Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:16

Είναι η πρώτη της μετά το 1993!

19:16

Άρης - ΑΕΛ 2-3. Μεγάλη νίκη για τους Θεσσαλούς μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με ανατροπή.

19:16

Λήξη του αγώνα.

19:15

Παραμένει το 2-3.

19:15

Δεν υπάρχει πέναλτι! Έδωσε φάουλ του Βέλεθ στον Μόρα για σπρώξιμο.

19:13

Πάει να δει τη φάση ο Σκουλάς.

19:11

Γίνεται έλεγχος VAR για τη φάση, διαμαρτύρονται για φάουλ πάνω στον Μόρα πριν από το πέναλτι οι φιλοξενούμενοι.

19:10

Σέντρα του Ντιγκινί, η μπάλα βρίσκει και στα δύο χέρια του Μπούστος. Είναι σωστή η απόφαση του Σκουλά.

19:10

90+7': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ!

19:09

90+6': Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Ντιγκινί μέσα από την περιοχή, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κρίστινσον.

19:08

90+6': Καλοτραβηγμένο σουτ του Μαρτίνες από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:04

90+2': Πιέζει ο Άρης...

19:03

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

90': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Γκοΐκοβιτς αντί Ουάρντα.

19:01

88': Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν για χέρι.

19:01

88': Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.

18:58

84': Κίτρινη κάρτα στον Μπούστος.

18:56

83': Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη. Από εκτέλεση κόρνερ του Ματίγια, ο Κρίστινσον αποκρούει κεφαλιά του Ρόουζ, με τον Ντιγκινί να σουτάρει τον Φατιόν να διώχνει πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια η μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να στρώνεται στον Ιντέγιε, ο οποίος έπιασε νέο σουτ που σταμάτησε ξανά πάνω στον Φατιόν!

18:55

83': Συρτό, διαγώνιο σουτ του Ντουάρτε μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Κρίστινσον.

18:51

79': Κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στον Κρίστινσον.

18:50

77': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σετσέροβιτς και αφήνει τη θέση του στον Μπούστος.

18:49

77': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Φετφατζίδης, μέσα ο Μαρτίνες.

18:47

Εκτελεί το κόρνερ ο Κάτσε και ο Ουάρντα αφύλακτος από την μικρή περιοχή, με κεφαλιά, νικά τον Έμαν για το 2-3. Κάκιστη η αντίδραση της άμυνας του Άρη.

18:47

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:46

74': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

18:45

73': Σουτ του Ντουάρτε από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

18:44

70': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντουάρτε παίρνει τη θέση του Μπα.

18:43

Συνήλθε ο άσος της ΑΕΛ μετά και τις πρώτες βοήθειες που δέχθηκε. Δείχνει πάντως ζαλισμένος...

18:42

69': Παγωμάρα στο γήπεδο καθώς ο Σετσέροβιτς έπεσε άσχημα στο έδαφος με το κεφάλι και έχασε τις αισθήσεις του.

18:38

66': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Φατιόν αντί Μιλοσάβλιεβιτς.

18:37

Μετά από αναμπουμπούλα στα καρέ της ΑΕΛ, ο Ντιγκινί σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά σημαδεύει το δεξί κάθετο δοκάρι του Κρίστινσον. Στην επαναφορά ο Ρόουζ αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

18:37

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ!

18:36

63': Φαλτσαριστό σουτ του Μπα, λίγο έξω από την περιοχή, βρίσκει τη μπάλα ο Κρίστινσον και παραχωρεί κόρνερ.

18:35

62': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:34

62': Αλλαγή για τον Άρη. Λάρσον αντί Γκάμα.

18:33

60': Ευκαιρία για τον Άρη. Γύρισμα του Κόρχουτ από τα αριστερά, ο Ιντέγε φάτσα με το τέρμα δεν μπορεί να βρει τη μπάλα όπως θέλει και εκείνη καταλήγει άουτ.

18:31

59': Εκτελεί απευθείας ο Ματίγια, στο τείχος και κόρνερ που περνά χωρίς κάποιο όφελος.

18:30

58': Φάουλ για τον Άρη, 10 περίπου μέτρα έξω από την περιοχή, κοντά στον άξονα της εστίας.

18:28

55': Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

18:27

53': Ευκαιρία για τον Άρη. Μετά το γύρισμα του Κόρχουτ, ο προωθημένος Ροζ κάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά μπάλα περνάει... σύριζα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κρίστινσον.

18:25

52': Βολέ του Φετφατζίδη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Κρίστινσον και διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:20

Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια από τα αριστερά, η μπάλα περνά από όλους, σκάει στο έδαφος και καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Κρίστινσον.

18:19

47': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ!

18:18

18:03

Άρης και ΑΕΛ στο 2-2, σε ένα χορταστικό παιχνίδι.

18:02

18:01

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

18:01

44': Κίτρινη κάρτα στον Μπα.

17:59

44': Σέντρα του Κόρχουτ από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Κρίστινσον.

17:54

38': Ο Ντιγκινί στρώνει στον Φετφατζίδη, που σουτάρει με δύναμη λίγο μέσα από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

17:51

33': Δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Ουάρντα επειδή έδειξε τα... αυτιά του στους φίλους του Άρη κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών. Πάντως, αργότερα έδωσε το χέρι από τον Σκουλά και ζήτησε συγγνώμη από τους Αρειανούς.

17:49

Συρτή σέντρα του Ουαρντα από τα αριστερά και ο Νούνιτς με προβολή από το ύψος του πέναλτι γράφει το 2-2.

17:49

33': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:47

31': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, στα χέρια του Έμαν φτάνει η μπάλα.

17:42

27': Τρία συνεχόμενα κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνούν ανεκμετάλλευτα.

17:41

25': Σέντρα από τα δεξιά του Μιλοσάβλιεβιτς, ο Ουάρντα πιάνει ένα εντυπωσιακό γυριστό στο δεύτερο δοκάρι αλλά δεν βρίσκει στόχο.

17:37

Ο Σετσέροβιτς κάνει κάτι σαν σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα φτάνει στον Νούνιτς που ντριμπλάρει τον Ρόουζ και με ωραίο τελείωμα από το ύψος του πέναλτι σκοράρει και μειώνει σε 2-1.

17:35

20': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:34

19': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, διώχνει ο Βέλεθ.

17:33

17': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μπέρτο, ψήλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:28

Ο Ντιγκινί σουτάρει έξω από την περιοχή, ο Κρίστινσον αποκρούει, ο Γκάμα παίρνει το ριμπάουντ και με πλασέ από θέση μέσα αριστερά κάνει το 2-0.

17:28

12': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:27

Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά προς τα πίσω του Σετσέροβιτς και ο Βέλεθ με κεφαλιά στο δεύτερο γράφει το 1-0.

17:26

10': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:25

10': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ η άμυνα της ΑΕΛ.

17:21

5': Σουτ του Ιντέγιε έξω από την περιοχή, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κρίστινσον.

17:16

1': Έναρξη στο ματς.

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:05

Οι «κίτρινοι» προέρχονται από ισοπαλία 2-2 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα ενώ οι «βυσσινί» επικράτησαν εντός έδρας με 3-0 της Ξάνθης.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση Άρης - ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.