1
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Έστω και δύσκολα, παρά το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε στην πρώτη φετινή του νίκη. Οι Αρκάδες με τα δύο γρήγορα γκολ του Μαρκ Φερνάντεθ στο 3' και στο 6' έφτασαν στην πρώτη τους φετινή νίκη, ενώ είχαν και δύο δοκάρια, με τους Ριέρα (18') και Λουίς Φερνάντεθ (43'). Ανέβηκε ο Ατρόμητος στην επανάληψη, μείωσε με τον Ρισβάνη στο 53' σε 2-1 και παρά τις ευκαιρίες δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση με συνέπεια να γνωρίσει την δεύτερη φετινή του ήττα.

21:23

Λήξη της αναμέτρησης, πρώτη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης στο φετινό πρωτάθλημα, 2-1 τον Ατρόμητο.

21:20

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:19

89': Κίτρινη κάρτα για τον Νάτσο του Ατρόμητου.

21:18

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Ατρόμητο με τον Γιακουμάκη να μπαίνει στο ματς στη θέση του Ρόσα.

21:16

86': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους Αρκάδες, φεύγει από το ματς ο Λουίς Φερνάντεθ και ο Ιγκλέσιας τον αντικαθιστά.

21:13

83': Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ του Αστέρα Τρίπολης.

21:11

81': Από ωραία πάσα του Βέλλιου προς τον Νταβιώτη αυτός από δεξιά του φεύγει λίγο το κοντρόλ με αποτέλεσμα να μην κάνει καλό γύρισμα και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει την μπάλα.

21:10

Δέκα λεπτά ακόμα στην Τρίπολη για να δούμε αν θα πετύχει ο Αστέρας την πρώτη του νίκη ή αν ο Ατρόμητος θα επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

21:06

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Κρέστι να παίρνει την θέση του Ριέρα.

21:02

Από την εκτέλεση του κόρνερ από τον Μαρκ Φερνάντεθ ο Μανδάς καθαρίζει την φάση και με βολέ βρίσκει τον Νταβιώτη ο οποίος με ωραία προσπάθεια κάνει αλλαγή παιχνιδιού για τον Κατράνη ο οποίος από τα δεξιά κάνει την σέντρα με τον Μανούσο να πιάνει την κεφαλιά και τον Παπαδόπουλο να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

21:01

71': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης με το σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ να κοντράρει στον Γούτα και να περνά κόρνερ.

20:59

70': Κίτρινη κάρτα την βλέπει ο Χαρίσης.

20:54

65': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Χουαρέγκι να μην μπορεί να συνεχίσει κι τον Μπόρχα Φερνάντεθ να περνά στο ματς.

20:53

64': Έχει τραυματιστεί ο Χουαρέγκι, μίνι διακοπή στο ματς.

20:47

58': Νέα ευκαιρία για τους Αθηναίους με τον Μανούσο από τα αριστερά να πασάρει στον Ρόσα ο οποίος από το ύψος της περιοχής κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια.

20:45

56': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο να κάνει το 2-2 όταν ο Μανούσος από εξαιρετική μπαλιά του Ρόσα γίνεται αποδέκτης της μπάλας και από πλάγια δεξιά κάνει το σουτ για να διώξει στη κλειστή γωνία του σε κόρνερ.

20:43

Έχουμε... πάλι ματς στην Τρίπολη, με τον Ατρόμητο να μειώνει σε 2-1 και να ξαναμπαίνει στο παιχνίδι. Από εκτέλεση κόρνερ του Κατράνη και λάθος έξοδο του Παπαδόπουλου, ο Ρισβάνης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

20:42

53': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

20:40

51': Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη με τον Καπίγια από τα αριστερά να πασάρει στον Μαρκ Φερνάντεθ ο οποίος σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Μανδά.

20:34

46': Δεύτερη αλλαγή κάνει ο Αναστασίου με τον Νταβιώτη να περνά στο ματς αντί του Μάντσον.

20:34

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:20

Ένας εντυπωσιακός Αστέρας Τρίπολης κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και με δύο γκολ νωρίς προηγείται δίκαια με 2-0 κόντρα σε έναν Ατρόμητο που δεν έχει...μπει στο παιχνίδι. Σκόρερ και των δύο τερμάτων των Αρκάδων ο Μαρκ Φερνάντεθ (3' και 6'), ενώ οι Πελοποννήσιοι είχαν και δύο δοκάρια, με τους Ριέρα (18') και Λουίς Φερνάντεθ (43').

20:19

45+1': Πρώτη κίτρινη για τον Ατρόμητο την βλέπει ο Ρισβάνης.

20:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 2-0.

20:16

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:14

43': Δεύτερο δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης. Από βαθιά μπαλιά του Ριέρα ο Λουίς Φερνάντεθ γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με σουτ από πλάγια αριστερά σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Μανδά.

20:09

38': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ρόσα προς την περιοχή, ο Βέλλιος πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

20:05

34': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Καπίγια ο οποίος βρίσκει με την μία τον Ριέρα που σουτάρει για να μπλοκάρει την μπάλα ο Μανδάς.

20:04

33': Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα, από εντυπωσιακή βαθιά μπαλιά του Βαλιέντε προς την περιοχή, ο Φερνάντεθ τετ-α-τετ από πλάγια αριστερά με τον Μανδά ο οποίος του κλείνει το οπτικό πεδίο παραχωρώντας κόρνερ.

19:55

25': Πρώτη τελική για τον Ατρόμητο, από βαθιά μπαλιά του Κατράνη από τα αριστερά ο Μανούσος γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με ωραία προσποίηση αποφεύγει τον αντίπαλο του, κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.

19:52

21': Πρώτη αλλαγή στο ματς με τον Ραούλ Μπαένα να μπαίνει στο ματς στην θέση του Καχίλα.

19:51

Ετοιμάζει αλλαγή νωρίς νωρίς ο Αναστασίου.

19:48

18': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ξαφνικό σουτ του Ριέρα λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μανδά και περνά άουτ.

19:43

13': Μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 χάνει ο Αστέρας. Από πάσα του Καπίγια στον Φερνάντεθ εκείνος μπαίνει στην μικρή περιοχή και σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ ο Μανδάς με εκπληκτική απόκρουση.

19:37

Δεύτερο γκολ μέσα σε τρία λεπτά για τον Αστέρα Τρίπολης, σκόρερ πάλι ο Μαρκ Φερνάντεθ. Ο Χαουρέγκι με κούρσα από τον χώρο του κέντρου και χωρίς να τον μαρκάρει κανένας κάνει το σουτ για να αποκρούσει ο Μανδάς και στην επαναφορά ο Φερνάντεθ σε κενή εστία κάνει το 2-0.

19:36

6': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης!

19:35

5': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Καπίγια του Αστέρα Τρίπολης.

19:34

Νωρίς νωρίς ο Αστέρας παίρνει προβάδισμα στο σκορ. Μόλις στο 3' από βαθιά μπαλιά από τα δεξιά ο Ριέρα γίνεται αποδέκτης, κάνει το γύρισμα και ο Μαρκ Φερνάντεθ με κοντινό σουτ κάνει το 1-0.

19:33

3': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης!

19:32

2': Ξεκίνησε το ματς μετά την διακοπή του ενός λεπτού.

19:31

1': Έναρξη της αναμέτρησης... χωρίς έναρξη μετά την απόφαση για διακοπή ενός λεπτού στα παιχνίδια της Σούπερ Λίγκας 1, λόγω της μη ασφαλιστικής κάλυψης των παικτών σε Σούπερ Λίγκα 2 και Football League.

19:25

19:16

Ο Ατρόμητος έχει 2 βαθμούς από τις ισάριθμες ισοπαλίες των δύο πρώτων αγωνιστικών με την ΑΕΛ εντός και την Λαμία εκτός, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στο Περιστέρι από τον ΠΑΟΚ.

19:14

Από τρεις ήττες προέρχονται οι Αρκάδες καθώς ηττήθηκαν κατά σειρά από Ολυμπιακό εκτός, ΑΕΚ εντός, Ξάνθη εκτός και σήμερα θέλουν την πρώτη τους φετινή νίκη στο πρωτάθλημα.

19:13

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

19:12

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr

01:01

Το ματς ξεκινά στις 19:30 το Σάββατο (21/9)

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Μαρτίνεθ, Βαλιέντε, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Χαουρέγκι.
Αναπ: Μιχαήλ, Μπαράλες, Ιγκλέσιας, Σουάρεθ, Φερνάντεζ, Ρίτζις, Παναγιώτου.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μανδάς, Νάτσος, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Καχίλα, Χαρίσης, Μάντσον, Μανούσος, Βέλλιος, Ρόσα.
Αναπ: Θεοδωράκης, Ταλόχα, Ουμπίντες, Μπαένα, Νταβιώτης, Στρουγγής, Γιακουμάκης.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), Δίπλαρης (Καρδίτσας), 4ος: Ανδριανός (Αχαΐας), VAR: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), AVAR: Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)