1
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:11

Παίζοντας όπως ακριβώς έπρεπε και με τον Ζαχίντ σε μεγάλη ημέρα ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στην Σούπερ Λίγκα 1 με το τέρμα του Νορβηγού στο 20'. Οι "πράσινοι" ήταν καλύτεροι έχοντας και δύο δοκάρια με τους Ινσούα (45'), Μπουζούκη (47'), αλλά και ευκαιρίες. Ο Πανιώνιος δέχτηκε νωρίς το γκολ και μετά δεν είχε αντίδραση έχοντας ελάχιστες καλές στιγμές. Στους 5 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, παραμένει στο -2 ο Πανιώνιος.

19:10

Λήξη της αναμέτρησης μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού με 1-0.

19:07

90+3': Ο Ινσούα μέσα στη περιοχή κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κότνικ.

19:04

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

89': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κουρμπέλης.

19:02

88': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιώργος Δώνης με τον Μπουζούκη να φεύγει εκτός αγώνα και τον Χατζηθεοδωρίδη να τον αντικαθιστά.

18:58

84': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Παπανικολάου να αντικαθιστά τον Ρέντζα.

18:55

Επέστρεψε ο Ευαγγέλου ξανά με έντεκα ο Πανιώνιος.

18:53

79': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Ευαγγέλου στο στήθος, αποχωρεί από το ματς, με δέκα προσωρινά ο Πανιώνιος.

18:51

77': Ωραία προσπάθεια του Ζαχίντ από τα δεξιά περνά τον Σαραμαντά, κάνει το σουτ με την μπάλα να κοντράρει στον Ευαγγέλου, να καταλήγει πάλι σε εκείνον, που κάνει το "ψαλιδάκι" για να μπλοκάρει ο Κότνικ.

18:49

Ψάχνει την στιγμή του ο Πανιώνιος για το 1-1, κρατά το υπέρ του 0-1 ο Παναθηναϊκός, αλλά όσο μένει το ρευστό 0-1 δεν μπορεί να είναι σίγουρος.

18:46

72': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο να φέρει το ματς στα ίσια με τον Καμαρά από τα δεξιά να μπαίνει στην περιοχή, να γυρίζει την μπάλα στον Τσιλούλη, με τον Σένκεφελντ να επεμβαίνει σωτήρια διώχνοντας σε κόρνερ.

18:45

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπεκ να περνά στο ματς αντί του Μολό.

18:44

Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Δώνη.

18:43

69': Εκτέλεση φάουλ του Μιλόγεβιτς με φάλτσο με δύο παίκτες να κινούνται στην πορεία της μπάλας αλλά να μην μπορούν να την βρουν και έτσι καταλήγει άουτ.

18:41

67': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό φεύγει από το ματς ο Περέα και μπαίνει ο Κολοβός. Χειροκροτείται ο παίκτης του Πανιωνίου καθώς αγωνίστηκε στον Ιστορικό για έξι σεζόν.

18:40

66': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Νεμάνια Μιλόγεβιτς στην θέση του Άρτσε. Πρώτη εμφάνιση για τον γιο του πρώην προπονητή του Πανιωνίου, Βλάνταν.

18:36

62': Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουζούκη η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Κότνικ.

18:35

61': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Άρτσε του Πανιωνίου.

18:31

57': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Καμαρά να περνά στο ματς στη θέση του Μανιάτη.

18:25

51': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Γιόχανσον να σεντράρει από τα δεξιά, τον Ζαχίντ να πιάνει την κεφαλιά και να αναγκάζει τον Κότνικ να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.

18:23

49': Διακοπή στο ματς καθώς είναι στο έδαφος ο Μανιάτης.

18:22

48': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα για φάουλ στον Τσιλούλη.

18:21

47': Από την εκτέλεση κόρνερ του Περέα, η μπάλα φτάνει στον Μπουζούκη που κάνει το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Κότνικ, στη συνέχεια στη πλάτη του και να περνά κόρνερ.

18:20

46': Από βαθιά μπαλιά ο Περέα από πλάγια δεξιά ανοίγει την μπάλα με αποτέλεσμα ο Κότνικ να του κλείσει το οπτικό πεδίο παραχωρώντας κόρνερ.

