1
21:14

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:11

Μεγάλος νικητής ο ΟΦΗ απέναντι στον Παναιτωλικό για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο οι Κρητικοί ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και έφτασαν στη νίκη με 3-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τσιλιανίδης που άνοιξε το σκορ, αλλά και το έκλεισε (54' και 85). Ο Μάνος το 2-0 στο 61' μείωσε προσωρινά ο Παναιτωλικός στο 68' με τον Μοράρ. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι από το 29' λόγω αποβολής Μιμίτο.

21:09

Λήξη της αναμέτρησης στο Ηράκλειο, ΟΦΗ - Παναιτωλικός 3-1

21:06

Τυπικά τα λεπτά καθώς ο ΟΦΗ είναι ο μεγάλος νικητής και φτάνει τους 7 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός μένει στους 0.

21:03

Συμπληρώθηκαν τα ενενήντα λεπτά, έξι επιπλέον οι καθυστερήσεις.

21:01

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Μάνο να αποχωρεί και τον Φιγκεϊρέδο να περνά στο ματς.

20:59

Καθαρίζει όπως όλα δείχνουν το ματς ο ΟΦΗ που φτάνει σε τρίτο γκολ και ο Τσιλιανίδης στο δεύτερο προσωπικό του. Ο μέσος της ομάδας του Σίμου από θέση μέσα δεξιά κάνει το σουτ με τον Γιαννακόπουλο να μην μπορεί να αποκρούσει την μπάλα που καταλήγει στα δίχτυα για το 3-1.

20:58

85': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:54

81': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Ναμπί να περνά εκτός αγώνα καταχειροκροτούμενος και τον Σακόρ να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο.

20:52

79': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό, αναγκαστική για τον Κάστρο. Ο Γιαννακόπουλος παίρνει την θέση του Κνετ κάτω από τα δοκάρια μετά τον τραυματισμό του τελευταίου.

20:51

Έχει πέσει κάτω ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού ο οποίος ζαλίζεται και κάνει νόημα στον πάγκο για αλλαγή.

20:48

Μικρή διακοπή στο ματς για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον πορτιέρο του Παναιτωλικού.

20:47

73': Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Ναμπί να βγαίνει από τα δεξιά και να σουτάρει με δύναμη στέλνοντας τη μπάλα στο πρόσωπο του Κνετ, που πέφτει στο έδαφος.

20:43

Ξαναμπαίνει στο ματς ο Παναιτωλικός όταν ο Αριγίμπι κάνει την σέντρα από τα αριστερά και ο Μοράρ μέσα από την περιοχή κοντρολάρει ιδανικά και με δυνατό σουτ μειώνει σε 2-1.

20:42

68': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:37

63': Κίτρινη κάρτα για τον Νέιρα.

20:35

Βάσεις νίκης βάζουν οι Κρητικοί με το δεύτερο τέρμα τους. Ο Μάνος τσιμπά ωραία την μπάλα και φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού όπου και με πλασέ κάνει το 2-0.

20:35

61': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:34

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Μοράρ να περνά στο ματς αντί του Ντουάρτε.

20:32

58': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να κάνει το 1-1 με τον Αριγίμπι να κάνει την προβολή και πάνω στη γραμμή ο Νάστος να διώχνει σε κόρνερ.

20:31

57': Πολύ κοντά στο 2-0 ο ΟΦΗ με τον Ναμπί να περνά ωραία τον Γιοβάνοβιτς και μπαίνοντας στη περιοχή κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι.

20:29

Ανοίγει το σκορ στο Ηράκλειο, με τον Σεμέδο να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, Ο Κνετ διώχνει δύσκολα την μπάλα και ο Τσιλιανίδης από πλάγια με κοντινό σουτ κάνει το 1-0. Το γκολ ελέγχθηκε από το VAR για οφσάιντ, αλλά δεν χρειάστηκε να το δει και ο διαιτητής.

20:28

54': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:25

51': Σέντρα του Ντάλσιο για τον Ντίαζ ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

20:19

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Μπαΐροβιτς να περνά εκτός αγώνα και τον Αριγίμπι να μπαίνει στο ματς.

20:19

20:02

Σε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο ΟΦΗ και Παναιτωλικός μένουν δίκαια στο 0-0 καθώς δεν έχουν δημιουργήσει ούτε μία κλασική ευκαιρία. Με δέκα παίκτες από το 29' ο Παναιτωλικός λόγω αποβολής του Μιμίτο.

20:02

45+1': Πολύ ωραία προσπάθεια του Σεμέδο και πάσα στον Ναμπί αυτός από πλάγια αριστερά και μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ, αλλά είναι αδύναμο με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Κνετ.

20:01

1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:01

45': Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Μάνος πιάνει το σουτ αλλά είναι αδύναμο και ο Κνετ μπλοκάρει.

19:59

44': Από σέντρα του Τσιλιανίδη ο Μάνος προσπαθεί να βρει την μπάλα, αυτή βρίσκει στον Μαλή και καταλήγει κόρνερ.

19:57

Πάμε για φινάλε πρώτου μέρους, 0-0 το σκορ μέχρι στιγμής.

19:54

40': Ο Νέιρα από τα αριστερά κάνει την σέντρα στην περιοχή με τον Τσιλιανίδη να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την φάση να σταματά για φάουλ του παίκτη του ΟΦΗ στον Λουτσιάνο.

19:48

34': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, αναγκαστική για τον Γιώργο Σίμο. Ο Μπράουν αντικαθιστά τον Κοροβέση ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:47

33': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο.

19:46

32': Ο Κοροβέσης ζητά αλλαγή καθώς αισθάνεται ενοχλήσεις.

19:44

29': Κόκκινη κάρτα στον Μιμίτο του Παναιτωλικού για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Νέιρα, δικαιολογημένη η κόκκινη στον παίκτη του Παναιτωλικού.

19:40

25': Ωραία μπαλιά του Τσιλιανίδη για τον Μάνο με τον Κνετ να κάνει έξοδο και να μπλοκάρει την μπάλα σε συνδυασμό με το λάθος κοντρόλ του επιθετικού του ΟΦΗ.

19:33

18': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Ντουάρτε, ο Γιαννούλης στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει η μπάλα φτάνει στον Ντάλσιο που κάνει ωραίο σουτ σε κόρνερ ο Κοροβέσης.

19:28

14': Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω προβλήματος του Σανιά, με 10 για λίγο ο Παναιτωλικός.

19:24

10': Στην επίθεση ο Παναιτωλικός και πρώτη φάση για τους Αγρινιώτες με τον Μπαϊροβιτς να κάνει την παράλληλη σέντρα από τα δεξιά, όμως ο Ντουάρτε δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

19:23

9': Πρώτη καλή φάση της αναμέτρησης με τον Κοροβέση από τα αριστερά να κάνει την σέντρα και τον Μάνο να πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Παναιτωλικού.

19:15

1': Έναρξη της αναμέτρησης στη σέντρα ο Παναιτωλικός.

19:09

Από την άλλη οι Αγρινιώτες δεν έχουν κάνει ακόμα σεφτέ στο πρωτάθλημα έχοντας δύο ήττες στα ισάριθμα πρώτα ματς. Στην πρεμιέρα ηττήθηκαν με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και στη δεύτερη αγωνιστική με το ίδιο σκορ από την Ξάνθη εντός έδρας.

19:08

Πρώτο επίσημο παιχνίδι εντός έδρας για τους Κρητικούς μετά την πρεμιέρα στο "Κλ. Βικελίδης" και το 1-1 απέναντι στον Άρη, αλλά και τον θρίαμβο στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό με 3-1.

19:07

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

19:06

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr

ΟΦΗ
Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Ναμπί, Σεμέδο, Μάνος.
Αναπ: Ουάλι, Σακόρ, Κουτρουμπής, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Δεληγιαννίδης, Μπράουν.
Κνετ, Σανιά, Μαλή, Γιοβάνοβιτς, Λουτσιάνο, Ντάλσιο, Λουσέρο, Ντίαζ, Μιμίτο, Ντουάρτε, Μπαϊροβιτς.
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Φυτόπουλος, Μοράρ, Αριγίμπι, Σιέστεντ, Ταχάρ.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Τζιουβάρας (Κοζάνης) 4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων) VAR: Σέζος (Κιλκίς) AVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου)