2
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Ο ΠΑΟΚ μένει στο 2-2 με τον Άγιαξ και πηγαίνει στις 13 Αυγούστου στην Ολλανδία για να πάρει αποτέλεσμα και να προκριθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:53

Τέλος του αγώνα.

21:51

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:50

89': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Μαρίν εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από τη γωνία της περιοχής και αριστερά, δίωχνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης, αλλά αυτό περνά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

21:49

Κακός στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, που δείχνει κουρασμένος.

21:47

86': Σουτ του Φαν Ντε Μπέεκ, έξω από την περιοχή και δεξιά, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη που πάντως έλεγχε την πορεία της μπάλας.

21:43

82': Διπλή αλλαγή για τον Άγιαξ. Νέρες αντί Ζίγιεχ και Μαρίν αντί Μαζραουί.

21:41

80': Ευκαρία για τον Άγιαξ. Φαρμακερή σέντρα του Ταλιαφίκο από τα αριστερά, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Χούντελαρ και κάνει το τακουνάκι αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:40

79': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ζαμπά, μέσα ο Στοχ.

21:36

75': Οφσάιντ ο Χούντελαρ, ήταν εκτεθειμένος.

21:34

73': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αφήνει τη θέση του στον Ντάγκλας Αουγκούστο.

21:33

72': Τρομερό διαγώνιο σουτ του Ζίγιεχ, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

21:31

70': Εκτελεί χαμηλά ο Χούντελαρ, βρίσκει στο τείχος η μπάλα και περνά κόρνερ. Αυτό εκτελείται πλασαριστά, γίνεται η σέντρα, με τον Φέλτμαν να πιάνει μία δύσκολη κεφαλιά και να αστοχεί.

21:30

69': Κερδισμένο φάουλ για τον Άγιαξ, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

21:26

65': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Λημνιού.

21:24

63': Σουτ του Τάντιτς από το ημικύκλιο, μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης/

21:22

61': Οφσάιντ ο Φαν Ντε Μπέεκ, σωστή υπόδειξη.

21:18

Ο Φαν Ντε Μπέεκ κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Βαρέλα πάει να διώξει αλλά η μπάλα χτυπά στο καλάμι του Χούντελαρ και καταλήγει στα δίχτυα. Ισοφαρίζει σε 2-2 ο Άγιαξ. Τυχερό γκολ...

21:17

57': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

21:11

50': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ! Γύρισμα του Ταλιαφίκο από τα αριστερά, ο Φαν Ντε Μπέεκ αφήνει ωραία τη μπάλα αλλά ο Ζίγιεχ μόνος από το σημείο του πέναλτι τη στέλνει, με πλασέ στη κίνηση, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

21:10

50': Ο Μπίσεσβαρ κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει εκτός περιοχής, απελπιστικά άουτ η μπάλα.

21:08

47': Οφσάιντ ο Μάτος, ήταν εμφανώς σε αντικανονική θέση.

21:06

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα.

20:49

Παρά την ψυχρολουσία του γκολ του Ζίγιεχ στο 10', οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να φέρουν... τούμπα το ματς με γκολ των Άκπομ (32') και Μάτος (39').

20:48

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Άγιαξ 2-1.

20:46

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:45

45': Οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ, σωστό.

20:43

43': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζαμπά «αδειάζει» με απίστευτη ντρίμπλα τον Σουρς στη γωνία της περιοχής και αριστερά, πασάρει στον Πέλκα που σουτάρει άουτ από πλεονεκτική θέση.

20:42

40': Ο Πέλκας κάνει το γύρισμα αλλά ο Ελ Καντουρί δεν καταφέρενι την τελευταία στιγμή να σκοράρει καθώς ο Μπλιντ έδιωξε σωτήρια με προβολή.

20:39

Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Μάτος νικά στον αέρα τον Φέλτμαν και με καρφωτή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. 2-1 ο ΠΑΟΚ.

20:39

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:37

37': Κίτρινη κάρτα στον Μαζραουί.

20:33

33': Αναγκαστική αλλαγή για τον Άγιαξ. Ο τραυματίας Ντόλμπεργκ αφήνει τη θέση του στον Χούντελαρ.

20:32

Ο Μπίσεσβαρ κουβαλάει τη μπάλα, πασάρει αριστερά στον Γιαννούλη ο οποίος κάνει συρτό γύρισμα στον Άκπομ και εκείνος με πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι γράφει το 1-1.

20:32

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:30

Συνεχίζεται το ματς, μετά από περίπου 2 λεπτά.

20:29

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:28

28': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.

20:27

Στο 73% η κατοχή υπέρ του Άγιαξ!

20:22

Το γκολ του Άγιαξ χρεώθηκε στον Ζίγιεχ καθώς η μπάλα στο φάουλ που εκτέλεσε είχε πορεία προς την εστία.

20:19

18': Κόρνερ για τον Άγιαξ, με τη μπάλα να φτάνει στον Τάντιτς που σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά αστοχεί.

20:18

18': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Ζίγεχ σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Βαρέλα και αλλάζει πορεία αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει ενστικτωδώς.

20:18

18': Εκτελεί απευθείας το φόουλ ο Γιαννούλης, αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

20:17

17': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ ελάχιστα έξω από την περιοχή και δεξιά από το ημικύκλιο.

20:12

12': Σουτ του Μπίσεσβαρ από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Ονάνα.

20:10

Ο Ζίγιεχ εκτελεί με φάλτσα, ο Γιαννούλης βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι και τη στέλνει στα δίχτυα του Πασχαλάκη. Αυτογκόλ και... 0-1.

20:10

10': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

20:09

9': Κερδισμένο φάουλ για τον Άγιαξ από τα δεξιά, κοντά στη γραμμή της περιοχής.

20:05

Κυκλοφορούν τη μπάλα οι παίκτες του Άγιαξ στα πρώτα λεπτά.

20:01

1': Έναρξη αγώνα.

19:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:51

Δέκα λεπτά πριν από την έναρξη της αναμέτρησης και η Τούμπα είναι κατάμεστη.

19:47

Αντιθέτως, αν δεν προκριθούν θα αγωνιστούν στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ με ένα εκ των Σλόβαν Μπρατισλάβας ή Ντάνταλκ.

19:46

Αν τα καταφέρουν, τότε θα αντιμετωπίσουν το νικητή του ζευγαριού ΑΠΟΕΛ - Καραμπάγκ για μία θέση στους χρυσοφόρους ομίλους.

19:43

Οι νταμπλούχοι Ελλάδος υποδέχονται τον «Αίαντα» και θέλουν να κάνουν την υπέρβαση προκειμένου να βάλουν τις βάσεις για πρόκριση στα πλέι οφ της διοργάνωσης.

19:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η πρώτη «μάχη» του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ, για τον γ' προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Γιαννούλης, Κρέσπο, Βαρέλα, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ
Αναπ: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι, Λημνιός, Μίσιτς, Ντάγκλας Αουγκούστο, Στοχ