18:19

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:04

Δίκαια προηγείται το "τριφύλλι" στο πρώτο μέρος με ένα πολύ ωραίο γκολ που σημείωσε στο 20' ο Ζαχίντ. Οι "πράσινοι" είχαν και δοκάρι με τον Ινσούα στο 45', απέναντι σε έναν Πανιώνιο που δεν απείλησε ιδιαίτερα.

18:03

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 0-1.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01

45': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Πολύ μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-2 χάνει ο Παναθηναϊκός με τον Μολό να πάσαρει στον Ινσούα ο οποίος με την μία πιάνει το σουτ με την μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι του Κότνικ.

17:58

43': Ωραίο σουτ για τον Πανιώνιο με τον Μαξίμοβιτς να δοκιμάζει το πόδι του με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

17:54

39': Κίτρινη κάρτα για τον Μαξίμοβιτς για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κουρμπέλη στη μεσαία γραμμή.

17:52

37': Κίτρινη κάρτα βλέπει τελικά ο Μανιάτης.

17:48

33': Φάουλ έχει κερδίσει ο Πανιώνιος στο χώρο της μεσαίας γραμμής σε μαρκάρισμα του Μολό στον Αραμπούλι. Εκτός φάσης ο Μανιάτης χτυπά με αγκωνιά τον Περέα και υπάρχει διακοπή στο ματς για να γίνει έλεγχος του VAR.

17:42

27': Ωραία πάσα του Μπουζούκη στον Περέα που ανοίγει την μπάλα και λίγο πριν σεντράρει, ο Σαραμαντάς διώχνει σε κόρνερ.

17:41

26': Κίτρινη κάρτα την βλέπει ο Γιόχανσον για φάουλ στον Σαραμαντά.

17:36

Ανοίγει το σκορ στη Νέα Σμύρνη με τον Μολό από τα αριστερά να πασάρει στον Ζαχίντ και εκείνος μέσα στη περιοχή με ένα ωραίο αριστερό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ.

17:35

20': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

17:31

16': Εκτελεί το κόρνερ ο Τσιλούλης, ο Αραμπούλι την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

17:30

15': Ο Τσιλούλης από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Πούγγουρας.

17:28

13': Ο Μαξίμοβιτς από τα αριστερά και λίγο έξω από την περιοχή εκτελεί φάουλ για τον Πανιώνιο με τον Αραμπούλι να πιάνει την κεφαλιά την μπάλα να βρίσκει λίγο στον Πούγγουρα και τον Διούδη να την μπλοκάρει.

17:19

4': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναθηναϊκό με τον Ζαχίντ από τα αριστερά στη μεσαία γραμμή να περνά τέσσερις παίκτες του Πανιωνίου και να φτάνει στην περιοχή με το σουτ που επιχειρεί να μπλοκάρει ο Κότνικ.

17:15

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο Παναθηναϊκός.

17:12

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

17:06

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός έχει 2 πόντους από την ισοπαλία της πρεμιέρας στην Λαμία με 1-1, αλλά και με τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ, μία εβδομάδα πριν με το ίδιο σκορ. Οι "πράσινοι" βρίσκονται χαμηλά στην βαθμολογία και θέλουν το τρίποντο στην Πλατειά, για την πρώτη φετινή τους νίκη.

17:05

Ένα κρίσιμο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες με τον μεν Πανιώνιο να έχει -2 βαθμούς και να έχει εξαιρετική εικόνα με τον Νίκκι Παπαβασιλείου στο τιμόνι του έχοντας τη νίκη με 1-0 απέναντι στην ΑΕΛ και την ισοπαλία (1-1) στη Λαμία, θέλοντας να συνεχίσει και απέναντι στο "τριφύλλι" το θετικό σερί του.

17:03

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

17:02

Φίλες και φίλοι του a-sports καλησπέρα σας.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 17:15 την Κυριακή (29/9).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Ρέντζας, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Άρτσε, Μανιάτης, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Αραμπούλι.
Αναπ: Μάλερμπ, Παπανικολάου, Λυμπεράκης, Παπαγεωργίου, Καμαρά, Σίντι Αλί, Μιλόγεβιτς.
Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Μπουζούκης, Ζαχίντ, Μολό, Περέα.
Αναπ: Κότσαρης, Κολοβέτσιος, Κολοβός. Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Μπεκ, Καμπετσής.
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών), Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Καρατζίκας (Αθηνών), 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας), VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας), AVAR: Μεϊντάνας (Αχαΐας)