1
-
0
19:12

Σέ ένα ματς διαφήμιση του ποδσφαίρου ο Βόλος με γκολ του Αργεντίνου Τόρες στο ντεμπούτο του, επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ. Έτσι οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη δευτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα σε αντίθεση με τον ΟΦΗ που για πρωτη φορά φέτος τελειώνει αγώνα χωρίς τη συγκομιδή βαθμών. Ευχαριστούμε που μεινατε μαζί μας, καλό σας βράδυ απο το a-sports

19:07

Τέλος του ματς ο Βόλος νίκησε 1-0 τον ΟΦΗ

19:06

90+1': κίτρινη καρτα στον Βαζ

19:02

συμπληρώθηκαν τα ενενήντα λεπτά, τρία επιπλέον για τη λήξη

19:01

88': κόρνερ για τον ΟΦΗ περνά ανεκμετάλευτο

19:01

87':σεντρα Μπράουν από αριστερά , κεφαλιά του Σεμέδο αουτ για τον ΟΦΗ

18:59

85:κίτρινη καρτα στον Μάντζη

18:58

84':κίτρινη καρτα στον Σεμέδο

18:55

82': σουτ του Μάντζη απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά αουτ

18:54

80': o Bαζ στη θέση του Κοροβέση,αλλαγή για τον ΟΦΗ

18:53

79' κίτρινη κάρτα στον Μπράουν

18:51

78':δοκάρι ο ΟΦΗ μετά απο κεφαλιά του Νέιρα, στη συνέχεια η μπαλα φεύγει αουτ

18:49

εκπληκτικό σουτ του Τόρες στο ύψος της μεγάλης περιοχής η μπαλα στην εστία του Σωτηρίου παρα την προσπαθεια του τερματοφύλακα του ΟΦΗ

18:48

75': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

18:47

74':Μάντζης αντί του Μουνίθ στο ματς για τον Βόλο

18:45

71': από την εκτέλεση κορνερ ο Νέιρα στο πισω δοκάρι γυρίζει με κεφαλιά την μπαλα στον Γιαννούλη , ο οποίος με νεα κεφαλιά αστοχεί, η μπαλα περνά αουτ δίπλα στο αριστερό δοκάρι

18:43

71':κόρνερ για τον ΟΦΗ

18:42

68': ο Μαξ στη θέση του Μπαλογιάννη, δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους

18:38

66':O Φιγκεϊρεδο σε θέση πλάγια αριστερά στην περιοχή κάνει διαγωνιο συρτο σουτ μπλοκάρει ο Σωτηρίου

18:35

60':ακόμη μία φάση για τους Κρητικούς, με το σουτ του Φιγκεϊρέδο μέσα από την περιοχή να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ..

18:33

59': Δοκάρι και ο ΟΦΗ με τον Φιγκεϊρέδο στο υψος της περιοχής να κανει το σουτ και η μπαλα μετά το οριζόντιο να καταλήγει αουτ

18:31

58': ο Σωτηρίου προλαβαίνει τον Γέντρισεκ

18:29

56': πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Φιγκεϊρέδο στο ματς, αντι του Σακόρ

18:27

δεν αποφέρει κάτι ουσιαστικό το κόρνερ

18:23

53':κόρνερ για τον Βόλο

18:22

47': Πρώτη ενέργεια του Τόρες στο ματς, σουτ αουτ

18:20

47:κίτρινη καρτα στον Κοροβέση

18:19

46': Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους , ο Τόρες στη θέση του Ζοάο

18:19

46':Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

18:03

Πολλές φάσεις δημιούργησαν οι δύο ομάδες αλλά οι παίκτες ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια, στις περιπτώσεις που δεν επενέβησαν οι τερματοφύλακες.Κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Βόλου με τον Μπαλογιάννη

18:03

Λήξη πρωτου ημιχρόνου 0-0 στο Βόλο

18:01

45+1': φάση ΟΦΗ απο κάθετη πάσα του Σεμέδο, ο Μάνος στην περιοχή ανακόπηκε απ τον Γκαραβέλη

18:01

συμπληρώθηκε η κανονική διάρκεια δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος

17:56

42': o Mουνίθ με σουτ στέλνει τη μπαλα αουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σωτηρίου

17:55

39':απάντηση του ΟΦΗ με το σουτ του Τσιλιανίδη αουτ δίπλα στο δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη

17:52

38': O Μουνιθ ενώ μπαίνει εκπληκτικά στην περιοχή του ΟΦΗ στέλνει τη μπαλα αουτ απο πλαγια θεση

17:49

εξαιρετικό ματς εκατέρωθεν με τις δύο ομάδες να δημιουργούν φάσεις, μόνο το γκολ λείπει...

