Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:53

Η νύχτα έχει γίνει μέρα στην Τούμπα, από τους πυρσούς που έχουν ανάψει οι οπαδοί του «Δικεφάλου του Βορρά».

20:53

Ο ΠΑΟΚ συντρίβει με 5-0 τον Λεβαδειακό και κατακτά το πρωτάθλημα μετά από 34 χρόνια.

20:52

Λήξη του αγώνα

20:51

Τραβιέται στην άκρη ο Βιεϊρίνια περιμένοντας το τελευταίο σφύριγμα. Δακρυσμένος ο αρχηγός του ΠΑΟΚ.

20:50

20:49

90+1': Απίστευτη στιγμή στην Τούμπα! Ο τραυματίας Βιεϊρίνια περνάει ως αλλαγή στη θέση του Πέλκα για να καταγραφεί η συμμετοχή του στο φύλλο αγώνα στην ιστορική αυτή βραδιά! Αποθέωση για τον Πορτογάλο.

20:44

86': Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Όμο αντί Καραχάλιου.

20:40

Γύρισμα του Ζαμπά από τα δεξιά, αφήνει τη μπάλα ο Πέλκας και ο Σφιντέρσκι από κοντά κάνει το 5-0.

20:40

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:38

80': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

20:37

79': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βαρέλα αφήνει τη θέση του στον Μαλεζά.

20:33

74': Μακρινό και δυνατό σουτ του Στανόγεβιτς, πέφτει και διώχνει ο Πασχαλάκης.

20:28

70': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ζαμπά αντί Μάτος.

20:27

67': Δεύτερη αλλαγή για τους Βοιωτούς, με τον Ζησόπουλο να αντικαθιστά τον Μητρόπουλο.

20:26

66': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στανόγεβιτς στη θέση του Χατζηλάμπρου.

20:24

65': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετική κάθετη στον Μάτος που εκτελεί από διαγώνια θέση και δεξιά αλλά ο Μπάγιτς αποκρούει.

20:21

Έπρεπε να ακυρωθεί το γκολ, όμως, καθώς ο Σφιντέρσκι όντας εκτεθειμένος έκανε κίνηση προς τη μπάλα.

20:19

Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά από τον Βαρέλα, δεύτερη από τον Σάκχοφ και... 4-0.

20:19

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:17

59': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:15

«Σήκωσέ το το γαμ.....», φωνάζει ο κόσμος του ΠΑΟΚ.

20:12

Εκτελεί το κόρνερ ο Πέλκας, ο Βαρέλα πιάνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού και σκοράρει για το 3-0.

20:12

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:11

52': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά ο Λιάγκας.

20:09

50': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βαρέλα προωθείται, πασάρει στον Πέλκα που πλασάρει στην κίνηση αλλά ο Μπάγιτς του λέει «όχι».

20:04

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

19:46

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-0 του Λεβαδειακού, έχοντας και χαμένο πέναλτι.

19:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

19:45

45+1': Εκτελεί με το αριστερό ο Ολιβέιρα από το ύψος της περιοχής, άουτ.

19:44

19:40

40': Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

19:38

39': Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σαβαντογκό.

19:32

31': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από εκτέλεση κόρνερ του Πέλκα από τα δεξιά, ο Βαρέλα πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει σστην πλάτη του Λιάγκα και περνά λίγο πάνω από την εστία. Δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα το κόρνερ.

19:30

30': Εκτελεί το πέναλτι ο Πέλκας στο κέντρο της εστίας αλλά ο Μπάγιτς αποκρούει. Κακό χτύπημα από τον διεθνή άσο. Ο κόσμος ζήτησε να το εκτελέσει ο Πασχαλάκης.

19:29

Ο Ανγκουά πέφτει πάνω στον Μάτος και τον ανατρέπει.

19:29

29': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!

19:28

28': Οφσάιντ ο Νανγκίς, ήταν ελάχιστα πιο μπροστά ο άσος του Λεβαδειακού.

19:25

25': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Βαρέλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:24

Από το κόρνερ ο Σφιντέρσκι πιάνει την κεφαλιά, που περνά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπάγιτς.

19:21

22': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο ΠΑΟΚ.

19:16

16': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας κάνει την κάθετη στον Σφιντέρσκι, που κάνει το σουτ αλλά ο Μπάγιτς αποκρουει με το αριστερό χέρι.

19:12

12': Εκτελείται με κομπίνα το κόρνερ, η μπάλα φτάνει, μετά από σύγχυση στην άμυνα του Λεβαδειακού, στον Σάκχοφ που σουτάρει εκτός περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:12

12': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

19:08

Εκτελεί α λα Πανένκα ο Μπίσεσβαρ και... 2-0!

19:08

8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:08

Ο Μπίσεσβαρ βρίσκει κάθετα τον Γιαννούλη, ο οποίος ανατρέπεται από τον Σαβαντογκό.

19:07

8': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!

19:05

6': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Εκτέλεση φάουλ λίγο κάτω από κέντρο, ο Νίκας πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Πασχαλάκης απογειώνεται και αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:02

Λάθος γύρισμα του Τσαμπούρη, ο Σφιντέρσκι παίρνει τη μπάλα, γύριζει παράλληλα από τα αριστερά στον Σάκχοφ που δεν δυσκολεύεται να γράψει από κοντά το 1-0.

19:02

3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:01

18:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:51

Η αποστολή των «ασπρόμαυρων» γνώρισε την αποθέωση κατά την άφιξη της στην Τούμπα, με το σύνθημα «Να 'τοι, να 'τοι οι πρωταθλητές» να δονεί την ατμόσφαιρα.

18:41

Είκοσι λεπτά πριν από τη σέντρα και στην Τούμπα δεν πέφτει καρφίτσα.

18:40

Αντίθετα, ο Λεβαδειακός θα αγωνιστεί για την τιμή των όπλων καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί.

18:37

Ο ΠΑΟΚ χρειάζεται έστω την ισοπαλία για να στεφθεί και μαθηματικά πρωταθλητής ύστερα από 34 χρόνια.

18:32

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 30 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Γιαννούλης, Σάκχοφ, Ολιβέιρα, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Σφιντέρσκι
Αναπ: Ρέι, Ίνγκασον, Μαλεζάς, Βιεϊρίνια, Μίσιτς, Άκπομ, Ζαμπά