24:01

24:01

Μία ακόμη φοβερή ανατροπή στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ!

24:01

Ήταν καταπληκτική η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο στο β' ημίχρονο και δικαιώθηκε στο φινάλε με το τρίτο γκολ του Λούκας Μόουρα στο παιχνίδι.

23:59

Ιστορική πρόκριση για την Τότεναμ, για πρώτη φορά θα παίξει στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Θα αντιμετωπίσει τη Λίβερπουλ σε αγγλικό εμφύλιο.

23:59

90'+8: Λήξη του αγώνα, 2-3.

23:57

Ο Λούκας Μόουρα παίρνει την ασίστ του Άλι και με σουτ εντός περιοχής φτάνει στο χατ τρικ, η Τότεναμ στον τελικό! 2-3.

23:56

90'+6: ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:56

90'+5: Κίτρινη στον Ονανά για καθυστερήσεις.

23:55

90'+4: Εκτελεί ο Έρικσεν, άστοχη η κεφαλιά του Γιορέντε.

23:55

90'+4: Κόρνερ κερδίζει ο Έρικσεν για την Τότεναμ.

23:54

90'+3: Ο Ζιγέχ σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, ο Γιορίς αποκρούει και ακολουθεί άστοχο σουτ του Τάντιτς.

23:52

90'+1: Κόρνερ για τον Άγιαξ από τα πόδια του Αλντερβάιρελντ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:51

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:50

90': Τρίτη αλλαγή για τον Άγιαξ, Μαγκαλάν αντί Φαν Ντε Μπεκ.

23:48

87': Σουτ του Σον από πλάγια αριστερά και η μπάλα άουτ, έχοντας ίσως βρει και στο οριζόντιο δοκάρι.

23:47

87': ΔΟΚΑΡΙ για την ΤΟΤΕΝΑΜ! Ο Έρικσεν εκτελεί από δεξιά, κεφαλιά του Βερτόνγκεν, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με τη συνδρομή και του Ονανά.

23:47

86': Σουτ του Σον, κόντρα στον Ταλιαφίκο και κόρνερ για την Τότεναμ.

23:43

82': Ντέιβις αντί Ρόουζ, τρίτη αλλαγή για την Τότεναμ.

23:42

81': Λαμέλα αντί Τρίπιερ, δεύτερη αλλαγή για την Τότεναμ.

23:40

79': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΓΙΑΞ! Συρτό σουτ του Ζιγέχ λίγο έξω από την περιοχή, στο αριστερό δοκάρι η μπάλα.

23:38

77': Κίτρινη στον Ζιγέχ για φάουλ στον Ρόουζ.

23:37

76': Κίτρινη στον Ρόουζ, που κάνει φάουλ με το χέρι, εκνευρίζεται και χτυπά την μπάλα με δύναμη με τα χέρια.

23:35

75': Απίθανη εμφάνιση κάνει η Τότεναμ στο β' ημίχρονο...

23:35

74': Εκτελεί ο Τρίπιερ από δεξιά, πιάνει την κεφαλιά ο Αλντερβάιρελντ, άουτ.

23:34

73': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα πόδια του Ντε Λιχτ.

23:32

71': Από την εκτέλεση του Ζιγέχ η μπάλα φτάνει με τα πολλά στον Ντε Λιχτ, που κάνει επικίνδυνη σέντρα από δεξιά της περιοχής, δύσκολη η επέμβαση του Γιορίς.

23:31

70': Κόρνερ για τον Άγιαξ παραχωρεί ο Τρίπιερ.

23:28

67': Σινγκράβεν αντί Ντόλμπεργκ, δεύτερη αλλαγή για τον Άγιαξ.

23:27

66': Ο Τρίπιερ σεντράρει από δεξιά, κόντρα στον Τάντιτς και κόρνερ για την Τότεναμ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:26

65': Κεφαλιά του Γιορέντε μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Τρίπιερ, άουτ.

23:25

64': Σουτ του Λούκας Μόουρα, κοντράρει η μπάλα στον Ντε Λιχτ και κόρνερ για την Τότεναμ.

23:24

63': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Συρτή σέντρα του Τάντιτς από αριστερά, σουτ στην κίνηση του Ζιγέχ εντός περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

23:23

62': Δυνατό σουτ του Μπλιντ λίγο έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

23:22

62': Μακρινό σουτ του Γιορέντε, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:21

61': Φέλτμαν αντί Σένε, πρώτη αλλαγή για τον Άγιαξ.

23:20

Ο Τρίπιερ πασάρει από δεξιά, εξ επαφής ο Ονανά κάνει φανταστική απόκρουση στο πλασέ του Γιορέντε, αλλά εν συνεχεία μπερδεύεται με τον Σένε, ο Λούκας Μόουρα παίρνει την μπάλα και πλασάρει εύστοχα για το 2-2.

23:19

59': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:17

Στην αντεπίθεση Λούκας Μόουρα και Άλι συνδυάζονται, ο πρώτος με κοντινό πλασέ μειώνει σε 2-1.

23:16

55': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:15

54': Κεφαλιά του Γιορέντε μετά την εκτέλεση του Τρίπιερ, άουτ.

23:14

53': Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ, εξαιρετική πάσα του Έρικσεν στον Άλι, που πλασάρει από δεξιά της περιοχής, διώχνει υπέροχα σε κόρνερ ο Ονανά.

23:13

52': Νέο κόρνερ για την Τότεναμ, κακή και πάλι η εκτέλεση του Έρικσεν.

23:11

50': Κίτρινη στον Ντόλμπεργκ για φάουλ στον Ρόουζ.

23:07

46': Κόρνερ παραχωρεί ο Ντε Λιχτ για την Τότεναμ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Έρικσεν.

23:06

46': Γιορέντε αντί Γουανιάμα, πρώτη αλλαγή για την Τότεναμ.

23:06

22:49

Ο Άγιαξ έχει ουσιαστικά «κλειδώσει» την πρόκριση στον τελικό, όντας καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος και αποτελεσματικός στο πρώτο μισό του αγώνα.

22:49

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου.

22:47

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:45

44': Κόρνερ παραχωρεί ο Γουανιάμα για τον Άγιαξ, εκτελείται πλασαριστά από Σένε και Ζιγέχ, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό.