-
0
21:24

21:23

Πολύ καλύτερο το ματς στο β' ημίχρονο, και οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές ευκαιρίες, εν πολλοίς δίκαιο το «Χ». Xαμένη βέβαια η ΑΕΚ, που με 11 βαθμούς μένει στο -4 από την πρωτοπόρο Ξάνθη κι ενώ Ολυμπιακός (13β.) και ΠΑΟΚ (11β.) παίζουν την Κυριακή (6/10) με Άρη και Αστέρα Τρίπολης αντίστοιχα.

21:23

90'+4: Λήξη του αγώνα, 0-0.

21:23

90'+3: Κίτρινη στον Μπέρτο.

21:20

90'+1: Χαλκιαδάκης αντί Μιλοσάβλιεβιτς, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

21:20

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:14

84': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ, Φατιόν αντί Κάτσε.

21:14

84': Οικονόμου αντί Μάνταλου, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:12

83': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, κόντρα στον Μπέρτο και ο Κρίστινσον επεμβαίνει ενστικτωδώς. Στη συνέχεια, ο Λιβάγια βρίσκει την μπάλα και ο Μόρας απομακρύνει οριστικά τον κίνδυνο.

21:06

77': Κίτρινη στον Ζεράλδες για φάουλ στον Κάτσε.

21:03

74': Ζεράλδες αντί Μπακάκη, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ και αναγκαστική, τραυματίστηκε ο Μπακάκης.

21:03

«Ρε Ζαχαριάδη ποιο είναι πέναλτι αν δεν είναι αυτό;», αναφέρεται σε μία νέα ανακοίνωση της ΑΕΛ εν ώρα αγώνα.

21:01

72': Νούνιτς αντί Ντάουντα, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

20:56

67': Επιμένει η ΑΕΛ! Ο Ουάρντα κερδίζει κατά κράτος τον Μπακάκη και κάνει το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, αρκετά μέτρα άουτ θα φύγει η μπάλα.

20:54

64': Δεν υπάρχει κάποια παράβαση εντέλει και προκύπτει άλλη μία ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Κάτσε εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Μόρας πιάνει την κεφαλιά και ο αφύλακτος Μιχαήλ κάνει πολύ κακό πλασέ. Ουσιαστικά έδιωξε την μπάλα ο αμυντικός της ΑΕΛ αντί να σουτάρει.

20:52

63': Ντάουντα και Βράνιες έχουν τραυματιστεί σε αυτή τη φάση, την ίδια στιγμή που ο διαιτητής Κουμπαράκης περιμένει ενημέρωση από το VAR για το αν έχει υπάρξει κάποια παράβαση του Μπάρκα στον Ουάρντα.

20:50

61': Ο Ουάρντα πιάνει κεφαλιά κι ενώ κάνει κακή έξοδο ο Μπάρκας, ο Τσιγκρίνσκι προλαβαίνει να διώξει προ του Ντάουντα σε κόρνερ. Μεγάλη ευκαιρία και πάλι για την ΑΕΛ!

20:48

58': Απαντά στις ευκαιρίες η ΑΕΛ! Από εκτέλεση κόρνερ του Κάτσε ο Μπράλιτς δεν μπορεί εξ επαφής να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ύστερα από αναταραχή στην άμυνα της ΑΕΚ. Εντέλει απομακρύνουν οι «κιτρινόμαυροι» τον κίνδυνο.

20:46

57': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Πολύ ωραίο δυνατό σουτ εκτός περιοχής και αριστερά από τον Λιβάγια, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και καταλήγει άουτ.

20:45

56': Κόρνερ παραχωρεί ο Μόρας για την ΑΕΚ, κακή η εκτέλεση του Λιβάγια.

20:39

50': Κίτρινη στον Παουλίνιο για φάουλ εκτός φάσης στον Σεσέροβιτς.

20:34

46': Ντέλετιτς αντί Ολιβέιρα, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σέρβος εξτρέμ θα παίξει κόντρα στην παλιά του ομάδα.

20:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.