1
22:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:53

Η κακή ΑΕΚ μένει στο 1-1 με την Κραϊόβα αλλά προκρίνεται στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ όπου θα αντιμετωπίσει την Τραμπζονσπόρ.

22:53

Λήξη του αγώνα.

22:52

90+1': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος δίνει έτοιμο γκολ στον Βέρντε ο οποίος μόνος από το ύψος του πέναλτι δεν μπορεί να νικήσει τον Πιλιατσέλι.

22:50

90': Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα.

22:46

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:42

Πιέζουν οι Ρουμάνοι, αμύνεται μαζικά η ΑΕΚ...

22:41

84': Κόρνερ για την Κραϊόβα από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:40

83': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμόες αφήνει τη θέση του στον Γαλανόπουλο.

22:38

80': Τρίτη αλλαγή για την Κραϊόβα. Έξω ο Ιβάνοφ, μέσα ο Κονσταντίν.

22:37

79': Μεγάλη ευκαιρία για την Κραϊόβα. Σέντρα Μπάνκου από τα αριστερά, κεφαλιά από τον αμαρκάριστο Φόρτες από την μικρή περιοχή, άουτ.

22:35

77': Κίτρινη κάρτα στον Μπάρκα για καθυστέρηση.

22:34

75': Ο Βαταγιέλου φεύγει στην αντεπίθεση από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ αλλά ο Μπάρκας μπλοκάρει.

22:31

73': Ευκαιρία για την Κραϊόβα. Σέντρα από τα αριστερά του Μπάνκου, ο Άτσκα πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάρκα η μπάλα.

22:30

Είναι τελικό το 2-1 στην Τραπεζούντα.

22:29

Η Τραμπζονσπόρ κάνει το 2-1 κόντρα στη Σπάρτα Πράγας στο 98' και σφραγίζει την πρόκριση στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

22:27

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

22:26

68': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

22:25

67': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι Ρουμάνοι σε χέρι του Παουλίνιο. Θα μπορούσε να το δώσει ο ρέφερι αλλά είπε «παίζετε».

22:23

63': Αλλαγή για την Κραϊόβα. Έξω ο Ρομάν, μέσα ο Φόρτες.

22:20

Σέντρα του Μπάνκου από τα αριστερά και ο Ιβάνοφ ανάμεσα στην κοιμώμενη άμυνα της ΑΕΚ με κοντινή κεφαλιά κάνει το 1-1.

22:20

63': ΓΚΟΛ για την ΚΡΑΪΟΒΑ!

22:15

58': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Σιμάο αντί Κρίστιτσιτς και Βέρντε αντί Λιβάγια.

22:14

56': Η Κραϊόβα σκοράρει όμως το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσαίντ.

22:12

55': Αλλαγή για την Κραϊόβα. Βαταγιέλου αντί Μιχάιλα.

22:11

54': Ευκαιρία για την Κραϊόβα. Γίνεται η βαθιά μπαλιά, ο Μπάνκου κερδίζει τη μάχη με τον Βράνιες, πιάνει το βολέ από το ύψος της περιοχής αλλά αστοχεί.

22:10

52': Κίτρινη κάρτα στον Ρομάν.

22:09

Η Σπάρτα Πράγας ισοφαρίζει την Τραμπζονσπόρ στο 73', 1-1 το ματς στην Τραπεζούντα.

22:08

50': Σέντρα από τα αριστερά, ο Ρομάν πιάνει την κεφαλιά, πιεζόμενος, από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά αστοχεί.

22:03

46': Έναρξη δεύτερου μέρους στο ΟΑΚΑ.

21:45

Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 της Κραϊόβα ενώ είχε και δοκάρι. Πάντως, οι παίκτες της υπέπεσαν σε πάρα πολλά λάθη και ευτυχώς δεν το πλήρωσαν...

21:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστέρηση.

21:44

45': Κίτιρνη κάρτα στον Μιχάιλα για «θέατρο».

