Δίκαιο αποτέλεσμα με βάση την εικόνα του αγώνα.

Λαμία και Παναθηναϊκός αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1.

Λήξη του αγώνα.

20:57

Εκτελεί απευθείας ο Μολό, πάνω στο τείχος η μπάλα.

20:56

90+5'; Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πολύ καλή θέση, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή.

20:55

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Σωτήρη Αντωνίου για διαμαρτυρία.

20:54

90+3': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Τσούκαλος αντί Σάλιακα.

20:54

Το εκτελεί ο Ζαχίντ, αλλά οι γηπεδούχοι απομακρύνουν.

20:53

90+2': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, στο σημαιάκι του κόρνερ.

20:52

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:52

90': Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

20:49

87': Ο Ινσούα ντριμπλάρει και εκτελεί με το αριστερό από το όριο της περιοχής, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:42

81': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης αφήνει τη θέση του στον Μπουζούκη.

20:40

79': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, τίποτα.

20:39

79': Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.

20:37

76': Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός γηπέδου ο Ρόμανιτς, μέσα ο Σκόνδρας.

20:33

70': Κακό το ματς στο δεύτερο ημίχρονο...

20:27

66': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, απομακρύνει ο Βύντρα.

20:25

64': Κερδισμένο κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, κεφαλιά του Καραμάνου στο πρώτο δοκάρι άουτ.

20:23

62': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Τουράμ, μέσα ο Βασιλόγιαννης.

20:21

60': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μολό αντί Χατζηθεοδωρίδη.

20:17

56': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Ινσούα από τα αριστερά, άουτ.

20:16

54': Ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτελεί το κόρνερ ο Βάντερσον, ο Τουράμ παίρνει τη κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:15

54': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά.

20:13

Έχει ματώσει ο Σάλιακας και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

20:12

50': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα για αγκωνιά στον Σάλιακα.

20:11

49': Πλασαριστό σουτ του Ζαχίντ από το ύψος της περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

20:10

Έχουν ανάψει οι προβολείς πλέον στο ΔΑΚ Λαμίας...

20:07

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λαμία και Παναθηναϊκός στο 1-1.

19:48

Ο Σκουλάς βλέπει στο VAR το μαρκάρισμα του Μακέντα για περίπτωση κόκκινης αλλά εμμένει στην αρχική του απόφαση.

19:46

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα για φάουλ στον Βάντερσον.

19:45

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:44

44': Ο Δώνης παίρνει την κάθετη, κάνει ένα χαμηλό σουτ από θέση μέσα αριστερά αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:40

40': Ο Κουρμπέλης σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται, σωστά, αφού νωρίτερα ο Κολοβέτσιος που συμμετείχε στη φάση ήταν «εκτεθειμένος».

19:37

38': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα, σεντράρει ο Δημούτσος αλλά ο Διούδης καθαρίζει.

19:35

Εκτελεί το πέναλτι ο Μακέντα στα δεξιά του Βελλίδη και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Έπεσε σωστά ο γκολκίπερ της Λαμίας αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.

19:35

35': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:34

34': Παίρνει και κίτρινη κάρτα ο Πλιάτσικας.

19:33

Θα δει το VAR όμως ο ρέφερι και τελικά καταλογίζει σωστά πέναλτι.

19:32

33': Σουτ του Κολοβού, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Πλιάτσικα και ο Σκουλάς δίνει κόρνερ.

19:30

30': Σέντρα του Κουρμπέλη από τον άξονα, ο Μακέντα παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει εύκολα.

19:25

Συνέχεια στο παιχνίδι.

19:24

24': Ώρα για cooling break...

19:20

Γίνεται η βαθιά μπαλιά από την άμυνα, ο Διούδης κάνει κακή έξοδο στα όρια της περιοχής, ο Ρόμανιτς τον περνάει με κεφαλιά και στη συνέχεια πλασάρει στην κενή εστία για το 1-0.

19:19

20': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:18

20': Σε προσπάθεια του Δώνη μέσα στην περιοχή, ο Βύντρα βρίσκει τη μπάλα με το χέρι, αλλά ο Σκουλάς λέει «παίζετε». Αντίστοιχα και το VAR δεν του υπέδειξε πέναλτι.

19:17

18': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, δίχως αντίκρισμα.

19:16

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

19:15

16': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Σάλιακας και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

19:11

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στη Λαμία, ισορροπημένο το παιχνίδι.

19:06

6': Κερδισμένο κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:02

2': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα, γίνεται η σέντρα αλλά ο Διούδης βγαίνει και μαζεύει.

19:01

18:59

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Μάριου Λέτσου, του παιδιού της Κ17 της Λαμίας που σκοτώθηκε σε τροχαίο.

18:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Αρκετός ο κόσμος στο ΔΑΚ Λαμίας. Στις εξέδρες υπάρχουν και οπαδοί του Παναθηναϊκού.

18:52

Υπενθυμίζεται πως από φέτος όλα τα ματς θα διεξάγονται με VAR.

18:50

Στους 31 βαθμούς η θερμοκρασία στη Λαμία αυτή την ώρα.

18:49

Συγκεκριμένα, μετρούν μία ισοπαλία και μία ήττα στο πρωτάθλημα ενώ έχουν ηττηθεί και δύο φορές στο Κύπελλο.