20': Επικίνδυνη σέντρα του Ρόσα από τα αριστερά με τον Δημόπουλο με κεφαλιά να παραχωρεί κόρνερ.

15:08

Ο Μουνίθ εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο Βόλος με την μπάλα να φτάνει στον Τόρες ο οποίος με αριστερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μανδά ο οποίος δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το 1-0 παρότι βρήκε λίγο την μπάλα.

15:07

7': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

15:06

6': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Γούτας για φάουλ στον Μάντζη.

15:03

3': Από γέμισμα του Λύρατζη με στόχο τον Μανούσο, ο Φεράρι τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ.

15:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

14:58

Αυτή τη στιγμή η ΠΑΕ Βόλος βραβεύει μέσω του δημάρχου Βόλου, Αχιλλέα Μπέου, τον Χαβιέ Ουμπίντες. Ο Αργεντινός άσος συμπλήρωσε μία δεκαετία γεμάτη επιτυχίες, ενώ είχε έρθει στην Ελλάδα την σεζόν 2009-2010 συμβάλλοντας τα μέγιστα στην άνοδο του Ολυμπιακού Βόλου τότε στη Σούπερ Λίγκα, με πρόεδρο το νυν δήμαρχο της πόλης.

14:56

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

14:45

Από την άλλη ο Ατρόμητος προέρχεται από το ματς με τον Παναιτωλικό στο οποίο νίκησε με 2-0 κάνοντας σεφτέ στις νίκες καθώς ήταν η πρώτη φετινή. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ψάχνει και την πρώτη εκτός έδρας νίκη της καθώς δεν έχει ξεκινήσει καλά έχοντας μόλις 5 βαθμούς. Εκτός έδρας έχει μία ισοπαλία (1-1 με την Λαμία) και μία ήττα (2-1 στη Τρίπολη).

14:40

Ένα παιχνίδι στο οποίο ο Βόλος θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα του με 3-1 στα Πηγάδια από την Ξάνθη. Θυμίζουμε ότι η ομάδα του Χουάν Φεράντο έχει 9 βαθμούς, ενώ έχει το απόλυτο στη Μαγνησία με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς, 1-0 τον Άρη, 1-0 τον ΟΦΗ και θέλει να συνεχίσει το σερί επιτυχιών.

14:38

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τον Ατρόμητο για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

14:35

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr καλησπέρα σας.

ΒΟΛΟΣ
Γκαραβέλης, Λύρατζης, Δημόπουλος, Μπασόνγκ, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Ατιγιάτ, Μουνίθ, Τόρες, Μάντζης.
Αναπ: Μελίσσας, Διαμαντής, Μαξ, Ηλιόπουλος, Μυστακίδης, Γέντρισεκ, Ντεντάκης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μανδάς, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μπαένα, Χαρίσης, Ανδρούτσος, Γιακουμάκης, Μανούσος, Ρόσα
Αναπ: Θεοδωράκης, Ούμπιντες, Ταλόχα, Ουγκράι, Νταβιώτης, Ενσικουλού, Γκάλο.
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Μαυρουδής (Ηρακλείου), 4ος: Μαλούτας (Ημαθίας), VAR: Τζήλος (Λάρισας), AVAR: Πάτρας (Μακεδονίας)