-
2
23:56

23:54

Η Σίτι κερδίζει 2-0 τη Γιουνάιτεντ, με 89 βαθμούς προσπερνά τη Λίβερπουλ και όλα δείχνουν ότι θα κατακτήσει το 2ο συνεχόμενο πρωτάθλημα στην Πρέμιερ Λιγκ τρεις «στροφές» πριν το φινάλε. Πολύ δύσκολο για τη Γιουνάιτεντ να βγει στο Τσάμπιονς Λιγκ, με 64 βαθμούς παραμένει 6η στην κατάταξη.

23:53

90'+5: Λήξη αγώνα, 0-2.

23:49

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:47

89': Διπλή αλλαγή για τη Σίτι, Γκαμπριέλ Ζεζούς αντί Αγκουέρο, Ντανίλο αντί Γκουντογκάν.

23:47

89': Κίτρινη στον Σο για φάουλ στον Γκουντογκάν.

23:41

83': Σάντσες αντί Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ αντί Νταρμιάν, διπλή αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ.

23:35

77': Πλασέ του Λουκάκου στην κίνηση εντός περιοχής, πολύ κακό...

23:33

75': Σουτ του Λουκάκου από πλάγια δεξιά, διώχνει ο Έντερσον και κοντράρει η μπάλα στον Λίνγκαρντ, για να καταλήξει άουτ.

23:30

72': Λουκάκου αντί Περέιρα, πρώτη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ.

23:30

72': Σουτ του Περέιρα εκτός περιοχής, άουτ.

23:24

Στην αντεπίθεση ο Στέρλινγκ βρίσκει εντελώς αφύλακτο τον Σανέ που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, με το πόδι προσπαθεί να διώξει ο Ντε Χέα, αλλά δεν μπορεί να αποσοβήσει το 0-2. Kακή αντίδραση από τον Ισπανό γκολκίπερ και στα δύο γκολ των «πολιτών».

23:24

66': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:22

64': Εκτελεί ο Πογκμπά, στο τείχος σταματά η μπάλα.

23:21

62': Κερδίζει φάουλ ο Πογκμπά σε πολύ καλό σημείο για τη Γιουνάιτεντ.

23:15

56': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Μετά από λάθος στην άμυνα της Σίτι ο Ράσφορντ γυρίζει από δεξιά, αλλά ο Λίνγκαρντ δεν μπορεί, όντας αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι, να βρει την μπάλα και να την σπρώξει στα δίχτυα.

23:14

56': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΣΙΤΙ! Σανέ και Νταβίντ Σίλβα συνδυάζονται υπέροχα, η μπάλα καταλήγει στον Αγκουέρο, που σουτάρει εντός περιοχής και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

23:12

Ο Μπερνάρντο Σίλβα μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει και νικά τον Ντε Χέα στην κλειστή του γωνία, 0-1.

23:12

54': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:09

51': Πρώτη αλλαγή για τη Σίτι, ο Σανέ αντικαθιστά τον Φερναντίνιο που αποχωρεί τραυματίας.

23:05

47': Κόρνερ κερδίζει ο Γιανγκ για τη Γιουνάιτεντ, εκτελεί ο ίδιος, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό.

23:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.