0
17:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:50

Ο ΠΑΟΚ μένει στο 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θ. Κολοκοτρώνης» αλλά προκρίνεται στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος για τρίτη σερί χρονιά.

17:50

Τέλος του αγώνα.

17:47

90+1': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ πασάρει στον Ολιβέιρα, που σουτάρει με τη μία από το σημείο του πέναλτι, ψηλά άουτ.

17:46

90': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

17:46

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:42

87': Εκτελεί απευθείας ο Φερνάντεθ, πάνω στο τείχος.

17:41

86': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα Τρίπολης, 4-5 μέτρα έξω από το ημικύκλιο, και κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον.

17:40

85': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνεται η μπάλα.

17:36

80': Σέντρα του Άνχελ Μαρτίνεθ από τα αριστερά, κεφαλιά του Δουβίκα από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

17:35

79': Μακρινό σουτ με φάλτσα του Μπελόκ, στα χέρια του Πασχαλάκη.

17:32

77': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου. Έξω ο Άκπομ, μέσα ο Σφιντέρσκι.

17:32

76': Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα.

17:29

74': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Τσιλιανίδης, μέσα ο Αραβίδης.

17:27

72': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κρέσπο πετάει τη μπάλα δεξιά, ο Λημνιός κοντρολάρει και πλασάρει αλλά ο Παπαδόπουλος, που βγήκε έγκαιρα, του βάζει «στοπ».

17:22

66': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Τσιλιανίδη από τα δεξιά, αποκρούει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης, το οποίο δεν αποφέρει κάτι.

17:20

64': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μπελόκ αντί Τασουλή.

17:18

62': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ζαμπά, μέσα ο Πέλκας.

17:17

62': Φαλτσαριστό σουτ του Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή και δεξιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:17

61': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, δεν απόφέρει κα΄τι.

17:11

54': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:08

53': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ολιβέιρα αντί Μίσιτς.

17:05

49': Ο Τσιλιανίδης αποφεύγει τον Κρέσπο και σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, αποκρούει εντυπωσιακά ο Πασχαλάκης.

17:03

47': Ο Τσιλιανίδης κλέβει από τον Ίνγκασον στα όρια της μεγάλης περιοχής και σκοράρει. Ακυρώνει το γκολ για φάουλ στον στόπερ του ΠΑΟΚ ο Ευαγγέλου. Δεν υπήρξε απολύτως καμία παράβαση, ήταν καθαρό το γκολ.

17:01

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

16:46

Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΟΚ στο 0-0.

16:46

16:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

16:44

45': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:43

43': Σέντρα του Τσιλιανίδη από τα δεξιά και ο Βρρέλα στην προσπάθειά του να κοντρολάρει τη μπάλα τη βρίσκει με το χέρι. Υπάρχει πέναλτι, «παίζετε» λέει ο Ευαγγέλου.

16:42

42': Φαλτσαριστό σουτ του Ζαμά μέσα από την περιοχή και δεξιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

16:37

41': Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Δουβίκας παίρνει τη θέση του Βλάχου, που αντιμετωπίζει πρόβλημα στον τετρακέφαλο.

16:37

37': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

16:34

35': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Φερνάντεθ στρώνει στον Τασουλή που εκτελεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη.

16:32

Πολλά τα λάθη και από τις δύο πλευρές.

16:28

28': Σέντρα του Μουνάφο από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει σταθερά ο Πασχαλάκης.

16:22

22': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

16:20

20': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Άνχελ Μαρτίνεθ πιάνει κάτι σαν κεφαλιά αλλά ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

16:15

17': Ο Ζαμπά πασάρει κάθετα στον Κάνιας, που από δύσκολη γωνία και αριστερά πλασάρει πάνω από τα δοκάρια.

16:10

Έχουν την κατοχή της μπάλας οι Αρκάδες στα πρώτα 10 λεπτά.

16:06

6': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Λάθος απομάκρυνση του Πασχαλάκη πάνω στον Κώτσιρα, που πιάνει ένα βολέ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ, έχοντας προλάβει να γυρίσει στο τέρμα του, αποκρούει σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:01

2': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:01

15:58

Στις εξέδρες του γηπέδου υπάρχουν και οπαδοι του ΠΑΟΚ που έχουν ξεκινήσει ήδη το τραγούδι.

15:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:55

Στους 21 βαθμούς η θερμοκρασία στη συννεφιασμένηΤρίπολη.

15:48

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι το φαβορί για πρόκριση στον τελικό μετά το υπέρ του 2-0 στο πρώτο ματς της Τούμπας χάρις σε δύο γκολ του Μάτος.

15:42

Καλησπέρα σας, ο αγώνας ρεβάνς μεταξύ Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΟΚ, για τους «4» του Κυπέλλου Ελλάδος, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Βλάχος, Άνχελ Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Βαλιέντε, Τασουλής, Φερνάντεθ, Κώτσιρας,Τσιλιανίδης
Αναπ: Αθανασιάδης, Μπελόκ, Ρόλε, Χριστόπουλος, Γλέζος, Αραβίδης και Δουβίκας
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Άκπομ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Λύρατζης, Γιαννούλης, Κάνιας, Πέλκας, Ολιβέιρα και Σφιντέρσκι.
Ρέφερι: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)