2
21:30

Aπό τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν μαζί σας για το a-sports.gr, καλό βράδυ.

21:28

Έβγαλε αντίδραση η ΑΕΚ στο β' ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ σε ένα ακόμη ματς δέχεται γκολ και το τελικό 2-2 ευνοεί τον... Ολυμπιακό (13 βαθμοί στην κορυφή οι Πειραιώτες, 12 η Ξάνθη, 11 ο ΠΑΟΚ, 10 η ΑΕΚ με τον ΟΦΗ).

21:28

90'+6: Λήξη αγώνα, 2-2.

21:26

90'+5: Μακρινό σουτ του Λιβάγια, κόντρα στον Βαρέλα και κόρνερ για την ΑΕΚ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:24

90'+3: Μακρινό σουτ του Μαουρίσιο, χωρίς τύχη.

21:22

90': Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

88': Μαουρίσιο αντί Μπίσεσβαρ, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:19

87': Κεφαλιά του Βαρέλα μετά το κόρνερ που εκτελεί ο Μίσιτς, άουτ.

21:18

87': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχο σουτ του Άκπομ από θέση μέσα αριστερά, εκπληκτικά διώχνει σε κόρνερ ο Μπάρκας.

21:16

85': Εκτελεί το κόρνερ ο Μίσιτς από αριστερά, κεφαλιά του Κρέσπο και άουτ.

21:16

85': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Κλωναρίδης αντί Μάνταλου.

21:15

84': Συρτό πλασέ του Άκπομ από το ύψος του πέναλτι, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μπάρκας. Σπουδαία ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

21:14

83': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο για φάουλ στον Ντάγκλας Κόστα.

21:13

82': Κίτρινη στον Ζαμπά για φάουλ στον Λόπες.

21:12

Το γκολ μετρά κανονικά, 2-2!

21:11

Ο Κλόσνερ πάντως συμβουλεύεται το VAR για πιθανό φάουλ του Κρίστιτσιτς στον Ντάγκλας Κόστα, πριν ακολουθήσει η φάση του γκολ.

21:10

Ο Μάνταλος γυρίζει από αριστερά της περιοχής για τον αφύλακτο στο δεύτερο δοκάρι Ντέλετιτς, σε κενή εστία ο Σέρβος γράφει το 2-2.

21:10

79': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:08

77': Ζαμπά αντί του Λημνιού, που αποχωρεί τραυματίας. Αναγκαστική η δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

21:04

73': Ο ΠΑΟΚ θέλει να «παγώσει» πλέον το ρυθμό για να φύγει με το διπλό από το ΟΑΚΑ.

20:57

66': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Άκπομ αντί Σβιντέρσκι.

20:57

Και τελικά δεν υπάρχει γκολ, με τον Μάνταλο να έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ. Δεν υπήρχε πάντως και γκολ, ο Ζίβκοβιτς έχει διώξει κανονικά την μπάλα.

20:55

Πάει να δει ο Ελβετός ρέφερι αν υπάρχει οφσάιντ του Μάνταλου και αν έχει περάσει ή όχι τη γραμμή η μπάλα μετά από κεφαλιά του Γιακουμάκη.

20:54

Ο Κλόσνερ περιμένει το VAR.

20:54

63': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:51

60': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιβάγια από πλάγια αριστερά, φεύγει άουτ η μπάλα.

20:49

Ο Μπίσεσβαρ βγάζει τον Λημνιό στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ασίστ από δεξιά στον Σβιντέρσκι και ο Πολωνός από κοντά γράφει το 1-2. Γκολ σχεδόν καρμπόν με αυτό του 0-1.

20:49

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:46

55': Κίτρινη στον Βράνιες για αγκωνιά στον Σβιντέρσκι.

20:45

Ο Λιβάγια εκτελεί πανέξυπνα και χαμηλά ένα φάουλ από αριστερά, προβολή του Τσιγκρίνσκι, όρθιος μένει ο Ζίβκοβιτς και 1-1.

20:45

54': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:42

52': Κίτρινη στον Γιαννούλη για φάουλ στον Ντέλετιτς.

20:42

51': Εκτελεί ο Λιβάγια από αριστερά, κεφαλιά του Βράνιες, άουτ.

20:41

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ παραχωρεί ο Βαρέλα.

20:38

47': Ωραίο πλασέ του Μπακάκη λίγο έξω από την περιοχή και ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. Η καλύτερη ευκαιρία της ΑΕΚ στο ματς ήταν αυτή.

20:36

46': Ντέλετιτς αντί Αλμπάνη, Γιακουμάκης αντί Παουλίνιο σε δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.