Καβάλα και Αιγάλεω αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς γκολ.

16:51

Λήξη του αγώνα.

16:50

90+4': Ευκαιρία για το Αιγάλεω. Ο Φαρινόλα γυρίζει το σώμα του και σουτάρει από τα όρια της περιοχής και δεξιά αλλά ο Δήμιζας αποκρούει.

16:48

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω. Μακρινή μπαλιά για τον Πετρόπουλο, που τσιμπάει τη μπάλα μπροστά από τον Δήμιζα, κάνει την κεφαλιά στην κενή εστία αλλά αστοχεί.

16:47

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:46

90': Κίτρινη κάρτα στον Συριόπουλο.

16:42

85': Τρίτη αλλαγή και για την Καβάλα. Έξω ο Μελισσόπουλος, μέσα ο Αρναούτογλου.

16:40

85': Τρίτη αλλαγή για το Αιγάλεω. Στο παιχνίδι ο Μάρτινς στη θέση του Τσίτσαρη.

16:38

82': Ευκαιρία για το Αιγάλεω. Ο Φαρινόλα κάνει το σουτ από πολύ πλάγια θέση και δεξιά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Δήμιζας αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:37

81': Κίτρινη κάρτα στον Βόσαλικ.

16:35

79': Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα για διαμαρτυρία.

16:32

76': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Φαρινόλα αντί Σταματάκη.

16:30

74': Κίτιρνη κάρτα στον Μαρκόπουλο.

16:29

73': Αλλαγή για την Καβάλα. Β. Παπαδόπουλος έξω, Μαρκόπουλος μέσα.

16:28

73': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Βγαίνει ο Χατζηιωαννίδης, μπαίνει ο Συριόπουλος.

16:23

65': Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο το Αιγάλεω, εκμεταλλευόμενο το αριθμητικό του πλεονέκτημα.

16:17

63': Αλλαγή για την Καβάλα. Ορφανιδης αντί Χαντί.

16:15

59': Ο Τσιλιγγίρης εκτελεί απευθείας το φάουλ, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Δήμιζας.

16:14

58': Ο Τσίτσαρης φεύγει στην κόντρα και ανατρέπεται αντικανονικά, λίγο έξω από το ημικύκλιο, από τον Καζαντζίδη. Βλέπει και την κόκκινη κάρτα ο δεξιός μπακ της Καβάλας καθώς ο αντίπαλός του ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Με δέκα συνεχίζουν οι γηπεδούχοι.

16:12

57': Κόρνερ για την Καβάλα από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:10

54': Ευκαιρία για την Καβάλα. Σέντρα από τα αριστερά, ο Χαντί κάνει το γυριστό στο δεύτερο δοκάρι αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:05

49': Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο.

16:04

48': Σκοράρει με κεφαλιά ο Λάμπρου για το Αιγάλεω αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Από το ριπλέι φαίνεται ο άσος των φιλοξενούμενων να είναι οριακά εκτεθειμένος.

16:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

15:47

Καβάλα και Αιγάλεω πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0. Οι γηπεδούχοι είχαν 3 καλές στιγμές αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

15:47

15:46

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

15:46

45+1': Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Χαντί που έχει τραυματιστεί στο πρόσωπο.

15:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:44

44': Οφσάιντ ο Καζαντζίδης, ήταν εκτεθειμένος.

15:42

42': Από μία κίτρινη σε Γκότοβο και Γαβριηλίδη για μία αψιμαχία που είχαν.

15:39

39': Εκτελεί απευθείας με το αριστερό ο Γκότοβος, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:37

38': Φάυλ για το Αιγάλεω σε πολύ καλό σημείο, λίγο δεξιά από το ημικύκλιο.

15:32

31': Ο Γαβριηλίδης μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, σουτάρει με δύναμη αλλά ο Σικαλιάς αποκρούει με υπερένταση.

15:27

28': Ευκαιρία για την Καβάλα. Ωραίο ένα-δύο Β. Παπαδόπουλου και Γαβριηλίδη, ο πρώτος σουτάρει συρτά από θέση μέσα δεξιά αλλά στέλνει τη μπάλα μόλις άουτ.

15:23

24': Κίτρινη κάρτα στον Λάμπρου.

15:19

19': Κίτρινη κάρτα στον Τσαφταρίδη.

15:18

19': Εκτελεί το κόρνερ ο Χατζηιωαννίδης, κεφαλιά του Πετρόπουλου, πολλά μέτρα άουτ.

15:18

18': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά.

15:13

12': Ο Πετρόπουλος με πλάτη στο τέρμα από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά, γυρίζει και σουτάρει, υπό πίεση, αλλά ο Δήμιζας μπλοκάρει.

15:11

12': Οφσάιντ ο Βόσαλικ, σωστή υπόδειξη.

15:06

5': Ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Β. Παπαδόπουλος δέχεται την κάθετη μπαλιά και βγαίνει τετ α τετ με τον Σικαλιά, πλασάρει από κοντά αλλά ο γκολκίπερ του Αιγάλεω αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει.

15:01

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:50

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η Καβάλα επικράτησε εντός έδρας με 4-1 της Τρίγλιας ενώ το «Σίτι» ηττήθηκε (0-2) στο σπίτι του από την Καλαμάτα.

14:45

Η σέντρα στο «Ανθή Καραγιάννη» είναι προγραμματισμένη για τις 15:00.

14:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Καβάλα - Αιγάλεω, για τη 2η αγωνιστική της Football League.