17:46

30':ένα ακόμη σουτ του Μεγιάδο εξω απο την περιοχή αουτ η μπαλα

17:43

28': σπουδαία ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Σωτηρίου να αποκρούει το σουτ του Τσοκάνη, τον Ζοάο να επωφελείται στη συνέχεια, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή περνάει άουτ

17:42

26':σουτ Νέιρα έξω απο την περιοχή αουτ

17:40

22':κίτρινη καρτα στον Μάνο

17:38

20':μία ακόμη φάση για το Βόλο κεφαλία του Μυστακίδη αουτ

17:36

18':οριζόντιο δοκαρι ο Βόλος σε σουτ του Μπαλογιάννη, η μπάλα καυταληγει αουτ στη συνέχεια

17:33

18': μεγάλη ευκαιρία ο Βόλος, ο Γιαννούλης σώζει πάνω στη γραμμή το σουτ του Ζοάο

17:29

16': κορνερ για τον ΟΦΗ , σουτ Μεγιάδο απο μακρινή απόσταση αουτ

17:27

13': κορνερ για τον ΟΦΗ, χωρίς συνέχεια...

17:23

8':σουτ Μπαλογιάννη, μπλοκάρει εύκολα ο Σωτηρίου.

17:21

6': μεγάλη ευκαιρία ΟΦΗ καθετη μεταβιβαση Μέιρα στον Μάνο ο παίκτης των Κρητικών τετ α τετ βλέπει τον τερματοφύλακα Γκαραβέλη να απομακρύνει με το πόδι

17:19

4': απαντά ο ΟΦΗ με σουτ του Σεμέδο εξω απο την περιοχή, , η μπάλα φεύγει πανω απο το οριζόντιο δοκάρι

17:18

3': φάση Βόλος σουτ Ζοάο αουτ αποτο ύψος της περιοχής

17:17

συνεχίζεται το ματς

17:15

1':'Εναρξη αγώνα, διακοπή 60 δευτερολέπτων για τους ανασφάλιστους ποδοσφαιριστές

17:07

Ο ΟΦΗ «τρέχει» το καλύτερο ξεκίνημά του από το 1995 στο πρωτάθλημα και είναι αήττητος στα τελευταία εννέα επίσημα παιχνίδια του. Απολογισμός δύο νίκες και μια ισοπαλία σε ένα απαιτητικό πρόγραμμα, καθώς αντιμετώπισε ήδη Άρη και Παναθηναϊκό εκτός έδρας.
Tρεις βασικοί ποδοσφαιριστές έμειναν εκτός.Ο λόγος για τους τραυματίες Όσκαρ Ουάλι, Ναμπί και Φερέιρα Σόουζα. Ο πρώτος ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στο αριστερό του χέρι, ενώ ούτε οι άλλοι δύο μπόρεσαν να ξεπεράσουν τα προβλήματα τραυματισμών τους.

17:04

Ο νεοφώτιστος Βόλος υπέστη την πρώτη ήττα του στο πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό, ωστόσο το ευρύ 5-0 διαμορφώθηκε στα τελευταία 20 λεπτά, αφού μέχρι τότε το σκορ ήταν 1-0. Τώρα επιστρέφει στο Πανθεσσαλικό, για να αντιμετωπίσει μια από τις εκπλήξεις του φετινού πρωταθλήματος.
Οι γηπεδούχοι έχουν στον πάγκο από το καλοκαίρι του 2017, ένα νέο σε ηλικία προπονητή, τον 38χρονο Χουάν Φεράντο. Είναι δηλαδή ο μοναδικός άνθρωπος που έχει καθίσει στον πάγκο του από την ίδρυσή του. Αν και ο Ισπανός τεχνικός… πολιτογραφήθηκε Βολιώτης, το πέρασμά του από το Ηράκλειο και τον Εργοτέλη ήταν αστραπιαίο το καλοκαίρι του 2014. Είχε μείνει εκεί για δύο αγώνες. Αντίθετα με το Βόλο κοντεύει τους 70. Εκτός αποστολής έμεινε ο τιμωρημένος Λύρατζης, καθώς αποβλήθηκε στο ματς με τον Ολυμπιακό.

16:57

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Βόλος –ΟΦΗ για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

ΒΟΛΟΣ
Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Διαμαντής, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Ζοάο, Μουνίθ, Μυστακίδης, Γέντρισεκ.
Αναπ: Μελίσσας, Μπασόνγκ, Τσαούσης, Μαξ, Ατιγιάτ, Τόρες, Μάντζης.
ΟΦΗ
Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Σακόρ, Τσιλιανίδης, Νέιρα, Σεμέδο, Μάνος.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Κουτρουμπής, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Στάικος, Δεληγιαννίδης, Μπράουν.
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου) Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Μωυσιάδης (Ηπείρου) 4ος: Ζαμπαλάς (Ηπείρου) VAR: Φωτιάς (Πέλλας) AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών)