2
21:53

Ευχαριστούμε, που είνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλό σας βράδυ.

21:51

Μια μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα είναι ο Ολυμπιακός και το απέδειξε και απόψε. 2-2 με τους περσινούς φιναλίστ του Τσάμπιονς Λιγκ με αρχικά 0-2! Μεστή εμφάνιση, θετικότατο ξεκίνημα στους ομίλους. Και μάλιστα μπορούσε και το τρίποντο. Δέχθηκε πίεση μόνο στο τέλος από την Τότεναμ.

21:50

Αποθέωση για ποδοσφαιριστές και Μαρτίνς... Και η απαίτηση του κόσμου για νίκη την Κυριακή στο ντέρμπι του πρωταθλήματος με τον "αιώνιο" αντίπαλο Παναθηναϊκό.

21:46

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Τότεναμ 2-2.

21:45

90'+4: Εκτελεί από τα δεξιά ο Μπενζιά, περνά ανεκμετάλλευτο...

21:44

90'+3: Βαθιά μπαλιά γέμισμα Τσιμίκα, ο Γιουρίς βγαίνει και χάνει την μπάλα, κόρνερ...

21:41

"Θρύλε βάλε κι άλλο γκολ", τώρα από όλο το γήπεδο!

21:41

Πιέζει στα τελευταία λεπτά η Τότεναμ...

21:41

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:39

89': Τελευταία αλλαγή και για τον Μαρτίνς για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Γκερέρο.

21:38

88': Κίτρινη στον Γουίνκς,

21:37

87': Οφσάιντ ο Κέιν, που σουτάρει στο δοκάρι. Σωστή υπόδειξη.

21:37

86': Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ. Μπαίνει από τα αριστερά ο Λαμέλα, σουτ, σωτήρια σε κόρνερ ο Σα, εκτελεί ο ίδιος, η μπάλα απομακρύνεται.

21:36

Κόρνερ για την Τότεναμ... Από τα αριστερά ο Έρικσεν, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:30

Στο έδαφος ο Σεμέδο... Σηκώνεται όμως, όλα καλά για τον άσο του Ολυμπιακού.

21:28

78': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ραντζέλοβιτς αντί του Μασούρα.

21:26

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Τότεναμ. Λαμέλα στη θέση του Μόουρα.

21:25

75': Ο Ποντένσε κόβει στον Μπενζιά, σουτ από θέση μέσα δεξιά, πάνω από την εστία των Άγγλων.

21:23

73': Δεύτερη αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Σον στη θέση του Άλι.

21:21

72': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Τσιμίκα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:18

69': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενζιά αντί του Βαλμπουενά.

21:16

67': Εκτελεί ο Ντέιβις από τα αριστερά, κεφαλιά Βερτόνχεν, πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

21:15

66': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Άλι ελευθερώνεται από τα αριστερά, διαγώνιο σουτ, ο Σα σε κόρνερ.

21:12

62': Πρώτη αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Σισοκό στη θέση του Ντομπελέ.

21:11

61': Βεβιασμένο σουτ από τον Μασούρα από θέση έξω δεξιά, πολλά μέτρα πάνω από την εστία της Τότεναμ.

21:07

57': Κόρνερ για την Τότεναμ. Από τα αριστερά ο Ντέιβις, η μπάλα φτάνει στον Ντομπελέ, σουτ έξω από το ημικύκλιο, σταθερά ο Σα.

21:07

"Κι άλλο γκολ, Θρύλε βάλε κι άλλο γκολ...", φωνάζει όλο το γήπεδο.

21:04

Βαλμπουενά στην εκτέλεση και στα δίχτυα, 2-2!

21:04

54': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:02

52': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Ανατροπή του Βαλμπουενά, τον πάτησε για την ακρίβεια ο Βερτόνχεν. Υπάρχει παράβαση.

20:59

49': Οφσάιντ ο Άλι που με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ήταν εκτεθειμένος, σωστή η απόφαση. Άκουσε και το VAR ο ρέφερι και έτσι είναι.

20:56

46': Έναρξη β' ημιχρόνου... Χωρίς αλλαγές Ολυμπιακός και Τότεναμ.