0
23:39

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:38

Άγευστη, άχρωμη και άοσμη η Ελλάδα, γνωρίζει την ήττα με 1-0 από τη Φινλανδία και, ουσιαστικά, αποκλείεται από το Euro 2020.

23:38

Λήξη του αγώνα.

23:36

90+3': Ο Βρουσάι στοπάρει μέσα στην περιοχή, γυρίζει το σώμα του και σουτάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο.

23:35

90+3': Τρίτη αλλαγή για τη Φινλανδία. Έξω ο Σοΐρι, μέσα ο Σούλερ.

23:34

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Παυλίδη.

23:34

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:29

87': Αλλαγή για τη Φινλανδία. Γιένσεν αντί Τουόμινεν.

23:26

85': Αλλαγή για τη Φινλανδία. Εκτός γηπέδου ο Πούκι, μπαίνει ο Καργιαλάινεν.

23:23

80': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, τίποτα.

23:20

77': Σουτ του Παυλίδη από το ημικύκλιο, πέφτει και μαζεύει τη μπάλα ο Χραντέτσκι.

23:18

75': Τρίτη αλλαγή για την Ελλάδα. Έξω ο Κουλούρης, μέσα ο Παυλίδης.

23:15

72': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

23:12

70': Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Τοροσίδης έχει ενοχλήσεις και παραχωρεί τη θέση του στον Μπακάκη.

23:08

66': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

23:07

65': Οφσάιντ ο Ούρονεν, σωστό.

23:06

64': Ο Πούκι στρώνει στον Λουντ, που κάνει ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή αλλά είναι απελπιστικά άστοχο.

23:02

60': Αλλαγή για την Ελλάδα. Πέλκας αντί Κολοβού.

22:59

57': Κίτρινη κάρτα στον Σπαρβ.

22:54

Ο Πούκι εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά, πέφτει από την άλλη πλευρά ο Μπάρκας και... 1-0.

22:54

52': ΓΚΟΛ για τη ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ!

22:53

Ο Κουρμπέλης βάζει απρόσεχτα το πόδι του στον Καμαρά και τον ανατρέπει. Εντελώς αχρείαστο πέναλτι, αφού ο μέσος των Φινλανδών είχε πλάτη στην εστία.

22:53

51': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ!

22:52

Το εκτελεί ο Λουντ, η μπάλα με... σπόντες φτάνει στον Σπαρβ που κάνει ένα σουτ αλλά αστοχεί.

22:52

49': Κόρνερ για τη Φινλανδία από τα δεξιά.

22:48

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

22:33

Φινλανδία και Ελλάδα στο 0-0, σε ένα πολύ φτωχό πρώτο μέρος.

22:32

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

22:31

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.

22:31

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:26

40': Κόρνερ για τη Φινλανδία από τα αριστερά, διώχνει ο Κουλούρης.

22:25

39': Κίτρινη κάρτα στον Τοροσίδη.

22:24

38': Φαλτσαριστό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

22:21

35': Ο Σταφυλίδης σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Χραντέτσκι μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22:17

31': Ο Μπουχαλάκης πασάρει στον Κουλούρη, που σουτάρει στην κίνηση, μέσα από την περιοχή και δεξιά, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

22:14

28': Ευκαιρία για τη Φινλανδία. Ο Τοΐβιο βρίσκει με ωραία μπαλιά τον Λουντ, που σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

22:10

Χωρίς φάση, μετά από 25 λεπτά αγώνα!

22:05

19': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:03

17': Σουτ του Σπαρβ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει άνετα ο Μπάρκας.

22:01

Όλα καλά με τον στόπερ της Νάπολι, συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

22:01

15': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μανωλά.

21:57

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας.

21:50

5': Κόρνερ για τη Φινλανδία από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Αραγιούρι.

21:46

1: Σέντρα στο ματς.

21:45

Ενός λεπτού σιγή για την απώλεια του παλαιού αρχηγού της Εθνικής Φινλανδίας, Πέρτι Μακιπάα.

21:41

Ώρα για τους εθνικούς ύμνους.

21:39

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:38

Το παιχνίδι διεξάγεται στο «Ratina Stadium» του Τάμπερε.

21:34

Με τον Τζον Φαν'τ Σιπ να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στον πάγκο της, η «γαλανόλευκη» θα επιχειρήσει να ανατρέψει την κατάσταση που έχει διαμορφωθεί στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές όπου συγκέντρωσε 4 βαθμούς.

21:28

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση της Φινλανδίας με την Ελλάδα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 10ου προκριματικού ομίλου του Euro 2020, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.