0
23:37

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας στο a-sports.gr. Καλό σας βράδυ.

23:36

Η Ολλανδία ανέβασε την απόδοσή της στο β' ημίχρονο, όμως η Πορτογαλίας βρήκε το γκολ με τον Γκέδες και έφτασε στην επικράτηση.

23:34

Τέλος του αγώνα. Η Πορτογαλία ήταν καλύτερη και δίκαια έφτασε στη νίκη και στο τρόπαιο.

23:33

90+3': Ο Νέβες στη θέση του Καρβάλιο.

23:32

90+2': Κίτρινη στον Φαν Ντάικ.

23:32

90+2': Σέντρα του Μπλιντ, βγαίνει ο Πατρίσιο και μαζεύει την μπάλα.

23:31

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Λουκ Ντε Γιονγκ.

23:31

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:30

90': Σουτ του Μουτίνιο άουτ.

23:29

89': Ο Ρονάλντο εκτελεί φάουλ απευθείας από μακριά και διαγώνια αριστερά με το δεξί η μπάλα καταλήγει άουτ.

23:28

88': Κίτρινη κάρτα στον Ντάμφρις.

23:26

86': Σουτ του Σεμέδο από θέση μέσα δεξιά μπλοκάρει ο Σίλεσεν.

23:24

83': Σέντρα του Μπλιντ από αριστερά κεφαλιά του Λουκ Ντε Γιονγκ, η μπάλα περνάει άουτ.

23:23

82': Ο Πατρίσιο αποκρούει σε κόρνερ την προβολή του Ντε Μπέεκ. Το εκτελεί ο Μπλιντ, πρώτη κεφαλιά Φαν Ντάικ, διώχνει ο Ντίας.

23:22

81': Ο Λουκ Ντε Γιονγκ αντί του Ντε Ρουν για την Ολλανδία.

23:21

81': Ο Μουτίνιο στη θέση του Φερνάντες για την Πορτογαλία.

23:20

80': Σουτ του Φερνάντες έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Σίλεσεν.

23:19

79': Σουτ του Ντε Ρουν έξω από την περιοχή η μπάλα περνάει πάνω από την εστία.

23:15

75': Ο Ράφα Σίλβα στην θέση του Γκέδες για την Πορτογαλία.

23:13

Η Ολλανδία έχει ανεβάσει τις γραμμές της.

23:09

69': Οφσάιντ ο Ντεπάι.

23:06

66': Οφσάιντ ο Ρονάλντο.

23:06

66': Σέντρα του Ντάμφρις από δεξιά, κεφαλιά καρφωτή του Ντεπάι, αποκρούει δύσκολα ο Πατρίσιο και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει.

23:05

65': Κόρνερ από αριστερά για την Ολλανδία. Το εκτελεί ο Μπλιντ, διώχνει ο Καρβάλιο.

23:01

Ο Μπερνάντο Σίλβα από αριστερά κόβει την μπάλα έξω, κοντρόλ και σουτ με το δεξί του Γκέδες από το ύψος της περιοχής, η μπάλα "τρυπάει" τον Σίλεσεν και 1-0 για την Πορτογαλία.

23:01

60': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

23:01

60': Ο Φαν Ντε Μπέεκ στη θέση του Μπεργκβάιν.

22:57

57': Ο Ντεπάι κερδίζει την μπάλα από τον Φόντε, παρέμβαση του Ντίας, απόκρουση του Πατρίσιο στη δεξιά γωνία του και κόρνερ. Το εκτελεί ο Μπλιντ, διώχνει με γροθιές ο Πατρίσιο.

22:55

55': Νέο κόρνερ από αριστερά για την Πορτογαλία. Εκετελείται με πάσα, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:54

54': Νέο κόρνερ για την Πορτογαλία από δεξιά. Το εκτελεί ο Μπερνέντο Σίλβα, διώχνει ο Φαν Ντάικ.

22:53

53' Κόρνερ από αριστερά για την Πορτογαλία. Το εκτελεί ο Μπρούνο Φερνάντες. Σε νέο κόρνερ διώχνει ο Ντε Ρουν. Εκτελείται με πάσα, σέντρα του Φερνάντες, ο Σίλεσεν μαζεύει την μπάλα, μετά από... περιπέτεια και παρεμβολή του Ρονάλντο.

22:52

52': Σέντρα του Ντεπάι μπλοκάρει ο Ρουί Πατρίσιο.

22:50

50': Οφσάιντ ο Βαϊνάλντουμ. Σωστή υπόδειξη.

22:46

46': Ο Πρόμες στη θέση του Μπάμπελ για την Ολλανδία.

22:46

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

22:31

Τέλος α' ημιχρόνου. Καλύτερη η Πορτογαλία, όμως η Ολλανδία έχει αμυντική συνοχή.

22:30

45': Κόρνερ από δεξιά για την Πορτογαλία. Το ίδιο κόλπο κάνουν οι Πορτογάλοι το εκτελούν με πάσα, σέντρα του Μπρούνο Φερνάντες, κεφαλιά του Φόντε άουτ η μπάλα.

22:29

44': Κόρνερ από αριστερά για την Ολλανδία. Το εκτελεί ο Μπλιντ, διώχνει ο Ντανίλο.

22:26

41': Περνάει δύο αντιπάλους ο Ρονάλντο από αριστερά και συγκλίνοντας σουτάρει από την γωνία της μεγάλης περιοχής, αλλά μπλοκάρει ο Σίλεσεν.

22:23

38': Φαλτσαριστό δεξί σουτ από τον Μπρούνο Φερνάντες έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

22:21

36': Σουτ από θέση μέσα δεξιά του Μπρούνο Φερνάντες η μπάλα κόρνερ. Το εκτελούν με πάσα οι Πορτογάλοι, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.