2
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχει από το a-sports.gr.

16:52

Μεγάλο «διπλό» με 0-2 κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου για τη Βέροια, η οποία αγωνιζόταν και με δέκα παίκτες από το 52'. Χρυσή αλλαγή του Σάκη Θεοδοσιάδη και δις σκόρερ ο Πασάς.

16:51

Λήξη του αγώνα.

16:49

90+2': Διαγώνιο σουτ του Πόζογλου η μπάλα βρίσκει στο Μαραγκό και καταλήγει κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:47

Ο Πασάς κάνει ένα δυνατό και συρτό σουτ έξω από την περιοχή, ο Μακρυωνίτης πέφτει στην αριστερή του γωνία αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει. 0-2 για τους φιλοξενούμενους.

16:47

90': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:46

89': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Πόζογλου αντί Φαζού.

16:45

88': Οφσάιντ ο Πασάς, σωστή υπόδειξη.

16:41

Ο Ταΐρης φεύγει στην αντεπίθεση, δίνει στον Πασά που μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και με διαγώνιο πλασέ σκοράρει για το 0-1.

16:41

84': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:39

82': Κίτρινη κάρτα στον Σκοπελίτη.

16:36

79': Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Πασάς μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, «αδειάζει» με κοφτή ντρίμπλα τον Βοσνακίδη και κάνει το σουτ αλλά ο Φαζός βάζει σωτήρια την κόντρα και απομακρύνει.

16:35

77': Σουτ εκτός περιοχής από τον Σκοπελίτη, η μπάλα φεύγει άουτ.

16:33

77': Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Πασάς αντί Βεργώνη.

16:31

74': Μακρινό σουτ του Σιμόνι, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

16:30

73': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Έξω ο Τσιάρας, μέσα ο Ντούνης.

16:27

71': Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ταΐρης αντικαθιστά τον Κανούλα.

16:26

69': Ο Ράντι βρίσκει χώρο και σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, στα χέρια του Βοσνιάδη η μπάλα.

16:21

64': Οφσάιντ ο Ράντι, ήταν εκτεθειμένος.

16:20

63': Αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Μεληκιώτης, μέσα ο Σκαθαρούδης.

16:20

63': Ο Ρόκας δοκιμάζει το πόδι του από μακριά αλλά στέλνει τη μπάλα αρκετά έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βοσνιάδη.

16:19

62': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Κουτσιανικούλης αντί Στεφάνοβιτς.

16:16

60': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Σκοπελίτης πιάνει ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, εκτινάσσεται στο αριστερό «γάμα» της εστίας ο Βοσνιάδης και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:10

52': Κίτρινη κάρτα στον Μπλέτσα για διαμαρτυρία.

16:09

52': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πέντα για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Στεφάνοβιτς και αποβολή. Συνεχίζει με δέκα παίκτες η Βέροια.

16:05

47': Ο Ράντι εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, κοντά στην πλάγια γραμμή, κεφαλιά του Φαζού στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει σταθερά ο Βοσνιάδης.

16:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

15:47

Ολυμπιακός Βόλου και Βέροια στο 0-0, σε ένα παιχνίδι με δύναμη και πάθος αλλά χωρίς τις μεγάλες φάσεις.

15:47

15:45

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

15:44

44': Μακρινό σουτ του Τσιάρα, εντελώς άστοχο.

15:39

40': Πολλά λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

15:37

Συνεχίζεται αμέσως το παιχνίδι.

15:36

37': Νέα διακοπή καθώς τώρα έχει τραυματιστεί ο Κανούλας.

15:32

Στο λεπτό συνεχίζεται εκ νέου το ματς.

15:31

31': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Στάμου.

15:28

28': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Πέντα, η μπάλα στο τείχος και κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:27

27': Φάουλ σε καλή θέση για τη Βέροια, λίγο δεξιά από το ημικύκλιο.

15:21

21': Σουτ του Ράντι έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Αυτό εκτελείται από τα δεξιά αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

15:16

16': Κερδισμένο κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, απομακρύνει ο Στεφάνοβιτς.

15:14

14': Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

15:13

13': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Ράντι εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Τσιάρας πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βοσνιάδη.

15:12

12': Οφσάιντ ο Μεληκιώτης, οριακό, αλλά φαίνεται να καλυπτόταν.

15:10

10': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:09

Παιχνίδι κέντρου παρακολουθούμε στο πρώτο δεκάλεπτο.

15:05

6': Κίτρινη κάρτα στον Πέντα.

15:01

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Ο προπονητής της Βέροιας, Σάκης Θεοδοσιάδης, επιστρέφει στο γήπεδο όπου την σεζόν 2016-2017 έζησε μεγάλες στιγμές με τον Απόλλωνα Λάρισας πανηγυρίζοντας την άνοδο της λαρισινής ομάδας στη Β' Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία της.

14:51

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, οι Βολιώτες έφυγαν με την ισοπαλία (2-2) από την έδρα του Ασπρόπυργου ενώ η «Βασίλισσα του Βορρά» έμεινε στο 0-0 με τον Διαγόρα στο σπίτι της.

14:46

Το ματς διεξάγεται στο γήπεδο της Φιλιππούπολης στη Λάρισα, καθώς δεν υπάρχει διαθέσιμο εντός του νομού Μαγνησίας, αφού σε Νεάπολη και Αλμυρό γίνεται επανασπορά, ενώ στο Βελεστίνο δεν πληρούνται όλες οι προϋποθέσεις για αγώνα της τρίτης επαγγελματικής κατηγορίας.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας Ολυμπιακός Βόλου - Βέροια, για τη 2η αγωνιστική της Football League, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μακρυωνίτης, Γραικός, Φαζός, Βοσνακίδης, Μπουτζίκος, Ρόκας, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Στεφάνοβιτς, Ράντι, Τσίτας
Αναπ: Γιδόπουλος, Κλεμέντε, Κουτσιανικούλης, Λάσκαρης, Ντούνης, Παπαϊωάννου, Πόζογλου