21:39

40': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Υπέροχη κάθετη του Ζεράλδες στον Ολιβέιρα που σουτάρει από την μικρή περιοχή και δεξιά αλλά ο Πιλιατσέλι αποκρούει στην κλειστή του γωνία.

21:36

36': Κόρνερ για την Κραϊόβα από τα αριστερά, βγαίνει ο Μπάρκας και μαζεύει με διπλή προσπάθεια, κερδίζοντας και το επιθετικό φάουλ.

21:34

35': Είναι πάρα πολλά τα λάθη της ΑΕΚ στο μεσοαμυντικό κομμάτι.

21:32

33': Μεγάλη ευκαιρία για την Κραϊόβα. Ο Κρίστιτσιτς κάνει λάθος, ο Μπάρμπουτ επωφελείται και βγαίνει τετ α τετ με τον Μπάρκα, πλασάρει από το ύψος της περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

21:30

31': Γίνεται η κομπίνα στο κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Λόπες που κάνει ένα δυνατό διαγώνιο σουτ αλλά ο Πιλιατσέλι αποκρούει.

21:30

31': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

21:28

29': Από το κόρνερ, ο Βράνιες έπιασε την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο.

21:28

Γύρισμα από τα αριστερά του Λόπες, ο Ολιβέιρα πλασάρει, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και στη συνέχεια βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

21:27

28': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ!

21:26

Ο Μάνταλος αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, αδειάζει με προσποίηση άλλον έναν και με ωραίο πλασέ στέλνει στην απέναντι γωνία τη μπάλα στα δίχτυα.

21:26

26': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:23

24': Ξερό σουτ του Μάνταλου από τα 30 μέτρα, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πιλιατσέλι η μπάλα.

21:21

22': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσιτς, για δυνατό φάουλ στον Μπάρμπουτ.

21:15

Στο ματς που ενδιαφέρει την ΑΕΚ, η Τραμπζονσπόρ προηγείται με 1-0 της Σπάρτα Πράγας στο ημίχρονο.

21:10

9': Ο Λιβάγια βλέπει εκτός εστίας τον Πιλιατσέλι, επιχειρεί να τον «κρεμάσει» με μία λόμπα λίγο κάτω από το κέντρο αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:07

8': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

21:05

6': Ευκαιρία για την Κραϊόβα. Ο Μπάνκου σεντράρει από τα αριστερά, ο αφύλαχτος στο δεύτερο δοκάρι ο Μάρτιτς πλασάρει με τη μία αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία.

21:04

4': Οφσάιντ ο Μιχάιλα, ήταν ελάχιστα πιο μπροστά.

21:01

20:57

Στα επίσημα έχει πάρει τη θέση του και ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Δίπλα του ο Γιώργος Βαρδινογιάννης.

20:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:56

Υπάρχει άλλο ένα στην κεντρική θύρα του ΟΑΚΑ απέναντι από τα επίσημα κατά του ρατσισμού.

20:55

Στο πέταλο των οργανωμένων υπάρχει ένα πανό που γράφει: «Ανέστη ζεις για πάντα Αεκτζής. Original 21».

20:52

Όποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Τραμπζονσπόρ - Σπάρτα Πράγας, με το πρώτο παιχνίδι στην Τσεχία να λήγει ισόπαλο 2-2.

20:45

Το παιχνίδι είναι κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας που επιβλήθηκε στην ΑΕΚ στο περσινό ματς τον Άγιαξ για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

20:42

Μετά το υπέρ της 0-2 στο πρώτο ματς στη Ρουμανία, η Ένωση θέλει να σφραγίσει την πρόκριση στα πλέι οφ της διοργάνωσης.

20:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Ο αγώνας ρεβάνς ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Κραϊόβα, για τον γ' προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπάρκας, Παουλίνιο, Βράνιες, Σβάρνας, Λόπες, Κρίστιτσιτς, Σιμόες, Ζεράλδες, Λιβάγια, Μάνταλος, Ολιβέιρα
Αναπ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Σιμάο, Γαλανόπουλος, Βέρντε, Αλμπάνης