Η ΑΕΚ κερδίζει φιλικά με 1-0 τη Γκόρνικ δείχνοντας καλά δείγματα γραφής.

19:52

Λήξη του αγώνα.

19:49

88': Μέσα ξανά ο Κρίστιτσιτς, έξω ο Μπότος.

19:49

88': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιμένεθ από καλή θέση, άουτ.

19:48

85': Μέσα ξανά ο Παουλίνιο, εκτός ο Σταμούλης.

19:45

85': Κρατάει μπάλα η ΑΕΚ.

19:42

80': Αλλαγή για τη Γκόρνικ.

19:37

75': Έχει αρχίσει να πέφτει ο ρυθμός του φιλικού...

19:33

71': Σαρδέλης αντί Μάνταλου για την ΑΕΚ.

19:28

67': Νέα αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπάρκας παίρνει τη θέση του Τσιντώτα.

19:27

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μπότος αντί Σαμπανάτζοβιτς.

19:25

64': Ευκαιρία για τη Γκόρνικ. Λάθος του Σιμάο, που πήγε να ντριμπλάρει στα όρια της περιοχής της ΑΕΚ, ο Ανγκούλο επωφελείται και κάνει το διαγώνιο σουτ, μόλις άουτ.

19:20

60': Αλλαγή για την Γκόρνικ. Κρόβτσικ αντί Ζάπολνικ.

19:18

56': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Σταμούλης κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Λιβάγια πιάνει το σουτ πέφτοντας, λίγο έξω.

19:17

56': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΓΚΟΡΝΙΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χιμένεθ πιάνει το μονοκόμματο σουτ αλλά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

19:15

Ευκαιρία για τη Γκόρνικ. Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Σέκουλιτς στο δεύτερο δοκάρι, λίγο άουτ.

19:14

53': Κόρνερ για τη Γκόρνικ από τα δεξιά.

19:14

Ο Κλωναρίδης ανοίγει ωραία από τον άξονα στον Λιβάγια που πατάει περιοχή και με ωραίο τελείωμα γράφει το 1-0.

19:13

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:11

51': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:07

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

19:07

Αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα οι Σιμόες, Σιμάο, Λιβάγια, Σταμούλης, Σβάρνας, έξω οι Γαλανόπουλος, Κρίστισιτς, Βράνιες, Ντέλετιτς, Παουλίνιο.

18:49

Ισορροπημένο και μέτριο παιχνίδι με πολλά λάθη. Είναι νωρίς και είναι φυσιολογικά για την ΑΕΚ, που δε αυτό το 45λεπτο τηρουμένων των αναλογιών δεν ήταν κακή.

18:48

Κοιτάει το ρολόι του ο ρέφερι και στο λεπτό σφυρίζει τη λήξη του α' ημιχρόνου, στο 0-0.

18:47

Συμπληρώθηκαν τα 45', καθυστερήσεις πλέον...

18:42

40': Ευκαιρία για τους Πολωνούς. Πάσα στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Ανγκούλο μόνος μέσα στην περιοχή και αριστερά, σουτ από θέση τετ α τετ, άουτ.

18:37

35': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Τερματοφύλακας περνά ο Τσιντώτας στη θέση του Αθανασιάδη.

18:35

33': Κόρνερ για τους Πολωνούς με τον Γιάνζα, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης,

18:33

31': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ και αυτή αναγκαστική. Ο Σαμπανάτζοβιτς αντί του Ζεράλδες.

18:32

30': Ενοχλήσεις και ο Ζεράλδες... Κατευθείαν στα αποδυτήρια τον στέλνει ο Καρντόσο. Δεν θέλει κανένα ρίσκο ο κόουτς της ΑΕΚ.

18:32

30': Οφσάιντ ο Ανγκούλο, που διαμαρτύρεται...

18:29

27': Κίτρινη στον Βισνιέβσκι.

18:28

26': Νέο κόρνερ για την Γκόρνικ με τον Γιάνζα, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

18:27

25': Κόρνερ για τους Πολωνούς, ο Γιάνζα στην εκτέλεση, ανεκεμτάλλευτο και αυτό..

18:27

25': Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή της ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης στη θέση του τραυματία Γιακουμάκη.

18:25

23': Μικρή διακοπή στο ματς. Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Γιακουμάκης, που δεν θα συνεχίσει το φιλικό για καλό και για κακό...

18:22

Να σημειώσουμε ότι ο Ίγκορ Ανγκούλο είναι γνωστός στην Ελλάδα από την παρουσία του στη Σούπερ Λίγκα το 2014-15 με τη φανέλα του Απόλλωνα Σμύρνης στη Β' Εθνική, ενώ την επόμενη σεζόν αγωνίστηκε στον Πλατανιά.

18:19

17': Ατομική ενέργεια Ανγκούλο από τα αριστερά και σουτ λίγο έξω από την περιοχή, άουτ.

18:17

15': Κόρνερ με τον Γιάνζα για την Γκόρνικ, διώχνουν εύκολα οι "κιτρινόμαυροι".

18:14

12': Οφσάιντ αυτή τη φορά ο Χιμένεθ για τους Πολωνούς.

18:13

11': Οφσάιντ ο Ανγκούλο. Σωστό.

18:13

Πρώτη τελική για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος αφήνει σε Γιακουμάκη, σουτ από θέση έξω αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Χούντι.

18:05

4': Κόρνερ για την Γκόρνικ με τον Ζάπολνικ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

18:02

1': Έναρξη αναμέτρησης.

17:58

Στις εξέδρες και δέκα ηρωικοί φίλοι της ΑΕΚ, που κάνουν αισθητή την παρουσία τους με τα τραγούδια τους, τα πανό και το τύμπανο που έχουν για τους "κιτρινόμαυρους"!

17:56

Καλησπέρα σας, μαζί θα δούμε την εξέλιξη του πρώτου φιλικού προετοιμασίας της ΑΕΚ στο Κίελτσε της Πολωνίας κόντρα στην Γκόρνικ Ζάμπρζε, που πέρσι τερμάτισε στην 11η θέση της Α' Εθνικής της χώρας, που φιλοξενεί την Ένωση.