1
20:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:51

Ο Ολυμπιακός αναδεικνύεται ισόπαλος 1-1 με την Πογκόν στο πρώτο του φιλικό στην Πολωνία.

20:50

Τέλος στο ματς.

20:48

Μπήκαμε στο 90'...

20:47

89': Ευκαιρία για την Πογκόν. Ο Μπενέντιτσακ κερδίζει τη μάχη στον αέρα αλλά η κεφαλιά του καταλήγει μόλις άουτ.

20:44

86': Κόρνερ για την Πογκόν από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

20:41

83': Εκτέλεση κόρνερ του Μπρούνο από τα δεξιά, έπειτα από καραμπόλα η μπάλα φτάνει στον Βούκοβιτς που σουτάρει άουτ.

20:39

81': Αλλαγή για την Πογκόν. Μπενέντιτσακ αντί Μπαρτκόφσκι.

20:38

80': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γιάννης Μασούρας κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Ντουρμισάι εκτελεί με τη μία αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

20:37

Πολύ καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός, πατάει με σχετική ευκολία την αντίπαλη περιοχή.

20:34

76': Εκτέλεση κόρνερ του Μπρούνο από τα δεξιά, σουτ στη κίνηση του Γκερέρο πάνω από τα δοκάρια.

20:31

74': Κίτιρνη κάρτα στον Ντουρμισάι.

20:31

73': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:28

Συνεχίζεται εκ νέου το παιχνίδι.

20:27

70': Ώρα για cool break...

20:25

67': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Γκιλιέρμε, μέσα ο Σουρλής.

20:23

Φαλτσαριστό σουτ του Γιάννη Μασούρα έξω από την περιοχή και δεξιά και... 1-1.

20:23

65': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:22

64': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:20

62': Αλλάζει όλη την ενδεκάδα ο προπονητής της Πογκόν. Μπήκαν οι Μπούρστιν, Βεντριχόφσκι, Παβλόφσκι, Σμολίνσκι, Ματίνια, Χόστικα, Κοζλόφσκι, Λασίτσκι, Λιστκόφσκι, Μπενιαμίνα, Μπαρτκόφσκι.

20:19

61': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Μαρτίνης, κεφαλιά του Ντουρμισάι αρκετά έξω.

20:16

58': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Βούκοβιτς πάνω από την εστία.

20:12

54': Ευκαιρία για την Πογκόν, με την κεφαλιά του Ντρίγκας να καταλήγει λίγο άουτ.

20:07

Αρκετές αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Στον αγωνιστικό χώρο Ποντένσε, Ντουρμισάι, Γκερέρο, Τοροσίδης, Βούκοβιτς και Μαρτίνης αντί των Βαλμπουενά, Σολδάνο, Κάιπερς, Αβραάμ, Μπα και Τσιμίκα αντίστοιχα.

20:05

47': Ευκαιρία για την Πογκόν. Σέντρα του Νούνες από τα αριστερά, κεφαλιά του Φράντζακ στο δεύτερο δοκάρι, λίγο άουτ.

20:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

19:52

Η Πογκόν προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού χάρις στο γκολ του Γκουαροτσένα στο 19'.

19:51

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

19:49

45+2': Ο Κότσουλι εκτελεί ένα φάουλ έξω από την περιοχή και αρκετά δεξιά, πάνω από την εστία του Τζολάκη.

19:44

42': Οφσάιντ ο Στετς.

19:40

Προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες στον αρχηγό της Πογκόν και το παιχνίδι συνεχίζεται.

19:39

38': Σταμάτησε το ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Ντρίγκας.

19:37

35': Χαμηλό σουτ του Κότσουλι έξω από την περιοχή και δεξιά, πέφτει και μαζεύει ο Τζολάκης.

19:34

32': Κίτρινη κάρτα στον Ζεχ.

19:31

29': Εκτελεί το κόρνερ ο Τσιμίκας, ο Μπα πηδάει ψηλά και πιάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

19:31

29': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά.

19:30

28': Άρχισε και πάλι το ματς.

19:27

26': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:21

Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά με πάσα, έγινε η σέντρα από τον Κότσουλι και ο Γκουαροτσένα ολομόναχος με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας νίκησε τον Τζολάκη για το 0-1.

19:20

19': ΓΚΟΛ για την ΠΟΓΚΟΝ!

19:17

16': Ο Σολδάνο βρίσκει με ωραία μπαλία τον Γιάννη Μασόυρα που πιάνει ένα δυνατό σουτ από πλάγια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

19:15

11': Πιέζουν ψηλά την Πογκόν οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς.

19:10

8': Νέο κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο Ολυμπιακός, κεφαλιά του Μπα προς στο δεύτερο δοκάρι όπου καραδοκούσε ο Κάιπερς αλλά οι Πολωνοί απομακρύνουν.

19:06

4': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, δεν αποφέρει κάτι.

19:05

3': Ευκαιρία για την Πογκόν. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Ζεχ πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:02

18:58

Η Πογκόν τερμάτισε πέρσι στην έβδομη θέση του πολωνικού πρωταθλήματος.

18:54

Είχε προηγηθεί το φιλικό με τη Βιτορούλ στο γήπεδο της Καλλιθέας, με την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς να επικρατεί με 3-2.

18:50

Πρόκειται για το πρώτο τεστ των «ερυθρολεύκων» επί πολωνικού εδάφους, όπου πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους.

18:43

Καλησπέρα σας, σε περίπου 20 λεπτά ξεκινάει το φιλικό του Ολυμπιακού με τον Πόγκον Στσέτσιν.